273
274
226
269
Strefa ekspertów HVACR

ogrzanie magazynu

Dzięki, wrócę. Uczyć się trzeba całe życie. Natomiast o kanałach nie pisałem, bo są one integralną częscią wentylacji z odzyskiem ciepła, podobnie jak koła pod samochodem, o których się często nie wspomina pisząc "samochód"

Wentylek ma racje ze skierowaniem powietrza w dół - sufitowe ( bodajże wentylator większej mocy ma Poniatowski),kawałek kanału,nawiewnik wirowy i wentylator, centralka itd.Po co żenić tylko rekuperator jak dml nie chce podbierać świeżego powietrza i nie ma czego dogrzewać za pomocą odzysku? Nie uszczęśliwiaj go na siłę Wentylku.

to chyba przekracza moje zdolności percepcji, dml prosi o poradę na wentylacynym forum, choś nie chce wpuszczać świeżego powietrza, chce wyrównać temperaturę przy podłodze i pod sufitem w celu obniżenia kosztów, choć nie chce magazynu ogrzewać...

Czytaj powoli - pewnie pomaga.

zasadniczo dml-owi chodzi o zmniejszenie kosztów, to jeżeli mazna wyrównać temperaturę góra-dół dokładniej ,mnejszem kosztem i z odzyskiem , to co takiego jest w tym złego?

Wentylku; to nie jest tak, że nie chcę ogrzewać. Chcę grzać posiadanymi nagrzewnicami i te powietrze ogrzane zbić w dół jak najtańszym sposobem. Bez włączonych nagrzewnic temperatura byłaby w całym obiekcie bardzo zbliżona do temperatury na zewnątrz, czyli w zimie mocno ujemna. Poprostu stosując jakieś urządzenia dodatkowe, chcę jak najmniejszym kosztem inwestycji, zmniejszyć jak najbardziej czas działania nagrzewnic, a co za tym idzie uzyskać jak największe oszczędności na zużyciu energii. Przykładowo w lutym średni czas działania nagrzewnic (8x15 kW) wyszedł nam około 12 h/ dobę. Jakbym zbijał ciepłe powietrze (nagrzane praez nagrzewnice) w dół i jak najbardziej utrudniał unoszenie się go w górę, to czas działania mógłby się znacznie skrócić. Chodzi mi tylko o podpowiedź jakie urządzenie zastosować, żeby uzyskać taki efekt.

Można Panu pomóc, ale potrzebuję kilku informacji technicznych, by spróbować zaproponować rozwiązanie - nadmuch - promienniki ciemne czy coś innego.
Proszę podać e-mail to prześlę kartę techniczną, ktorą należy wypełnić. Pomoc jest całkowicie bezpłatna. Pozdrawiam !!! i czekam na kontakt. tel. 0660951915, e-mail: biuro@comproj.poznan.pl

Można Panu pomóc, ale potrzebuję kilku informacji technicznych, by spróbować zaproponować rozwiązanie - nadmuch - promienniki ciemne czy coś innego.
Proszę podać e-mail to prześlę kartę techniczną, ktorą należy wypełnić. Pomoc jest całkowicie bezpłatna. Pozdrawiam !!! i czekam na kontakt. tel. 0660951915, e-mail: biuro@comproj.poznan.pl

Dziękuję za namiary i już się odezwałem.

dESTRYFIKATOR czy jak by go nie zwał, służy do tego zeby wyrównać gradient temperatury, czyli dokładnie widze jego zastosowanie w tym przypadku, wysokiej hali

Jakub;
Wrócił mi mail od Ciebie. Pisze, że nie ma takiej domeny.

Hmmm, proszę w takim razie na mój osobisty: jakub@best.net.pl
pozdrawiam !
Jakub

Jakub: Poszło i mam nadzieję, że teraz dojdzie.
Pozdrawiam!!

nie jest to problem , są już takie technologie że można ogrzewać hale, warsztaty muzea , kościoły tą technologią polecam stronę www.termo-technika.com. pl

Jeszcze co do tych promienników. Moim zdaniem są to zwykłe nagrzewnice (spirala grzewcza + wentylator), ale producent upierał się, że to się nazywa promiennik.
Niestety nie pilotowałem zakupu tych urządzeń.
Chyba nie jest Pan w temacie i wyjątkowo brak Panu wiedzy na ten temat pozdrawiam Ren

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.