273
278
226
276
Strefa ekspertów HVACR

odpowiedzialność(wide: wybuch w Bydgoszczy)

"zaproponowano mi zakładanie kart urządzeń w Biedronkach za 50 zł.od marketu" - skąd ja to znam ? korporacja C plus p.W z Poznania wspólnie rozwiązały ten problem za pomocą serwisów AGD - tylko jak się to ma do litery prawa? intencją ustawy i aktów wykonawczych było zapobieganie rozszczelnieniom poprzez polityke przeglądów, prób szczelności, tylko co nawojuje nawet na Biedronce serwis AGD i to za 50 PLN - czysta fikcja !
co do tlenu w B-czy to pewne, z dobrego źrodła - rozerwało prowniki w ladzie - mięso na suficie, podobno kompresor również, mam nadzieję, że nie tylko serwis rozgrzeszał będzie prokurator, ale również użytkownika ( dokumentacja, karty, próby szczelości, przeglądy ) "Sami sobie (jako środowisko)jesteśmy winni" - zgoda, również uczestniczymy w psuciu tego rynku, choćbyśmy się przed tym bronili
pozdrawiam p.Rem..

Z tym tlenem to chyba jakaś bujda. Nawet chory na umyśle nie odważyłby sie doładować instalacje tlenem - bo olej i tlen do więcej jak dynamit. Dawno temu projektowałem (33 lata wstecz) instalacje tlenu i wodoru. Na budowie nie czytali dokładnie projektu i technologii wykonania i zrobili gdzieś tam rury gwintowane. Jak wpuśli tlen ,to wszystkie terury eksplodowały. Obyło sie bez ofiar. Kierownik budowy tłumaczył sie wtedy,że nie dostał takiego materiału jaki zamówił i zrobił z tego co miał (wtedy trzeba było 3 lata naprzód zamawiać materiały specjalistyczne). Chyba go z partii wyrzucili potem, bo zniszczył socjalistyczny majątek..

Panowie czy mógłby ktoś w prostych słowach wytłumaczyć o co chodzi z tym olejem i tlenem?? Słyszałem o wybuchowości tych dwóch związków ale jakoś nikt nie potrafi mi wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje. Tak jest i kropka, ale taka odpowiedz nie nie zadawala. Z góry dzieki.
ps. nie jestem instalatorem ani spawaczem

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.