265
269
226
Strefa ekspertów HVACR

Oddymianie pomieszczenia chłodni

Koledzy, szukam porady na temat instalacji oddymiających pomieszczenia chłodni. Zaskoczył bardzo mnie ten przypadek. Może ktoś z Państwa spotkał sie z podobnym problemem. Tak naprawdę to nie wiem czy taka instalacja jest akceptowalna przez Sanepid. Chłodnia ma kubaturę 12.112 m3 i temperatura wewnątrz +6st.C. Jeżeli ktoś może pomóc to bardzo proszę o poradę nawet jeżeli wykonanie takiej instalacji jest technicznie złym rozwiązaniem wg. sztuki to też dla mnie jest to cenna informacja.

Pytanie do Sanepidu (może raczej PIS) na tym forum to chyba nieporozumienie. Natomiast usuwanie niechcianych gazów z chłodni realizuje (doswiadczenie moje) duży wentylator osiowy-turbina ustawiony w otwartych drzwiach chłodni z nawiewem skierowanym na zewnątrz chłodni. Odwrotne ustawienie może pomóc tylko wtedy, gdy na zewnątrz panuje duży mróz. Wentylator jest na ramie a rama na kółkach w celu łatwego przemieszczania w razie potrzeby.

raczej chodzi o odemglanie prawda ?, jeśli tak to trzeba przyjrzeć się procesowi chłodzenia - obszar mgły i wyjśc z niego ;))) patrz chłodnictwo ;)

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.