273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Nawiewniki higrosterowalne

Witam. Mieszkam w bloku na 3 piętrze i mam następujący problem. Z kratki wentylacyjnej w kuchni dostają się do mieszkania bardzo nieprzyjemne zapachy obiadowe od sąsiadów. Wentylacja w pomieszczeniu działa prawidłowo tylko przy otwarciu okna. Tylko wtedy jest wymiana powietrza. Czy montaż nawiewników higrosterowanych rozwiąże problem. Czy wówczas wymiana powietrza będzie właściwa ą ja ochronie mieszkanie od tych zapachów? Proszę o odpowiedź.

Może poprawić, a już na pewno nie zaszkodzi. Jeśli nie masz nawiewników, to w jaki sposób świeże powietrze dostaje się do domu?
Spróbuj jeszcze ustawić okna na tryb letni https://wentylacja.com.pl/news/tryb-zimowy-w-oknach-realne-oszczednosci-zima-prawdziwa-ulga-latem-67571.html, to mogłoby pomóc. W ten sposób niewielka ilość powietrza dostanie się do pomieszczania i może ciąg wsteczny ustąpi. Jeśli nie, to wtedy nawiewniki, żeby dostarczyć go jeszcze więcej.

sąsiad nie może wpinać się okapem w pion wentylacji grawitacyjnej, ja bym to zgłosił. Do pionu okapowego wszyscy wpinają okapy, a do pionu wentylacji grawitacyjnej wszyscy wpinaja grawitacje. Nie mozna mieszac

Wiem że sąsiad wspiął się lokalem w kanał wentylacyjny. Administrator wie o tym a nic nie działa- kryje go po prostu. U mnie sprawdzali i stwierdzili że przy zamkniętym.oknie wentylacja nie działa ale przy otwartym tak. Więc wszystko jest w porządku. Myślę o montażu nawiewników i jednocześnie kratki z zaworem zwrotnym. Kratką powinna blokować wywiady z wewnątrz kanału wentylacji a nawiewnik wtłacza czyste powietrze z zewnątrz. Czy taka kombinacja coś pomoże?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.