Tabele krotności wymian są ustalanae w oparciu o doswiadczenia, producentów wykonawców itp. Są publikowane w różnych opracowaniach np. Recknagl ( ostatnie wydanie z 1995 roku), opracowanie pana Słomki "Wentylacja i klimatyzacja w pomieszczeniach pracy", również broszurkę Systemairu (o czym już wspomniano na forum, możesz poszukać również w wytycznych sanepidu ( wdziale problemy prawne). Generalnie krotności powietrza nie są ujete w normy ściśle prawne. Ściśle prawne są minimalne ilości powietrza (Dz.U.nr 75 poz 690 z 2002 roku zm. Dz.U.109 poz. 1156 z 2004 roku) w mieszkaniach. pozostałe lokale to norma PN-83/03430 mówiaca o mieszkaniach i budynkach użyteczności publicznej(to już wiesz).
A propos projektu który dostałeś: normy i przepisy określają minimalną ilość powietrza jaka należy dostarczyć czy wywiać, natomiast projektant na podstawie bilansu określa ilość powietrza, aczkolwiek wykonuje przynajmniej trzech wyliczeń : bilans zysków ciepła, bilans zanieczyszczeń i ilość osób (minimalna ilość powietrza *ilość osób) i powinien wybrać wartość najwiekszą. Stąd te twoje 50m3/h/osobę a może być i 100. W AZ3 nie ma zmian dotyczacych ilości powietrza .
Jeżeli chodzi o wady i zalety wentylacji to jest to baaardzo obszerny temat. Uważam, że powinieneś się zastanowić w jakim to ma być kontekście ( przemysł mieszkaniówka, słuzba zdrowia, zyski zdrowotne, komfortu pracy itp.)