273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Kotłownia parowa, wolno nabija ciśnienie na instalację

Witam, jak w temacie. Co może być przyczyną że kotłownia strasznie wolno nabija parę i ciśnienie na autoklaw? Sama kotłownia nagrzewa się jak zwykle. Czy zawór dający parę na instalację mógł ulec awarii i nie otwiera się do końca? Ciśnienie jakie mamy maksymalne to 16 bar.

Mam pytanie jeśli chodzi o drenaż... Myślicie że warto zrobić go przed budową domu czy po wybudowaniu? Dom bez piwnicy. Drenaż raczej na całej działce 17 ar. Bo woda stoi jak pada. Nie daleko jest zbiornik ppoż można tam odprowadzić? Jestem zielona w tym i sie zastanawiam czy potrzebuje jeszcze jakiejś zgody i czy mam to zaznaczyć we wniosku o warunki zabudowy- jak przed budową bym chciała robić czy nie potrzebuje na to nic? Dziękuję za wszystkie podpowiedzi ;) a jeszcze jedno macie jakieś fajne i nie drogie projekty domów z użytkowym poddaszem do 110 m? Podobna mi się Z71 na novio.pl/projekty-domow-z-poddaszem-uzytkowym/1506-z71.html ale chciałabym piec na paliwo stało a w tedy brak mi jednego pokoju. Zastanawiam się nad indywidualnym projektem- wiecie jakie koszty orientacyjnie?

Załączniki

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.