Firma Panasonic ponownie rozszerza swoją ofertę. Tym razem wprowadza na rynek kompaktowe i jednocześnie wydajne agregaty z linii Mini VRF ECOi. Urządzenia - dostępne w wariantach od 4 do 10 KM - oferują elastyczną instalację, wysokie ciśnienie statyczne i wskaźnik COP do 4,62. Znajdą zastosowanie zarówno w obiektach komercyjnych, jak i mieszkalnych.

Panasonic wprowadza kompaktowe i jednocześnie wydajne agregaty z linii Mini VRF ECOi

Nowa linia Panasonic Mini VRF została zaprojektowana z myślą o małych sklepach, biurach oraz większych obiektach mieszkalnych, gdzie przestrzeń na instalację agregatu jest bardzo ograniczona. Modele te ze względu na kompaktowe rozmiary oraz konstrukcję z bocznym wyrzutem powietrza mogą zostać umiejscowione nawet na balkonie. Sprawdzą się także w dużych obiektach komercyjnych, np. hotelach, gdzie istotne jest, aby jednostki zewnętrzne nie zaburzały estetyki budynku. 

Jednostki Mini ECOi są dostępne w wariantach 4, 5, 6, 8 oraz 10 KM. Oprócz niewielkich rozmiarów, oferują ciśnienie statyczne na poziomie 35 Pa oraz efektywną pracę w szerokim zakresie temperatur zewnętrznych. Ponadto modele cechuje wysoka wydajność, o czym świadczy współczynnik COP na poziomie do 4,62. Jednocześnie za oszczędność energii odpowiadają efektywny wymiennik ciepła oraz szeroka gama sprężarek inwerterowych, dzięki którym praca urządzeń jest dopasowana do obciążenia w budynku.

Układ można dostosować do budynków różnych rodzajów i wielkości nie tylko za sprawą niewielkich wymiarów, ale także dzięki możliwościom elastycznego projektowania instalacji. Długość głównego rurociągu może wynosić do 150 m, a do agregatu można podłączyć aż 15 jednostek wewnętrznych. Ponadto z myślą o użytkownikach końcowych modele Mini VRF wyposażono w tryb cichej pracy. Są one również kompatybilne z dostępnymi sterownikami dla układów ECOi.


Uzyskaj więcej informacji