273
278
280
226
Strefa ekspertów HVACR

KOCIOŁ KOTŁY, FIRE ECO,FIREECO

tomek2211 / Ja mam instalację miedzianą grzejniki panelowe ( blaszane), Ale piec stoi w zabudowaniu gospodarczym i ciepło jest przesyłane pod ziemią 5 metrowym ocieplonym tunelem z rury PCV 200.

Witam mam pytanie czy jest możliwe podanie parametrów do pieca fargo 19kw nie spala węgla i ciężko osiąga zadana temperaturę a zasobnik starcza na 3 dni proszę mocno o pomoc

kotły fargo powinny być bardziej ekonomiczne od Astera, są wyższe i mają więcej kanałów. Ale skoro nie spala ci całego węgla to może jest za duże lub za częste podawanie paliwa. A jak wolno osiąga temperaturę zmniejsz moc wentylatora i przesłoń klapkę.

przeważnie po 30 min pracy lapie temp ale tylko na kilka min i znowu praca. Wentylator mam na 65% a klapke na polowe otwarta

domins5 / napisz jaką masz instalacje i ile metrów ogrzewasz, jaką masz pompę i na którym biegu pracuje. (30 min to strasznie długo)

Pompę mam grundfos ops25-40 pracowała różnie i na 1 i na 2 biegu ogrzewam około 110mk a instalacja nowa w zeszłym roku zakladana w kotłowni stal a dalej pex

kocioł Fargo może grzac do 200 m2, przy tylu metrach i nowej instalacji, troche przesadziłeś z tym piecem (wielki). Ale tym bardziej powinien pracować krócej, bo ma w sobie więcej wody. Spróbuj przymknąć szyber w kominie, zmniejsz moc wentylatora na 40%, i przysłoń klapkę na jakieś 30/40%. Jak to nie poprawi pracy to ja ci nie pomogę. A może piec stoi w zimnym pomieszczeniu i wentylator dmucha zimnyn powietrzem.

dar123/wentylator ustawiłem na 50% a przesłonę na jakieś 30 i jest poprawa;-)teraz pracuje około 5-10min i podtrzym. Tylko nurtuje mnie ze robią się duże spieki na palenisku a jak zmniejsze dawkę paliwa choć o 1% to pali się glebiej w palenisku. Co robić? Może zwiekszyc przerwę miedzy podawaniami paliwa?

domins5 / Jak zwiększysz przerwy w podawaniu to ogień będzie jeszcze głębiej. Zwiększ dawkę, lub mniejsze przerwy w podawaniu, to ogień się podniesie. To że robią się spieki to wina ekogroszku. Kup kilka worków na innym składzie i zrób próbę. Ja chodzę do pieca rano i wieczorem spycham popiół z paleniska (sypki).

widze ze nie tylko ja mam takie problemy. tragedia jesli chodzi o ustawiania tego sterownika. straszne spieki sie robia a przeciez nie bede latal rano i wieczorem przepychac? opal bralem juz w 5 miejscach i to samo.moze to nie wina sterownika tylko palnik albo kto wie? a miałem zakupic defro tylko drozszy byl i sie połasiłem :/

jeśli nie chcesz latać rano i wieczorem zgarniać popiołu to zmień palnik na rynnowy, teoretycznie popiół powinien spadać sam. A jeśli chodzi o spieki to może masz za niską temperaturę na piecu, lub za częste podawanie i węgiel się nie wypala tylko topi a popiele.

a jakie nastawy najlepiej zrobic ??
palnik na rynnowy?? dopiero co niedawno kociol zakupilem i mam palnik wymieniac?? ja sie nie znam na tym.sprzedawca powinien doradzic od tego sa

poczytaj moje wcześniejsze wpisy, tam są podane ustawienia i rady jak wybrnąć ze spieków. na pisz jaki jest typ pieca.

Witam forumowiczów. Ja od tej firmy mam kocioł już 3 rok. Na początku też miałam problem ze spalaniem ale po tych wszystkich regulacjach w sterowniku jest świetnie, mega oszczędny kocioł. Też raz mi się zerwała zawleczka bo jakiś kamień się znalazł w opale. ale mi przysłali nową bez jakiś opłat. a z tego co wiem to jak macie problemy z silnikami to chyba wina producenta silników ja mam besela i nie ma żadnego problemu. Warto zwrócić uwagę na ten lepszy bo wiadomo ze fire eco nie robi silnikow tylko kupuje !!
pozdrawiam

Witam jeśli to nie problem czy mogę poprosić o pomoc w nastawieniu sterownika Aster

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.