273
274
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Hala 1800 m3 , jaka wentylacja, jak zapewnić wymianę powietrza

Witam, mam obiekt o kubaturze 1800m3, dzielę tę powierzchnię z znajomym który ma wstawione szafy serwerowe. Serwery wydzielają sporo ciepła i w hali panuje temperatura 31-32 stopnie (przy ostatnich upałach). Na załączonym obrazku przedstawiłem jak wygląda układ hali i otworów wentylacyjnych.
Dwa otwry są umieszczone pod sufitem a lewej, dwa od strony południowej na wysokości ok 2m ( z tej strony zawsze jest cień i są drzewa) .
Teraz pytanie , czy jeśli umieszczę w otworach (pod sufitem hali) trzy wentylatory wyciągowe osiowe WAX 350 2750m3 , (pasują idealnie w te otwory wentylacyjne) , drugi otwór wentylacyjny podsufitowy zamknę, a pozostawię otwarte jedynie te dwa od strony południowej, czy "zbiję" te temperaturę wewnątrz hali do poziomu temp na zewnątrz ?

Zdjęcia

hala.jpg

Dzien dobry,

mam na imie Anna Zagubiniak, jestem czlonkiem miedzynarodowego zespolu amerykanskiej firmy Hunter Fan, ktora od 135 lat zajmuje sie produkacja wentylatorow. Nie wiem czy projekt jest jeszcze aktualny ze wzgledu na doleglosc terminu, jednakze w celu zapewnienia odpowiedniej cyrkulacji powietrza na hali chcialabym zaproponowac Panu nasze urzadzenia, wnetylator w konfiguracji 2 urzadzenia ECO 14' badz 1 urzadzenie ECO18'. Zalaczam rysunki, uwzgledniajace zakres dzialania urzadzen. Kwestia techniczne wymagalyby doprecyzowania, chetnie odpowiem na Pana pytania i przesle wiecej informacji dotyczacych produktu.

Z wyrazami szacunku

Anna Zagubiniak
Hunter Fan Industrial

Załączniki

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.