273
278
226
276
Strefa ekspertów HVACR

gruntowy wymiennik ciepła

hehehehehehehe
Przeczytalem jednym tchem. Robercie skad ty to bierzesz? Swoja droga to czy rozmawial ktos z tym gosciem? moze byc dobra zabawa - proponuje nagrac i udostepnic.
Pozdrawiam

Tego ciekawego linka dostałem od handlowca z NIBE - sam jeszcze dokładnie nie zapoznałem się z nim bo pochłonięty jestem montażem ich pomp ciepła - do pierwszych mrozów tuż tuż i trzeba się śpieszyć :)

do Wojtek "Nie wiem ale wydaje mi sie, ze zeby "podgrzac" zima i "ochlodzic" latem dwa rozne strumienie powietrza potrzeba dwoch roznych wymiennikow o dwoch roznych powierzchniach wymiany ciepla.....ale jak juz wszyscy wiemy o wymianie ciepla/chlodu nie ma Pan pojecia wiec sprawa sie sama rozwiazuje."
spójrz do ksiazki Fizyka dla Gimnazjum i dokształć się z bilansu cieplnego

Osobiscie kierowalbym sie w tym kierunku http://www.taniaklima.pl/pl/index.php

Przcież to wentylacja a nie klima. Czy cie dziadek nie pogieło. Wymiennik na 20 000m3/h do domku?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.