273
274
269
226
Strefa ekspertów HVACR

forum wentylacja 06 ?

pięknie pięknie!!! szybka zmiana tematu, zamydlimy oczy, czy to panowie z firmy B??
znowu koledzy szanowni i szanowne koleżanki zaczynacie zmieniać temat i gadać o pierdołach :-)
może czas zająć się polityką??

Nie bardzo rozumiem co autor "gość" ma na myśli pod pojęciem "pierdoły".
Audyt energetyczny to poważna sprawa, a robienie go na pół gwizdka chyba mija się z celem. Fajnie, że doszczelimy budynek, koszt ogrzewania będzie nieporównywalnie mniejszy - bardzo dobrze. Ale czy "ktoś" zastanawiał się jakie będą skutki braku wentylacji w takich pomieszczeniach jak klasy szkolne? Co z dziećmi? Wszak mówi się, że zdrowie jest najcenniejsze, nie wspomnę o zdolności percepcji na lekcjach.
Pani Ania też gdzieś znikła.

szanowny Bobie!
na wstępie swego listu pragnę wyrazić smutek w związku z niedotlenieniem dzieci i wpędzeniem w cała masę nieuleczalnych chorób.
wnioskuję, że forum wentylacji również wzburzył temat tego audytu. wrócę do początku i zapytam, co poza dziećmi i zawianymi handlowcami można było zobaczyć na forum?
jeżeli nic więcej to może za rok organizator zaproponuje oktoberfest z kampanią piwowarską oraz pajacyka z Polską Akcję Humanitarną?
pozdrawiam
PS. może zaoszczędzone pieniądze przeznaczone zostaną na obiady dla dzieci? a klasy sobie przewietrzą :-)

Nie oceniam po wyglądzie tylko pod kątem przydatności produktu. Pojęcie piękna jest względne aczkolwiek bardzo często oceniane - prawda? - szanowny "gościu".
Nowości nie zauważyłem, ale targi to chyba prezentacja produktów firmy zarówno nowych jak i starych - tego nie oceniam. Parę produktów można było "dotknąć" i dowiedzieć się coś więcej niż np. w internecie.
O sympozjach nie wspomnę - dało do myślenia - choć to targi wentylacji.
A same targi to przedsięwzięcie komercyjne, szkoda że nie było bufetu, hotel mógł więcej zarobić.

A ja bylam i nie wiem o czym rozmawiacie. Tylu firm z naszej branży w jednym miejscu nie bylo na żadnych targach. Kilka zupełnie nowych. Na seminariach wszystkich nie udało mi się być, bo za dużo wszystkiego było na raz, więc się nie wypowiadam. Słyszałam jednak pozytywne opinie i tym bardziej nie wiem o czym mówicie. A może wcale was nie było i tak wirtualnie tylko się wyżywacie?

Nie pzresadzaj malinko, Targi INstalacje w Poznaniu są 100 razy większe.
Chociaz będąc na targach przez ostanie lata , stwierdziłęm ,że bardziej warto zainwestować w reklamę branżową , katalogi i dobry program doboru niż wystawiac się Targach 2-3 razy w roku.
Na Targach w jednym roku jest mało zmian, wszyscy ci sami, produkt ten sam, szkoda czasu.
FORUM Wentylacja , to tylko reklama dla tego forum, Ci co czytaja referaty , publikują prace już znane ze wcześniejszych lat i to FORUM naprawde nie zmoenia świata w naszej branży.
Moż ektoś by się zajął tym co robi świat i ustalił normy montażowe,wykonawcze produktu i prawdziwe normy odbioru instalacji.
Brak nam pożadnej jednej agencji certyfikującej nasze wyroby (teraz mamy Instytut Budowlany, pożarników, Instale, Instytut Higieny, CE i wielu innych, którzy chcą się dołączyć) - niech to będzie jeden dla naszych wszystkich wyrobów.
tym forum powinno się zająć aby usystematyzować wiedze jak to robi np. USA - maja dwie agencje SMACNA i ASHRAE - w i szystko w jednej kupie Normy i standarty wykonawcze.
łatwiej będzi edl aproducentów, wykonawców i inpektorów odbioru.
FORUM WENTYLACJA teraz to tylko jedna wielka komercja.

Wally lubię Cię za przywiązanie do szykownego szalika ale naliczyłem na instalacjach poniżej 70 wystawców z naszej branży ... chyba, że Borysowski czy John Guest to goście od wentylacji ? więc gdzie to 100 razy więcej ? Na całych instalacjach (wszystkie branże) zarejestrowanych jest 421 stoisk ... znów odbiega to trochę od Twoich wyliczeń ...
a reszta ... no cóż, każdy ma swój osąd

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.