Gość: tymek
2011-10-13 17:35
#1
elektryczny ogrzewacz wody
Co sądzicie o elektrycznych ogrzewaczach wody. Czy są skuteczne i czy nie zużywają dużo energii. Lepszy ciśnieniowy czy bezciśnieniowy?
Gość: Atlantic Polska
2011-10-13 18:17
#2
Są skuteczne i praktyczne. Najlepiej wybrać pojemnościowy ciśnieniowy ogrzewacz wody. Dostarczy on ciepłej wody do kilku kranów jednocześnie.Ogrzewacz pojemnościowy podgrzewa, a następnie magazynuje ciepłą wodę i w odróżnieniu od ogrzewaczy przepływowych ma grzałkę elektryczną o stosunkowo malej mocy. Dzięki temu można bez obaw podłączyć je do standardowych instalacji elektrycznych. Zapewnia pobór energii elektrycznej w tańszej taryfie (nocnej), co zdecydowanie obniża koszt jego eksploatacji.
Gość: tymek
2011-10-17 16:32
#3
Dzięki wielkie za odpowiedz Atlantic Polska. A o jakiej pojemności najlepiej wybrać ogrzewacz wody?
Gość: Atlantic Polska
2011-10-18 17:32
#4
[quote: tymek]Dzięki wielkie za odpowiedz Atlantic Polska. A o jakiej pojemności najlepiej wybrać ogrzewacz wody?

Przy wyborze ogrzewacz, powinniśmy dokładnie określić swoje oczekiwania co do sposobu korzystania z ciepłej wody. Ważna jest tu wielkość naszego domu, typ mieszkania, liczba punktów poboru wody, liczba domowników, wyposażenie łazienki, kuchni oraz potrzeby i przyzwyczajenia domowników. Zazwyczaj przyjmuje się, że typowej 4 osobowej rodzinie wystarczy ogrzewacz o pojemności ok. 100 - 150 L. :)
Gość: norbi
2011-10-28 11:05
#5
Pomocne są te informacje. Czy wiesz Atlantic P. jaką najlepiej wybrać grzałkę, nurkową czy ceramiczną?
Gość: Atlantic Polska
2011-10-29 17:44
#6
[quote: norbi]Pomocne są te informacje. Czy wiesz Atlantic P. jaką najlepiej wybrać grzałkę, nurkową czy ceramiczną?

W odróżnieniu od standardowo używanej grzałki nurkowej, grzałka ceramiczna tzw. sucha, nie jest bezpośrednio zanurzona w wodzie, ale znajduje się w specjalnej obudowie. Obudowa ta posiada dużą powierzchnię wymiany ciepła, dzięki czemu temperatura pracy na styku z wodą jest na tyle niska, że zjawisko osadzania się kamienia kotłowego ograniczone zostało praktycznie do zera. Grzałka zapewnia równomierne ogrzewanie na całej swej powierzchni, a podczas ewentualnej wymiany nie wymaga opróżnienia zbiornika z wody.
  • 1