Wraz z początkiem roku 2014 Atlantic Polska wprowadził do oferty nowy model wiszącego, pojemnościowego ogrzewacza wody średniej pojemności Ingenio z cyfrowym sterowaniem.

Najnowszy ogrzewacz wody od Atlantic
To już trzeci pojemnościowy ogrzewacz wody marki Atlantic dostępny w Polsce, który posiada cyfrowe sterowanie. Dwa poprzednie wyprodukowane są w dużych pojemnościach tj. Vizengo (od 100l do 300l) i Explorer (200l lub 270l), który ma wbudowaną pompę ciepła. Ingenio jest naściennym, wiszącym w pozycji pionowej ogrzewaczem średniej pojemności, który dostępny jest w wersji 50l, 80l lub 100l.

Jednak model ten jest pierwszym w ofercie firmy, który posiada tryb Smart, czyli samouczący się program, którego działanie opiera się na historii użytkowania urządzenia przez domowników. Poprzez cyfrowy termostat temperatury i wyświetlacz LCD możemy programować także cztery inne tryby temperatury: Mini (45-50 st. C.), Komfort (50-65), Max (65-75) i chroniący przez zamarznięciem Antyfrost (7). Ogrzewacz został wyposażony w tryb Autodiagnostyka, który zobrazuje na wyświetlaczu kod usterki, jeśli się ona pojawi.

Ogrzewacz

Grzałka nurkowa ogrzewacza Atlantic Polska o mocy 2000W wyprodukowana została z miedzi (moc punktowa 9 W/cm kw.), wnętrze pokryte jest emalią ceramiczną Diamond quality (200 mikrometrów), natomiast izolacja wykonana została z pianki poliuretanowej o gęstość 35-40 g/l. Jeśli chodzi o ochronę antykorozyjną Ingenio wyposażony został w system O’Pro (z opornikiem stałoprądowym 580 omów) i anodę magnezową (130 g/metr kw.). Całość zamknięta jest w obudowie ze stali wysokogatunkowej RST 235 polakierowanej białym lakierem epoxy-polyester.