273
274
269
226
Strefa ekspertów HVACR

Dobór nawiewników wyporowych

Witam, za zadanie mam zaprojektować nawiew dla hartowni stali. Chciałem do tego celu wykorzystać nawiewniki wyporowe, jednak jak dotąd na projekcie zajmowaliśmy się dodoborem kratek. Chciałem więc zapytać, czy nawiewniki wyporowe dobieramy w identyczny sposób jak kratki nawiewne ( według mnie nie, mało logiczne ) Jaki jest schemat doboru nawiewników wyporowych, zależy mi na tym aby nawiew był od góry, ponieważ takie rozwiązanie już uzgodniłem z prowadzącym.
Jeśli chodzi o książki to zarówno Pełech, Malicki jak i inni skupiają się głównie na pokazaniu schematu doboru kratek a o nawiewnikach wyporowych tylko wspominają. Proszę choćby o pokierowanie do odpowiedniej literatury.

Pozdrawiam.

Poszukaj w katalogu LINDABA są nawiewniki i ich dobór.
( nawiewnik wyporowy- nawiewane powietrze wypiera powietrze "brudne" więc chyba nawiew z dołu )

Jest artykuł na ten temat w kwietniowym CHŁODNICTWIE I KLIMATYZACJI. Jak dalej będziesz miał problem zwróć się do CWK sp.zo.o. największego polskiego producenta nawiewników.Napewno ci pomogą.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.