273
274
269
226
Strefa ekspertów HVACR

dobór nawiewników i wywiewnikow

Projektuje właśnie instalacje wentylacji dla budynku użyteczności publicznej, odległości między nawiewnikami dobierałam za pomocą wzorów z poradnika SWEGON, czy te same odległości co mi wyszły muszą być zastosowane również między wywiewnikiem i nawiewnikiem, czy mogę dać mniejszą odległość?

Odległość miedzy nawiewnikiem i wywiewnikiem nie ma znaczenia synku.....jakbyś chodzi na wyklady to byś wiedzial....

odleglosc miedzy nawiewem a wywiewem ma znaczenie, gdyz gdyby wywiew byl zbyt blisko nawiewiu to powietrze nawiewane czesciowo byloby od razu wywiewane, co mija sie z celem projektowania wentylacji. Wtedy uklad nie dziala tak jak go zaprojektowalismy

Nie masz racji.....Wywiew powietrza ma bardzo mały wpływ na nawiew...jakbyś chodził na zajęcia z modelowania przepływu powietrza to byś się czegoś ciekawego dowiedział. Robiłem symulacje usytuowania nawiewnika i wywiewnika w różnych odległościach no i wyszło że nie ma ono wpływu.... Zgadzam się tu z kolegą powyżej. Pozdrawiam.

Są nawet zakończenia wentylacyjne które posiadają zarówno nawiew jak i wywiew w jednym urządzeniu. Jak to kolego wytłumaczysz?. Dzięki za komentarz GOŚĆ.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.