273
274
226
269
Strefa ekspertów HVACR

czujnik CO2 w domu

Myślę o zastosowaniu czujnika CO2 w domu ,ale nie wiem jaki i gdzie go zainstalować .

Jeżeli masz luźne kilka tysięcy to najlepiej w sypialni. Tam wypoczywasz najdłuzej.

ktoś tam proponuje jakieś za około 2tys .A ja chciałbym wiedzieć o jakie pytać jakie są dobre,żywotne i rozsądne cenowo ?A tak ogólnie to potrzebuję Kogoś do zrobienia pełnej automatyki do wentylacji (reg.CO2,H2O,temp.)w domu 130m2

a wygrałeś w totka?

Może ktoś ma za 2000 + VAT ,ale bez wyjść sterujących, czyli sam miernik. Naprawdę nie jest to przydatne i nawet u bardzo bogatych ludzi w Niemczech nie montowaliśmy takich rzeczy.

kup sobie czujnik zanieczyszczenia powietrza SQA na twoje potrzeby jest to idealne rozwiązanie. A automatyke moze Ci zrobic np Dasko. Czujnik CO2 to zbedny luksus.

Tomek a ile ten SQA kosztuje i co dokładnie mierzy ,jakie stężenia.Proszę o dane do kontaktu z Dasko.

Potrzebujemy kupić dobry, żywotny i rozsądny cenowo miernik stężenia CO2 do dużej spółdzielni mieszkaniowej, czy ktoś ma już sprawdzony miernik jakieś konkretnej firmy?

SQA sprzedaje venture idastris. Kontakt do dasko znajdziesz gdzies na stronie.

Zobacz:www.test-therm.com.pl/hvac/iaq10.htm
Kosztuje 2100zł + VAT

Dzięki

Myślę o zastosowaniu czujnika CO2 w domu ,ale nie wiem jaki i gdzie go zainstalować .

Jak myślicie o automatycznym przewietrzaniu na zasadzie szujnika CO2 to jest gotowy system do tego - www.jaga.com.pl/grzejnik_oxygen.html
- tylko niestety nie tani. Na cały taki zestaw z czujnikiem CO2, jednostką nawiewną i wywiewną oraz programatorem kosztuje to pewnie z 5000 zł netto.

"koto" cieszę się, bo jeśli dożyłeś odpowiedzina forum w 2009 r , to widzę,że idziesz w moje ślady! Tylko nie dostań zawału jak odczytasz miernik nad ranem. Ja bym polecił Ci Brink Advance - samodzielny układ wentylacyjny 1970 E www.renovent.pl, ale nie wiem ile ma dB, i masz sypialni i forsy? Sam stosuję Aerowital Siegenii. Bez pomiaru CO2! Ale nie ma idiotycznej straty ciepła jak w www.jaga.com.pl/grzejnik_oxygen.html TeOXYGEN nie odpowiada EN-15251:2007 straty ciepła na wentylacji, to przy dostępnej rekuperacji wyrzucanie pieniedzy w błoto .
Co do miernika, to wybrał bym: miernik_co2_dwutlenku_wegla_temp_wilgotnosc. VZ7722 cena 1 395,00 = 150 zł program na komputer PPUH KRAKEN ul. GAZOWA 21 31- 060 Kraków Tel 012 430 59 85. Wygląda rozsądnie z kalibracją CO2 i wilgotności. "Koto" dezwij się czy jeszcze żyjesz i czy skorzystasz z rad?

Trochę więcej informacji o czujnikach czadu - https://wentylacja.com.pl/news/gdzie-zamontowac-czujnik-czadu-67180.html

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.