Gość: kitka
2006-08-03 00:00
#1
Pomocy!!!
Piszę pracę mgr. o odzysku ciepła ze ścieków w hotelu mam jakieś pomysły ale nie wiem czy mają one sens np. pompa ciepła . Oddzielenie instalcij kanalizacyjnej fekalnej . Nie wiem tylko jakto dokładnie zaprojektować moze ktoś moze mi pomóc poddać jakiś pomysł
Gość: gość
2006-08-03 00:00
#2
odzysk ciepła ze ścieków w hotelu jest możliwy zależy tylko jak dużo jest tego dolnego żrudła (ścieku)i ile potrzebujemy ciepła czy do ogrzania wody użytkowej czy c.o.żeby zastosować pompę ciepła np.woda woda .jeżeli jest kuchnia to ciepło wentylacyjne kuchni małe restauracje wykorzystują do ogrzewania np.co. jadalni ale tu była by pompa ciepła typu powietrze-woda.Jeśli chodzi o odzysk ciepła ze ścieków to jest to dolne żródło nie stabilne gdyż gości raz jest więcej a raz mniej czyli i ścieków jest mniej przy małej ilości gości ,najlepszym dolnym żródłem jest powietrze atmosferyczne ponieważ jest go pod dostatkiem.
Gość: gość
2006-08-03 00:00
#3
jeśli chodzi o dobór pompy ciepła to tagrze potrzebne jest wyliczenie strat ciepła ,ile zużyjemy wody użytkowej ,ile metrów ma ogrzać c.o.,ocieplenie budynku,czy odzyskamy ciepło wentylacyjne centralą np.żubr elmech najlepjej skorzystać z doradztwa np.hibernatus czy ivt jest jeszcze około 5 firm wystarczy wpisać google pompa ciepła.pod twoim tematem są dwa tematy między innymi o kominie i o pompie ciepła której dolnym żródłem jest i woda i powietrze.
Gość: kitka
2006-08-17 00:00
#4
Wiem ze to żródło będzie nie stabilne ale jeśli chodzi o cwu to im mniej gosci tym mniej ścieków ale rónież mniejsze zapotrzebowanie na cwu. problem polega na zaprojektowaniu tego w odpowiedni sposób nie wiem na przykład czy opłcalne jest oddzielanie inst. kanalizacyjnych ciepłej i zimnej(fekalnej) niestety nie znam specjalistów z tej dziedziny i co najgorsze nie mogę znaleźć pomocy na swoim wydziale stąd te problemy głównie myślałam o pompie ciepła gdzie dolnym żródłem są ścieki nie wiem tylko jak zaprojektować koletktor do takiej pompy czy umieścis węzownicę , kolektor spiralny w zbiorniku ścieków jak policzyć obiętość takiego zbiornika i zrealizowaać przelew do kanalizacji no i czy wogóle ma to sens
Gość: SJ
2006-09-12 00:00
#5
Zacznij od firmy menerga. Duzo praktycznych info. Wez wode z basenu, natryskow etc. Czy z calego budynku rozdzielic kanalize - zalezy od geometrii. W hotelu z uwagi na niekorzystna geometrie ograniczylismy sie do powyzszych. jeszcze woda z wanien spa etc.
Gość: gość
2006-11-06 00:00
#6
czy kolektor spiralny w zbiorniku nie zamarżnie wraz ze ściekiem,co prawda lud terz może być dolnym żródłem,ale czy nie ma zagrożenia zamarznięcia przewodów ściekowych,miałeś kiedyś zatkaną rurę w domu.
Gość: gość
2006-12-16 00:00
#7
dokładnych obliczeń ci nie podam,ale objętość zbiornika jest ważna napewno, poniewarz jeżeli są stosowane kolektory gruntowe zakopywane około metr w ziemię to też zajmują jakiś obszar gruntu,dla domu 150m2 około300m2placu.w przypadku zbiornika ściekowego morze być podobnie,ciecz szybciej odbiera ciepło,wystarczy włorzyć 1litr wrządku w butelce do miski z wodą a w drugą miskę nasypać ziemi,która butelka szybciej ostygnie.ziemia odbierze ciepło ale zarazem będzie izolatorem ciepła, ściek zaś będzie się poruszał,ogrzany ściek przemieści się na obrzerza miski.zbiornik ściekowy musiał by mieć co najmniej 75m sześciennych żeby ogrzać c.o.dom około150m,to już lepjej zastosować rozwiązanie studniowe.ściek jako dolne żródło najlepszy był by miejski jest go dużo więcej.
Gość: Grzegorz
2007-03-06 00:00
#8
Proszę skontaktować się z dr Mirowskim, tel. 502 756 120
Pozdrawiam
Grzegorz Lange
  • 1