273
278
226
280
Strefa ekspertów HVACR

zalecana prędkość powietrza w kanałach nawiewu i wywiewu w ogrzewaniu powietrznym

domek 350m2 ... prosze o przesłanie na adres team@vp.pl. Tylko proszę nie zapomnieć o jakiś danych technicznych

47.800 zł brutto z 22% VAT-em. Z wykonaniem
-nadmuch ciepłego powietrza płynnie regulowany temperaturą w każdym pomieszczeniu
-temperatura ustawiona indywidualnie w każdym pomieszczeniu z dokładnością 0.1 st.
-Świeże powietrze - stały strumień .

no to ja bardzo przepraszam ale taniocha to to nie jest. Regualcja ilościowa ..niedość że bezsensowana do grzania powietrznego, to jak się potwierdza w dalszym ciągu jest droga.
A teraz powiem Ci pewną mądrość.
Sens stosowania regulacji ilościowej, której cenę robią regulatory VAV, ma sens przy klimatyzacji ..względnie tylko chłodzeniu ponieważ w lato mamy do czynienia ze zmiennym zapotrzebowaniem na chłód indywidualnie dla każdego pomieszczenia w zależności od jego ekspozycji na słońce.
Takie instalacje realizuje się więc przy stałym dt powietrza i zmiennym jego V.
W przypadku ogrzewania powietrznego jest to wyrzucaniem pieniędzy w błoto ponieważ straty ciepła dla wszystkich pomieszczeń zmieniają się jednakowo proporcjonalnie w zależności od zmiany temp. zewnętrznej. (czyli V=const, td=zmienne)
Dzięki czemu zastosowanie regulacji jakościowej obniża zdecydowanie koszty inwestycyjne przy zachowaniu identycznego komfortu.
"Gdyby chciało się nosić teczki" ..to by wiedział.
Ehh ..Ty to już powienieneś mi płacić za te lekcje inżynierki.

Wentylacja i ogrzewanie z taką precyzją , z wykonaniem, materiałem i 22 % vatem to drogo? Nie lubię brzęcza ale albo on klamie albo tyżeś z tym drogo przesadził

Już od lat nie stosuje się regulatorów VAV to jakaś historia!!!
A to "" zapotrzebowanie na chłód ""! to już jakaś poezja, bo w fizyce chłodu nie ma.
Jestem ciekaw za ile Pan robi od początku do końca (projekt + materiał + wykonanie +22 %VAT) na dom 350m2 wentylację i ogrzewanie nadmuchowe z taką precyzją

Kurcze... no to przepraszam panie Brzęczkoski skoro nie stosujesz regulatorów przepływu to co stosujesz.
Prosiłem o dane techniczne tego rozwiązania i jakoś do dnia dzisiejszego się nie doczekałem ... czy to jakiś problem ?


Nie stosuję staroci z prostego powodu, nie nadają się do domów izolowanych. Gdyby Szanowny Pan przestał rozprowadzać ciepło, wyrzucił wszystko co związane z cyrkulacją, byłoby tanio, niezawodnie , precyzyjnie i prosto!

Kolejny raz totalny blamaż Panie Brzęczkowski.
Proszę o dane techniczne .... milczenie
Pytam co to za regulory ..... milczenie i rzucanie frazesami.
Nic się więc nie zmienia włącznie z brakiem jakiejkolwiek merytorycznej dyskusji. Pozostaje więc Pan dla mnie przysłowiowym już "koziołkiem-matołkiem"
A tak bardzo liczyłem na jakieś pozytywne zmiany.... cóż.

Już to Panu kiedyś opisywałem, lecz Pan nie zrozumiał....

A co do blamażu ... robimy, działa parametry i cenę trzyma!
Wentylacja z odzyskiem ciepła (+GWC) z regulacją i powietrzne ogrzewaniem z dokładnością pomiaru do 0.1 st.w pomieszczenie i strumieniem regulowanym płynnie przez temperaturę.
Na 350 m2 dom całość z materiałem i wykonaniem 47 800zł brutto 22%. Pozdrawiam

Robicie ...gruszki na wierzbie :)

Za to nie płacą. Zapraszam jak chce Pan poznać nowe proste, niezawodne i super precyzyjne technologie. Oczywiście przy maksymalnym komforcie jaki zapewnia oddzielenie wentylacji od ogrzewania. Nadmuch ciepłego powietrza sterowany jest temperaturą powietrza w danym pomieszczeniu i strumień ciepłego powietrza zmniejsza się wraz ze wzrostem temperatury w pomieszczeniu (dokładność pomiaru 0.1stC!
Niech Pana się pochwali ile taniej Pan robi kompleksowo wentylację z odzyskiem ciepła z gwc i tak precyzyjne ogrzewanie, skoro 39 000 netto materiał z wykonaniem to drogo!
Dodam jeszcze, że system nie wymaga (poza wymianą filtrów w wentylacji) żadnych przeglądów i konserwacji!!

Niczego nie chwalę...natomiast pytam się - jeśli nie regulatory VAV to co? Bo do tej pory nie mam żadnej informacji odnośnie systemu o którym Pan pisze.
W dalszym ciągu to czcze gadanie i z pewnością się to nie zmieni - prawda?
Odnośnie GWC ... to opinię moją znasz - to nabijanie ludzi w butelkę i podobnie tyczy się to kolektorów słonecznych.

aha ...no i robię taniej ogrzewanie powietrzne bo nie stosuje przestarzałej i nonsensownej regulacji ilościowej, a ty w dalszym ciągu nie potrafisz powiedzieć czym regulujesz przepływ powietrza.
Podejrzewam że po prostu nie wiesz jak to działa ...a raczej po prostu takich instalacji nie robisz :)

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.