273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Spece od instalacji z rekuperatorem - proszę o pomoc

Krzyżowy wymiennik ciepła HEATEX dla 300m3/h o sprawności "suchej" 72% to koszt 180 Euro/szt netto.
Ceny innych modeli na zapytanie:
www.rekuperatory.gd.pl
APIS Marek Masztalerz,
dystrybutor HEATEX

Pierwsza rzecz łosiu :
Brak projektu, schematu lub cokolwiek.Narysuj se to co masz i idź do projektanta.Daj mu 1000,00 a jakiś młodziak Ci to przeliczy.Zerwiesz z wykonawcy jak życie znam.Pretekst się znajdzie.
Bawisz się w obliczenia - samouk.
Gdzie doświadczenie ?
Zagną ci fleksa i w tyłek twoje wyliczenia.
Będzie odejście za blisko urządzenia i hałas.
Uruchomiłeś centralkę ?... posłuchałeś "hałasu" ???
Zobaczyłeś jeśli przytłumisz pierwsze wyloty i wloty czy powietrze " dolatuje".
Szukasz haków na jakiegoś leszcza który bidok wziął się za domek.
Jakie kratki ? "Zaworki" ?
Śmiać mi się chce jak się gada o 100 m3/h albo choćby 200
WYLICZONYCH jak pies zawsze pogrzebany w wykonastwie.
Masz chociażby amortyzatory pod urządzeniem lub na profilu lub na zawiesiach.
Widzę że post stary jak świat i jak zwykle ktoś odświeżył żeby coś sprzedać ale może ktoś to przeczyta i nie będzie wychodził od DUPY STRONY i "szył instalację na oko ".
A zamówi chociażby SCHEMAT instalacji z wyliczeniami a nie będzie skąpił kasy a potem jęczał że wykonawca zły.
TO JEST POCZĄTEK a nie czy centralka ma mieć 400 czy 537 m3/h

Pierwsza rzecz łosiu :
Brak projektu, schematu lub cokolwiek.Narysuj se to co masz i idź do projektanta.Daj mu 1000,00 a jakiś młodziak Ci to przeliczy.Zerwiesz z wykonawcy jak życie znam.Pretekst się znajdzie.
Bawisz się w obliczenia - samouk.
Gdzie doświadczenie ?
Zagną ci fleksa i w tyłek twoje wyliczenia.
Będzie odejście za blisko urządzenia i hałas.
Uruchomiłeś centralkę ?... posłuchałeś "hałasu" ???
Zobaczyłeś jeśli przytłumisz pierwsze wyloty i wloty czy powietrze " dolatuje".
Szukasz haków na jakiegoś leszcza który bidok wziął się za domek.
Jakie kratki ? "Zaworki" ?
Śmiać mi się chce jak się gada o 100 m3/h albo choćby 200
WYLICZONYCH jak pies zawsze pogrzebany w wykonastwie.
Masz chociażby amortyzatory pod urządzeniem lub na profilu lub na zawiesiach.
Widzę że post stary jak świat i jak zwykle ktoś odświeżył żeby coś sprzedać ale może ktoś to przeczyta i nie będzie wychodził od DUPY STRONY i "szył instalację na oko ".
A zamówi chociażby SCHEMAT instalacji z wyliczeniami a nie będzie skąpił kasy a potem jęczał że wykonawca zły.
TO JEST POCZĄTEK a nie czy centralka ma mieć 400 czy 537 m3/h

(gościu)
Chcą cię naciągnć. A gubi cię gigantomania. Gwarantuję Ci, że powietrze na pewno potrzebne jest w każdej sypialni. Ale jak zrobisz wymianę powietrza pod sufitem, to wymiana będzie z założenia projektowego: rura-rura. Powietrze się miesza w pokojach tylko na obrazku u instalatorów. Pamiętaj na skutek grzechu pierworodnego, to człowiek emituje CO2 i parę wodną. Jak powstrzymasz się od tego i przestaniesz oddychać, to problem wentylacji grawitacyjnej znika zupełnie. Zabierzesz ciepłe powietrze (które gromadzi się pod sufitem), a CO2 zostanie w pobliżu twojej głowy-+. Jak nie wierzysz, to kup miernik CO2.
Gościu, zamiast pokuty za grzech pierworodny: poczytaj sobie o kościołach COW 7-8.2006 WENTYLACJA W OBIEKTACH SAKRALNYCH i odmów 3 Zdrowaśki. Jak jesteś wyznania Mojrzeszowego, to odmów 10 przykazań, może też przypomni ci się gdzie zostawiłeś parasol (Tu polecam kontemplację przy: NIE Cudzołoż)

A ja na 100m2 domu dałem sobie 1000m3/h i jestem zadowolony.
Mam powietrze świeże, pomimo że 3 osoby są palące, a pies puszcza bąki..

mnjn (gościu) ty jesteś przeciwieństwem gościa ,ale też z gestem, choć wybudowałeś sobie klitkę? Gdybyś poczytał o olfach w Recknaglu 2009, to zrobił byś jeszcze mniejsze 1.8 m3 na osobę. Wtedy nie miał byś przeciągu, bo wystarczyło by 30 m3/ h x osobę i miał pewność, że wymiana powietrza w takiej klitce jest dobra! A tak Forum powinno donieść na Ciebie do UE, że marnujesz energię. Tak na oko 3 x za dużo, ITB zaleca 0.5 - 1 V m3/h wymiany i gdyby nie Newton to była by to prawda. Powiedz jaką masz przy tym wilgotność powietrza w sypialni i czy robiłeś pomiar CO2 na poduszce. Napisz czy dostajesz kuksańce za chrapanie, bo twoje szczęście bywa chyba pozorne. Od nadmiaru endorfiny? A jest to jeden z efektów niedotlenienia mózgu. A tak na marginesie dodam, że od nadmiaru wentylacji, może być spadek wilgoci i możesz wyschnąć jak szczapa. Dygresja obrazująca problem z CO2: Wczoraj pochowałem Teściową, która przeżywszy 101lat 5mcy i 5 dni spoczęła snem wiecznym. I teraz będę miał czas wprowadzić Prawo Newtona do budownictwa. Ale na już na cmentarzu zobaczyłem czym jest efekt cieplarniany jak na krzyżu zobaczyłem tabliczkę z datami, że umarła w ubiegłym roku! Dziś się wybieram sfotografować kwiaty, które stoją jak by je wczoraj postawiono, a z tabliczki wynika, że stoją już ponad rok na jej grobie. mnjn (gościu):Niedotlenienie mózgu nie boli!

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.