273
278
276
226
Strefa ekspertów HVACR

PILNE!!! Klimatyzacja sala operacyjna

Takie dyskusje mnie sie podobają...teraz mamy Forum !!!

jezeli jestes posiadaczem "Wytycznych ..." o ktorych piszesz, czy moglbys je udostepnic?
atomal@op.pl /+48606303447/
pozdrawiam

Proszę o podanie adresu wysyłkowego.
Prześlemy materiały do opracowania projektu klimatyzacji sal operacyjnych
Krzysztof Wójcik, Klimor, 81-963 Gdynia, ul. Łużycka 8 e-mail: handlowy@klimor.pl

aseptyka Panowie!ASEPTYKA!powietrze dostarczone musi być idealnie czyste-stad filtr absolutny!!na anemostacie!!I oczywiscie lekkie nadcisnienie w pomieszczeniu sali operacyjnej,aby nie zassać zadnych paskudztw i nie spowodować wprowadzania skazonego powietrza z zewnatrz,HOWGH!!

Niektórym na pewno, szczególnie takim co to nigdy błędów nie robią, zawsze są najlepsi i zawsze mają racje.
Po co komu to forum ?
Ja zaglądam tu bo chcę kupić klimę - ale na pewno nie od mądrali.
Nawiasem mówiąc - chętnie oglądnąłbym WSZYSTKIE TWOJE INSTALACJE ?
Zawsze wszystko OK ?

szukaj w wytycznych do projektowania szpitali ogólnych. Splity należy wykluczyć potrzeba 3 stopniowej filtracij powietrza (końcowy filtr hepa) Konieczność dostarczenia minimum 1200 m3/h świerzego powierza. cze

Zamontować splita z filtrem plazmowym i bedzie ok

na całym swiecie montuje sie klimatyzatory typu split na salach operacyjnych takze pierwszego stopnia . osobiscie montowałem sharpy plasmaclustery ,czy tez lg z certyfikatem medycznym i niech nikt nie mówi bzdur ,ze nie mozna. co innego wentylacja . a niedouczonych prosze o poczytanie pism ministerialnych nie tylko polskich.

i jeszcze jedno ,bo co niektórzy chyba myla klimatyzacje z wentylacja. powiem tak ,montowałem klimy sharpy plasmaclustery na zlecenie instytutu badan jadrowych ENEA w angillara (RM)italia ,gdzie sterylnosc jest o wiele wieksza od sal operacyjnych,gdzie aby wejsc trzeba wziasc prysznic i załozyc sterylne ubrania,wiec dosc tych bzdur panowie.

nad tą recyrkulacją to bym sie zastanawiał. Bezkrytycznie powiela sie zakaz recyrkulacji bez rzetelnego poparcia badaniami, a prawdą jest że recyrkulacja znacząco obniża koszty, z dezynfekcją w kanale nie ma dziś większych problemów ( elektrostaty, lampy UV itp)
Nikt nie zadaje sobie pytania czy zwyczajnie nas stać na przepis o zakazie recyrkulacji. W USA i Niemczech recyrkulacja jest dozwolona

Błach i Syrg, mam coś dla Was. Oto najprawdziwsza Złota Łopata jako nagroda roku za odkrycia archeologiczne i wykopaliska! Do odebrania TU -> http://img268.imageshack.us/img268/484/e6bp7411b922551.jpg

Sami się domyślcie za co.

to polska jest chora .. pracowałem w Belgii , Italii i Francji i montuje sie tam na salach operacyjnych klimatyzatory typu split ale specjalne z lampami UV w parowniku , a nawet sharpy plasma clustery . nawet w instytucie badan jadrowych gdzie szpital pod wzgledem czystosci to smietnik.

pozdrawiam

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.