265
264
226
Strefa ekspertów HVACR

Piec na pelety klimosz czy kostrzewa ????

jaki piec wybrac??

Wlasnie ja mam to samo pytanie ale widze ze brak jakichkolwiek odpowiedzi, z tego co wiem Kostrzewa zdobyl nagrode za produkt piec pellets plus, mhh.... czekam na dalsze rozszerzenie watku. Pozdrawiam.

Witam
Sprzedaje i serwisuje kotły Kostrzewa. Jak narazie problemów z uruchomionymi kotłami specjalnie nie miałem. W Klimoszu najwieksze obawy mam w przypadku gaszenia wodnego pellets. Po takiej akcji niestety prawdopodobnie trzeba bedzie rozebrac cały podajnik. W Kostrzewie duzą zaletą jest zapalarka do pelletu i ostatnio wprowadzona zapalarka do groszku ( za dopłatą ). No i sterowanie pogodowe.
Pozdarwiam
www.sanitsystem.pl

Mam kocioł kostrzewa ceramik 200 14 kw normalny z elektroniką. Pali wszystko.Ale niestety mam z nim same kłopoty . Po miesiącu padła dmuchawa i chyba jest coś z elektroniką . Osobiście nie polecam pieców z tej firmy ze względu na fatalny serwis.Na wymianę dmuchawy czekaliśmy ponad miesiąc. Nie liczą się z klientem. Mają go po prostu w tylnej części ciała.Osobiście nie polecam chociażby na serwis.

Witam .
Po zamontowaniu kilku kotłów kostrzewy (fuzzy logic) oraz kilku ling duo klimosza . Mogę stwierdzić że jest kilka zasadniczych różnic w obydwu kotłach które należało by rozpatrzeć przy wyborze kotła. A zatem do konkretów.
klimosz szczególnie z rusztem obrotowym bardzo dobrze sprawuje się podczas eksploatacji. sterownik w klimoszu jest bardziej czytelny przez wyświetlany dodatkowy opis każdej funkcji (kto próbował wie co mam na myśli ). Kostrzewa jest lepszy pod względem większej i wygodniejszej w załadunku komory na opał stały . Posiada czujnik spalin i w opcji możliwośc monatżu sondy lambda. Jednak sterownik kostrzewy (estyma ) jest troszkę mniej czytelny od klimosza. Dodatkowym plusem kostrzewy jest wentylator wyciągowy co jest zaletą przy kominach ze słabym ciągiem. w przypadku tych dwóch konkretnych modeli jeżeli stosyjemy odpowiednie paliwo . co ważne nauczymy się obsługi kotła i mamy dobrze wykonaną instalację oraz dobrze poskładaną kotłownie to pozostaje tylko kwestja ceny zakupu .
pozdrawiam .

Serwis w firmie to porażka, na pierwsze uruchomienie trzeba czekać 2-7 dni i jeszcze zapłacić 350zł + 100 zł za dojazd ( tyle kosztuje dojazd z giżycka do giżycka) Ogólnie produkt przeciętny ale serwis i kontakt żenujący. Widać że firma nie chce mieć nic wspólnego z sprzedanymi już egzemplarzami, bo jest masa absurdalnych warunków gwarancyjnych. Gorąco nie polecam.

Z pieców na pellet to mogę polecić D'Alessandro Termomeccanica CSI który grzeje u mnie już czwarty sezon. Niezawodny kocioł z górnej półki. Solidny palnik, automatyczna zapalrka, system kontroli spalin i podtrzymywania płomienia, 2 systemy podawania powietrza do spalania dzięki czemu wszystko ładnie dopala i do tego prosty w obsłudze sterownik z pogodówką. Dobrze przemyślana konstrukcja gdzie wszystkie miejsca które należy czyścić są łatwo dostępne. Nawet ślimak pracuje jeszcze bez zarzutu gdzie przy większości kotłów już dawno pewnie musiałbym go wymienić. Moja rola przy ogrzewaniu ogranicza się do dosypywania pelletu, wybieraniu popiołu i czyszczeniu kotła.

Z tym serwisem to chyba przesadziłeś, po pierwsze to uruchomienie nie kosztuje 350 tylko 250zl a dojazd z giżycka nie jest konieczny bo serwis terenowy też może to zrobić. Jeśli ktoś wziął 350 to proszę to zgłosić do działu serwisu firmy Kostrzewa
Kluczem do szybkiego usunięcia usterki w kotle jest zgłoszenie odpowiednim formularzem ze strony producenta a nie dzwonienie do dzialu serwisu i lamentowanie przez telefon jaki to człowiek niezadowolony jest...Miałem przyjemność kontaktować się z panami z działu serwisowego i niemam co do ich pracy żadnych zastrzeżeń

Firma kostrzewa to totalna porazka. Serwis firmy mocno kulawy. Zero zrozumienia klienta. Wieczne problemy z ustawieniem pieca. Kupilem 5 ton owsa i niechce sie palic . Mam zone w ciazy ktora rodzi na tydzien i zimno w domu. Kostrzewa po 3 miesiacach doszla do wniosku ze nie dala mi jednej nakladki na owies. Nikt nie raczy do mnie przyjechac tylko wysylaja to kurierem i kaza dodatkowo placic. Totalnie nie polecam.

nie narzekaj ja palę juz drugi sezon peletami i owsem(mieszanka) i jestem b. zadowolona wszystkim będę polecać. owies kupuje od sąsiada a pelet kupuję najtańszy. polecam kostrzewę

ala

Jestem niedoszłym klientem firmy Kostrzewa.
Zamówiełem kocioł MIni Bio Lux, po miesiącu od zamówienia otrzymałem informacje od przedstawiciela producenta że kocioł zgodnie z zamóieniem jutro jest przygotowany dla mnie i jutro zostanie wysłany do mnie,
W tym czasie zdemontowałem swój kociół olejowy.
A tym czasem kontakt z Kostrzewą się zakończył - PRZEDSTAWICEL NIE ODBIERA TELEFONU, MAILE DO DYREKCJI, HANDLOWCÓW - NIKC ZERO ODZEWU, po 10 dniach dzownią do mnie że wysyłąją kocioł, odpowiedziałem że już dziękuje, pośredniczaca firma instalacyjna oddała mi zaliczkę.
OBSŁUGA W FIRMIE TRAGEDIA.
Cieszę się że udało mi sie z tego wyplątać.W tym czasie zamówiełem, kocioł CSI Dalessandro z Gizex, po tyg. wszystko sprawnie i super działa.
OSTRZEGAM PRZED FIRMĄ KOSTRZEWA !!!

Nie znam kostrzewy aż tak dobrze, bo odpadł w przedbiegach :>
wybierałem miedzy 4 producentami, u 3 z nich byłem osobiscie i najlepszy wybór jakiego dokonałem to Witkowski
solidne kotły, dobrze zrobione, dobry sterownik, żeliwny palnik, widziałem na produkcji jak to robią, wypalane plazmą, super robota
te polecam http://www.kotly-witkowski.pl

Ze względu na bardzo dużą ilość zamówień krajowych i zagranicznych urządzeń firmy KOSTRZEWA zdarzają się przesunięcia w realizacji zamówień.
Przepraszamy ,że w Pańskim przypadku doszło do opóżnienia.Zasadne jest jednak nie demontowanie starego urządzenia dopóki nie ma się nowego, by uniknąć niezadwolenia.
Dobrze,że nowe urządzenie spełnia Pańskie oczekiwanie-zapewne po instalacji urządzenia KOSTRZEWA również byłby Pan usatysfakcjonowany.

Witam.
Tłumaczenie Pana z Kostrzewy jest śmieszne i ciekawe jak by sie czół jak by mu ktoś obiecał towar, a później nie odbierał telefonów i zwlekał z dostawą. Ale nie o tym chciałem.
Mam kocioł kostrzewa Fuzzy Logic i puki co jestem zadowolony. Automatyczna zapalarka to świetna sprawa szczególnie w momentach kiedy po braku prądu kocioł sam sie rozpali. To chyba największy atut tego pieca. Menu jest proste i doś funkcjonalne. Spalanie przebiega poprawnie bez potrzeby większej ingerencji w parametry kotła. Minus, wymaga ekogroszku dobrej jakości, oraz sama budowa kotła sprawia że jest mało ustawny i wymaga dużo miejsca. Wentylator wyciągowy to fajna sprawa, choc w momencie czyszczenia kotła i tak się kuży.
\Pozdrawiam Wszystkich

Troche z niedowierzaniem czytam opinie o tych dwoch kotlach.
Posiadam wieloletnie doswiadczenie w sprzedazy i montazu obydwu i ling to porazka totalna a te posty dezaprobujace kostrzewe chyba z klimoszqa pisza.
Sam kociol to nie wszystko - liczy sie bezawaryjnosc a zgloszen od klientow w sprawie problemow z lingiem mam w roku kilka w kostrzewy jedno.
W mojej okolicy(lubuskie,dolnośląskie) serwis działa jak należy i nie mam skargo od klientów. To nie zależy od producenta bo czescie maja od reki i dla serwisu i do sprzedazy pozaserwisowej. Ja osobiscie posiadam kociol Viessmann niby najlepszej firmy na swiecie ale tu dopiero z serwisem zaczynaja sie schody!!
Nie warto posilkowac sie forum w celu wyboru kotla bo do forum maja dostep przedstawiciele firm konkurencji a skoro jest tu tyle opinii na temat kostrzewy to znaczy ze ta firma jest powaznym graczem na rynku i konkurencja chce tego gracza wykluczyc ale dopoki beda robic takie urzadzenia jak do tej pory to klient nie owca-sam zdecyduje co wybrac.
Nawet mercedes sie psuje pamietajcie o tym!!

W razie pytan zapraszam
www.kotlyonline.pl

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.