273
278
280
226
Strefa ekspertów HVACR

Piec na pelety klimosz czy kostrzewa ????

Wybrałem Kostrzewa/.../
Jestem z Małopolski i właśnie ubiegam się o dotację na kocioł na pelet. Wybrałem kocioł Kostrzewa EII PELLETS 16 kW z certyfikatem Ecodesign, ale jeszcze go nie użytkuję, bo dotacja rusza od lipca. Dlaczego wybrałem tego producenta? Bo spełnia chyba najlepsze warunki pod względem komunikatywności z klientem, doradztwa i informacji. Otwarci na rozmowy nawet telefoniczne co bardzo było dla mnie ważne, bo nie będę jeździł po wszystkich fabrykach pieców, by wybrać ten najodpowiedniejszy. Są liderem kotłów eko na pelet- widziałem na internecie notkę o tym, że wygrali konkurs Top Ten na najlepsze kotły. Poza tym co do samego pieca, to pisałem, że posiada certyfikat, czyli został przebadany przez jednostkę akredytowaną pod względem emisji prądu i spalania (a nie wszystkie piece są przebadane pod tym kątem i wtedy możemy kupić "bubel"). Serwis widzę, że ma wysokie noty, a to ważne, bo po zakupie pieca nie zamierzam przez dłuższy czas wymieniać na własny koszt ewentualnie wadliwych części. Tu gwarancja jest na pięć lat. Inwestuje od razu w ten rodzaj pieca, gdyż już wiem, że nie opłaca się kupować pieca piątej klasy, a najlepiej zaopatrzyć się w kocioł właśnie z certyfikatem Ecodesign, bo podobno do 2020 roku na terenie całej Polski zainstalować będzie można w domu jedynie kotły z certyfikatem, a piece piątej klasy również kiedyś, K-I-E-D-Y-Ś zostaną wycofane z produkcji i użytkowania.. Tak więc jeżeli chodzi o dotację to uważam, że najlepsze rozwiązanie jak dla mnie, to tylko z tą firmą i na kotły na pelet z certyfikatem. Po co przepłacać dwa razy? Wystarczy poczytać trochę w temacie dotacji na kotły i planów na przyszłość.

Zdjęcia

eii pellets.jpg

Kostrzewa ma na dzień dzisiejszy niezawodny serwis na terenie całej Polski. Piece mają pięć lat gwarancji, są przebadane (testowane) przez jednostkę akredytowaną pod względem emisji i prądu co daje świadectwo na porządny piec tak jakby bezusterkowy.

Mimo wszystko producent Kostrzewa. Najważniejsze: S-Ł-O-W-N-Y, S-O-L-I-D-N-Y, W-I-A-R-Y-G-O-D-N-Y. Pieców mają bardzo dużo. Teraz widzę, że weszła seria kotłów EII PELLETS...ciekawe.

Ten post jest dość wiekowy, więc na pewno dużo zmieniło się w konstrukcji i technologii kotłów obu producentów. Każdy w domu chce mieć piec, który będzie bezawaryjny, ale nigdy nie wiadomo co nam się trafi. I najlepszym producentom może zdarzyć się wada w wyprodukowanym kotle. Ważne jest, aby klient mógł skorzystać z serwisu firmy i to w jak najkrótszym czasie. Kostrzewa ma szybki serwis, a jak jest z innymi producentami, to nie wiem. Kotły też są bardzo solidne i na pewno nie są jakąś chińszczyzną. Widziałem, że widnieją na podium najlepszych kotłów na paliwa stałe w Konkursie Top Ten. Każdy wybiera to co się podoba i na co jest potrzeba.

Na dzień dzisiejszy wybrałem Kostrzewa. Serwis to raz, ale sam piec posiada certyfikat, najważniejszy dokument na dzień dzisiejszy. Kotły piątej klasy niebawem mają zniknąć z rynku, a zostaną jedynie ekologiczne kotły tylko z wyżej wspomnianym dokumentem. Nie miałem zamiaru płacić za kocioł dwa razy, dlatego ta decyzja.

Profesjonalne podejście do klienta. Nie ukrywam, że jak chciałam kupić kocioł i pytałam o różne konkrety to w niektórych firmach dało mi się odczuć: Jak to kobieta może się znać na piecach?! Nie wiem jak jest u Klimosza, ale Kostrzewa zachował się po prostu fachowo. Piec działa bez zarzutu.

NA PEWNO KOSTRZEWA, MOŻE BYĆ KLIMOSZ, ALE NIE DLA FIRMY DEFRO. DOPATRZYŁEM SIĘ NIEPRAWIDŁOWOŚCI, A MIANOWICIE KOCIOŁ KTÓRY ZAKUPIŁEM JEST INNEGO SCHEMATU JAK NA PROJEKCIE I CIEKAWY JESTEM JAK SIĘ WYTŁUMACZĄ. MAM NADZIEJĘ, ŻE BADANIA SĄ PRZEPROWADZONE NA ZAKUPIONY PRZEZE MNIE KOCIOŁ, A NIE TYLKO SUCHY PODPIS I PRZYPIECZĘTOWANIE PIECZĄTKI. ;-/

Kostrzewa bez dwóch zdań.

Ja zakupiłem piec Kostrzewa ceramik 200 w 2013 r z możliwością dokupienia palnika w przyszłości. Pali bez zarzutu ale dokładanie węgla co dwa dni już mi zbrzydło i to czyszczenie i bród wszędzie. Postanowiłem to zmienić i właśnie dokupiłem palnik na pellet i został odpalony przez serwisanta. Od trzech tygodni działa i pali się pięknie wreszcie jest czysto, zużycie pelletu jest u mnie małe z wyliczeń obecnego zużycia wyjdzie że spalę tyle ile spalałem węgla. Gdy bym miał kupować nowy piec to tylko na pellet i oczywiście KOSTRZEWA każdemu polecam.

Kocioł EEI PELLETS ... Dotarł do mnie ten kocioł w ubiegłym tygodniu. Cóż mogę napisać-wart swojej ceny; piękna myśl technologiczna; zaskoczenie co do solidności wykonania. Kocioł na wysokim, europejskim poziomie. Kostrzewa na pewno producent z górnej półki. Nie wiem jak z innymi producentami, ale czasami warto zasięgnąć opinii innych.

Piece Kostrzewy mogę polecić, ale obsługę klienta, traktowanie klienta, wsparcie techniczne, czy w końcu kompletnośc dostawy pozostawia wiele do zyczenia......

i tak trzymać KOSTRZEWA i Już

Zakładam obecnie ogrzewanie na pelet. Wybrałem kocioł Kostrzewy „Mini Bio Luxury 12 K.W”. Ma współpracować z buforem higienicznym 800 litrów. Mam dwa pytania:
1. Jest mój zamiar dobrym rozwiązaniem? Poradzi sobie sterownik z tą konfiguracją?
2. Ma ten kocioł sondę LAMBDA w standardowym wyposażeniu?
Dziękuję za odpowiedz.

użytkuję WARMET 200 ceramik idea bardzo dobra wykonanie takie sobie widać braki w wiedzy projektantów pieca - uszczelnienia

Witam ja chciałem kupić kocioł kostrzewa ale czekam drugi tydzień na wycenę od "przedstawiciela"(który ma go potem serwisować ) więc strach się bać co będzie jak kocioł będzie miał awarię .przez przedstawiciela chyba zmienię producenta a szkoda bo kocioł mi odpowiada.moze poproszę firmę o kontakt z innym przedstawicielem.moze ma ktoś doświadczenie z serwisem kostrzewa w okolicach bytowa pomorskie.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.