273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Ogrzewanie zimą a dlugi wyjazd. Wielki problem!!!

Ja tylko odpowiadam panu Pawlowi na pytanie! Proponowalbym kocioł na ekogroszek z podajnikiem slimakowym. Sama inwestycja jest dosc kosztowna bo kociolek kosztuje ok 8tys ale eksploatacyjnie jest super.Sezon kosztuje mnie 1200-1300zl z ciepla woda (budynek 120m2).Jest bardzo wygodny.Trzeba do niego zaglądać nawet raz na 4-5 dni (dosypac wegla i wyczyscic popiol).Pelna automatyka>

A moglby mi Pan podac jakies szczegoly?
Linki itd.
Dziekuje za zainteresowanie i odpowiedz.

Proponowalbym kocioł na ekogroszek z podajnikiem slimakowym[...] Jest bardzo wygodny.Trzeba do niego zaglądać nawet raz na 4-5 dni (dosypac wegla i wyczyscic popiol).Pelna automatyka>
Super. A jak jade z rodzina w Alpy w styczniu na 2 tyg to kto mi zagladnie do kotla? Pisanie o wygodzie eksploatacji takich kotlow to bzdura. To nic innego jak lata 60-70te tylko ze w nowym opakowaniu i z piekna nazwa eko-groszek. Nijak to sie ma do komfortu uzytkowania.

.. a jak wprowdzą obowiązujące już w starej UE podatki kominowe, i zakazy stosowania tego typu paliw??? Wierzbę energetyczną już zakazali. Zaizoluj dom!!! To się zawsze opłaci!

Wyjatkowo zgodze sie z powyzszym. Smierdzace wiochy przez, ktore nie raz przejezdzam autem zima, palenie w piecach byle gownem chocby i sie pieknie i ekologicznie!!! nazywalo to trucie atmosfery i tyle.

Np; Kotły "KOstrzewa" sa bardzo drogie no i całkiem niezle.

Wyjatkowo zgodze sie z powyzszym. Smierdzace wiochy przez, ktore nie raz przejezdzam autem zima, palenie w piecach byle gownem chocby i sie pieknie i ekologicznie!!! nazywalo to trucie atmosfery i tyle.
A słyszałeś o kotłach zagazujących ??? Lub nawet o kotłach z dopaleniem spalin ??? Stopień emisji zanieczyszczeń w tych kotłach jest naprawde bardzo niski, a nawet porównywlny z kotłami gazowymi.

Panowie jestem laikiem w tych sprawach wiec nawet nie wiem o czym rozmawiacie tudziez klucicie sie.
Reasumujac najlepiej jest:
1. Zaizolowac dom.
2. Niewiem bo nic nie zrozumialem.

Wybudować dom ze sprawna wentylacja zaizolowac budynek wykonać instalację ogrzewania o dużej sprawności, oraz reszte instalacji. :))))))A jeśli chcesz sobie obejrzeć np kotły na pelet czy eko-groszek to na tej stronie jest niezły filmik. http://www.kostrzewa.com.pl/kotly_pellets.php

A jak bedziesz jechal na narty na 2 tygodnie zima to nie zapomnij zabrac laptopa z tym filmikiem i patrza na niego zawsze jak cie najdzie mysl - czy moja instalacja juz zamarzla czy jeszcze nie?

Po co placic za kociol na jakies wynalazki tyle co za gazowy, kondesacyjny i jeszcze martwic sie o dorzucanie paliwa, wyrzucanie popiolu etc? Poza tym te palety czy ten groszek trzeba gdies skladowac a to zajmuje miejsce.

Zdecydowanie zaizolować lecz skoro dom będzie niezamieszkały przez zimę to można zrobić to od zewnątrz ,po prostu od góry pianką min 30 cm.

Widze Pajacyku że twa nazwa jest adekwatna do twego rozumku i jak przypuszczam umiejętności. Mam ten kocioł od 4 lat i jeszcze nigdy nie widziałem dymu z komina , wiec jak nie widziałes i próbowales to nie pisz bo to jest bardziej idiotyczne od ciebie. Pisanie o zadymionych wiochach w przypadku tego kotła jest nieporozumieniem. Panie Pawle ja mam kocioł firmy EKOCENTR i jak pan wpisze w przeglądarce ta nazwe to napewno wyskoczą jakieś linki.

Szkoda ze jeszcze nie podal pan telefonu do swojej firmy, ktora tym handluje.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.