W dniach 2-4 czerwca, firma Ventia, wyłączny przedstawiciel marki Komfovent, kolejny raz zabrała swoich klientów – projektantów oraz instalatorów HVAC na wyjazd do fabryki na Litwie.

Ventia: Wyjazd do fabryki KOMFOVENT. Co zaskoczyło uczestników?

Co innego nawet najciekawsze opowieści, a co innego móc osobiście zobaczyć ponad 40 tys. m2 jednej z najnowocześniejszych fabryk central wentylacyjnych (Komfovent), wysoko zautomatyzowany park maszynowy, zajrzeć do działu Badań i Rozwoju z kadrą ponad 50 inżynierów, poznać autorski proces budowy wysokosprawnych obrotowych wymienników ciepła i generalnie cały cykl produkcji.  To zawsze pozostawia duże wrażenie na klienta.  Jak powiedzieli po wizycie:

Komfovent skupia się na udoskonalaniu  i rozwoju swoich produktów (central wentylacyjnych), na zaawansowanej automatyce,  natomiast ich wyposażenie w konkretne akcesoria pozostawia renomowanym, wyspecjalizowanym dostawcom tj. EBM-Papst i Ziehll-Abbeg. Widać w tym podejściu jakość i wiarygodność.

„Wrażenie robi sama organizacja pracy. Ten porządek i ład. Nie ma miejsce na przypadek. Wszystko co dzieje się na hali jest jasno zorganizowane. Każda osoba zna swoją rolę i wie co ma robić”.

Choć znam Komfovent długo, to będą w fabryce,  osobiście zobaczyłem jak bardzo szeroka jest gama oferowanych urządzeń. Stanąć przy ponad 4m obrotowym wymienniku – to jest ten moment,  gdy każdy z nas mówi „WOW”.

Byłem już w kilku fabrykach ale nie widziałem jeszcze tak „otwartego” wobec nas producenta. Mogliśmy zajrzeć wszędzie, zobaczyć każdy etap produkcji, nawet zazwyczaj ukrywany dział testowania produktów – laboratorium. To było super.

Wizyta w fabryce nie jest jedynym punkt programu.  Uczestnicy odkryli imponującą wielkością i architekturą wileńską starówkę,  zwiedzali zamek Wielkich Książąt Litewskich w Trokach,  posmakowali doskonałego jedzenia, wybornego piwa Svyturys, czy wykwintnych wódek i nalewek.

 

 

 

 

 

 

 


 

O KOMFOVENCIE

Producentem central KOMFOVENT jest litewska firma AMALVA, lider w produkcji urządzeń wentylacyjnych w północno-wschodniej Europie. Fabryka mieści się na przedmieściach Wilna w obiekcie, który w 2012 roku został rozbudowany do imponującej powierzchni ponad 40 000 m2. Obecnie, roczna produkcja sięga ponad 20.000 urządzeń, które eksportowane są do blisko 30 krajów Europy, w tym do Skandynawii, Niemiec, Polski.