273
278
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Ogrzewanie nadmuchowe - urządzenia

Przecież i u nas nikt kto się na tym zna, nie robi nadmuchowego w domu, a już łączenie z wentylacją... jw samcznego!

Akurat projekuje i instaluje takie systemy od 6 lat w North Carolina i sa sposoby na perfect regulacje takiego systemu. Odnosnie tych wszystkich wypowiedzi, Wally ma duzo racji.
Pozdrawiam wszystkich na forum.

Od lat robimy ogrzewania nadmuchowe.
Dobrze zaprojektowane i dobrze zrobione sa dobre.
Zle zaprojektowane i zle wykonane sa zle.
Najwiekszym problemem w ogrzewaniu nadmuchowym sa instalatorzy ktorzy ukonczyli Akademie imieniem Adama Slodowego!
Spotykamy bardZo fatalnie wykonane systemy.
Czesto przez ludzi z praktyka z USA.
Mielismy jednego takiego.
Robil ogrzewanie w kosciolach.
Duza czesc ksiezy wolala kupowac drogie samochody,
zamiast prawidlowo wykonanych systemow ogrzewania.
Jeden z ksiezy ktoremu zrobilismy prawiodlowo zaprojektowany system smial sie z swoich kolegow, jak podziwiali jego kosciol i ogrzewanie i pytali ile to kosztuje odpowiadal im:
"Tyle ile twoj samochod"
Ostatnio jeden taki po amerykanskich praktykach wzial sie za duza galerie (kompleks sklepow)
Po dwu latach musiano zrobic remont.
Wina bardziej inwestora niz instalatora po amerykanskich doswiadczeniach.
jak widzimy ze ktos chce miec zrobione tylko najtaniej to wiemy ze bedzie tam zawsze problem.
jest zasada:
To dostales za co zaplaciles.
Dobrze wykonane ogrzewanie nadmuchowe jest swietne i dlatego musi byc projekt i profesjonalne wykonanie.
Co do czesci zamiennych,
to do prawie wszystkich urzadzen grzewczych mamy serwis i czesci nawet do urzadzen sprzede wielu lat.
Dostep do czesci zamiennych to tylko kwestia logistyki i kontaktow z zaprzyjaznionymi serwisami.
Pozdrawiam,
jurek@neso.com.pl
www.neso.com.pl

Kościoły, centra handlowe, zgoda, ale piszemy o jednorodzinnych domach i to izolowanych, czy udałoby się zaprojektować i wykonać cos takiego do domu zużywającego do 40... no może nawet 70 kWh/m2 rocznie? .

Kościoły, centra handlowe, zgoda, ale piszemy o jednorodzinnych domach i to izolowanych, czy udałoby się zaprojektować i wykonać cos takiego do domu zużywającego do 40... no może nawet 70 kWh/m2 rocznie? .
To nie hazard
To technika.
System musi byc policzony na temperature obliczeniowa, ktora wynosi zaleznie od regionu - 18 do -22st C
Ogrzewanie nadmuchowe to kwestia kosztow inwestycyjnych i eksploatacyjnych.
trzeba wiedziec jak wyglada dom.
Latwiej robi sie jak zaprojektujemy i zrobimy uzgodnienia branzowe, niz jak robi sie jak juz wszystko gotowe
najmniejsze domy w ktorych sie sprawdza to ok 70 m kw.
Ponizej tego trzeba sie mocno zastanowic ktorety system wybrac.
Zawsze zastanow sie kogo masz przed soba
Handlowca?
Czy fachowca?

Człowieku zlituj się...przeciez ty nie masz pojęcia o temacie a wypowiadasz się tak autorytatywnie:-) Powiedz otwarcie że krytykujesz bo nie znasz nie umiesz i wymyślasz z sufitu

co gość forum to inna opinia zalezna od punktu siedzenia (sprzedawca konkurecja ) moze wypowiedzieli by się ci ktorzy mają zamontowane ogrzewanie nadmuchowe te tysiące osob klientow firmy komfort polski a nie sprzedawcy co znają sie najlepiej bo czytają ulotki i aby sprzedac i miec prowizje......
A zatem pytanie do osob mających to ogrzewanie w domu jak jest naprawde?????
jaki koszt ogrzewania,komfort itp.???
czy zrobili by to jeszcze raz czy to pomyłka w naszym klimacie i technologi budowania domów
moze ktos jasno odpowiedziec..... POZDROWIAM

Popieram ten komentaz

Od dawna wiadomo, że wszelkiego rodzaju fora, blogi, komentarze na www są używane do tworzenia wizerunku firm oraz jego niszczenia w przypadku walki konkurencyjnej. Jeśli ktoś chce sprawdzać "torzsamość" gości na forum zachęcam do zamiany ich adresów IP na konkretne lokalizacje. Okaże się że na tym formu znakomita większość postówpochodzi od kilku firm. Każdy się lansuje, właczając w to oczywiście Wallyego który udaje transparentnego. Trochę szkoda, że ktoś kto się nie zna nie jest w stanie uzyskać tutaj w zasadzie nic.

Mam ogrzewanie nadmuchowe domku jednorodzinnym (ok 160m2). Działa i jest OK, ale jednak odradzam innym.
Zalety:
* centralne nawilżanie - skończyły się kłopoty dzieci z katarami w zimie (spowodowane infekcjami wysuszonej śluzówki);
* brak kaloryferów; ale współczesne kaloryfery panelowe są już estetyczne, a cienkie rurki prawie niewidoczne (szczególnie gdy schowane np. w podłodze)
Wady:
* mała bezwładność cieplna; przedstawiane czasem jako zaleta; i faktycznie jest zaletą, ale tylko w obiektach rzadko używanych (warsztaty, kościoły, hale) gdzie można - i warto - pozwolić sobie na okresowe schłodzenie wnętrza do kilku stopni; w domu jednorodzinnym to wada, bo się go nie schładza (czyli nie wykorzystujemy potencjalnej zalety), a mała bezwładność powoduje zbyt duże wahania temperatury w okresach włączenia/wyłaczenia nagrzewnicy; z tym, że są też nagrzewnice modulacyjne (i sterowniki przewidujące wahania temperatury) które potrafią grzać słabiej, ale dłużej co zmniejsza skoki temperatury (ale też są odpowiednio droższe :-) );
* hasło oszczędności kosztów poprzez eliminację czynnika pośredniego (woda) to _mit_ (albo celowa bzdura handlowa), bo ciepło potrzebne do ogrzania wody nie jest wcale marnowane - przecież ta woda ogrzewa dom (koszt _jednorazowego_ doprowadzenia wody do temp. roboczej na początku sezonu można pominąć);
* nie ma nagrzewnic dwufunkcyjnych - dla ciepłej wody trzeba zainstalować osobny kocioł albo przynajmniej junkers;
* prowadzenie kanałów to kłopot i koszt (cienkie rurki miedziane tradycyjnego ogrzewania wodnego znacznie lepiej poprowadzić); ja robiłem to w już gotowym domu i zdecydowanie odradzam - konieczne były duże przekucia w stropach i ścianach, przenoszenie kabli elektrycznych gdy przekucie pod kanał trafiło akurat na kable, itp.; jeśli przewidziane w projekcie nowego domu to może da się to jeszcze znieść, ale i tak kanały trzeba zabudować (ponad 100zł za mb zabudowy g-k)
* całkowity koszt realizacji instalacji (kanały i nagrzewnica) w moim przypadku był ok 50% wyższy niż byłby dla tradycyjnego ogrzewania wodnego;
* nagrzewnice i pozostały osprzęt nie są produkowane w Europie; wprawdzie są firmy sprowadzające je do Polski, ale i ceny są na kieszeń amerykańską (+ koszt sprowadzenia!) a nie polską;
Podsumowując: ogrzewanie nadmuchowe w typowym domu jednorodzinnym - nie warto.

Każdy poleca to co zna, tylo że w Polsce nie ma przedstawicielstwa firmy Rheem a kupowanie pieca bez pewności czy za kilka lat bedą części zamienne to spore ryzyko. W polsce oficjalnie sprzedaje się tylko piece Lennox i Carrier, reszta to prywatny import.
Jest przedstawiciel RHEEMa ...american standart w ciemno lepszy od rheema .......nie wspomne ze na polskim rynku carier tez bobra firma ....jesli duzy dom ajeden piec polecam nadmuch strefowy ...do tego piec 90plus 2 stage

Jełśi masz małe dzieci, a nie daj Bóg, ze skłonościami do alergii - takie ogzrewanie to gwarancja nabycia schorzeń dróg oddechowych. Parę podstawowych uwag krytyczych.........................................................A TERAZ - brak akumulacji cieplnej ( po wyłączeniu się ogzrewania - uczucie chłody jest prawie natychmiastowe)
- z teorii komfortu cieplnego ( każdy inżynier po studiach sanitarnych) - dla każdej ściany zimnej (zewnętrznej) - powinien być element grzejny (radiacja zimna i ciepła).............A CO MA PIERNIK DO WIATRAKA ......ALBO GADASZ O ALERGI to gadajmy o alergi a tu nagle uczucie CHLODU .......przy tradycyjnym ogrzewaniu tez zachodzi cyrkulacja powietrza ...................nastepna rzecz .......................(nie wierz w "dobre nawilażanie" - bo stosowane metody nawilżania prostymi urządzeniami - jest nietrwałe i urządzenia to po ojkresie 1-2 lat nie działają w sposób dostateczny. Dobre nawilżanie to wydatek rzędu 6-8 tys PLN.).......a co to za uzadzenia tyle kosztuja do nawilzania 6-8 tys PLN .....no tak tyle cie bedzie kosztowac rachunek za wode .....bo wynajmniej murzyna ktory bedzie cie polewal woda ze szlaufa .....no tak 6-8 tys .....z tym sie zgadzam .............(Prosze zauwazyć,że jak nowo budowane domy (trochę bogatrze) 3000-1000 sq.ft , to każdy ma oddzielne centralne c.o. i nawet żeliwne grzejniki typu basebord a nie tanizna z blachy.
Taka jest prawda) sory ze tak powiem ale ty naprawde h...wiesz ........mam dom z nadmuchowym ogrzewaniem w polsce i jakos zyje ....a przy okazji nastepnym razem przesle Ci zdjecia miedzy innymi dom za 2 mil dol ......tylko ze tam jakos nie ma C.O nie wspomne o zeliwnych grzejnikach .......zreszta nie chce mi sie sluchac tym bardzej czytac tych bzdur jakie czytam od Wallyego ....przepraszam za moja krytyke i wallego tez przepraszam ale raczej nie masz calkowitej rasji ..THX

Witam Pana serdecznie widzę, że jest Pan na tym forum jedyną osobą, która może mi udzielić (konkretnego i fachowego doradztwa) co do instalacji CO. Otóż jestem kobietą - zupełym laikiem budowlanym, która zabiera się za budowę domu.Oczekuję wielu porad, żeby popełnić jak najmniej błedów - choć wiem, że są one nieuniknione.Jak mówi przysłowie - pierwszy dom dla wroga, drugi dla brata , trzeci dla Ciebie.Co prawda mam wielu "fachowców- - takich jak na tym formum" doradzaja, doradzają i nic z tego nie wynika. Działkę kupiłam na terenie Dolnego Śląska (tereny Górzyste) i proszę mi podpowiedzieć jaki system ogrzewania powinnam zainstalować w swoim domku, żeby było ekonomiczne i wydajne ( myślałam o OC ogrzewanym paliwem stałym i na gaz propan-butan, oraz dodatkowo kominek) ogrzewaniem nadmuchowym również brałam pod uwagę. Miałam nadzieję że to forum rozjaśni mi trochę w głowie - stało się zupełnie odwrotnie. Pozdrawiam Emilia.

Jestem tuż przed decycją instalacji ogrzewania nadmuchowego. Po przeczytaniu tych wszystkich wypowiedzi za i przeciw, nie wiem co teraz zrobić i komu wierzyć. Moje nastawienie jest na tak. Proszę o wskazówki tylko tych co mają takie ogrzewanie i mogą coś powiedzić od strony użytkownika. Tylko szczerze. Pozdrawiam

Treść postu została usunięta ze względu na naruszenie regulaminu Forum HVACR wentylacja.com.pl

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.