273
278
280
226
Strefa ekspertów HVACR

KOTŁY CONSTALEX, kotły, kociol, piece, jukon - M,JUKON -DS, monster- W,Monster -N,tytus,

Ja mam kocioł z podjanikiem ślimakowym Tytus, użytkuje go od 3 lat, Do tej pory nie miałem z nim przygód. Zasobnik jest na ponad 160 kg który starcza na ok 5 dni czasem dłużej w zależności od temperatury. Do pieca dołączony jest sterownik i zabezpieczenia.Teraz miałem awarię czujnika temp.podajnika ale w 2 dni dostałem nowy wiec jestem zadowolony z obsługi.
Pozdrawiam. firmę Constalex i dziękuje za sprawną obsługę.
Damian z Krakowa

Witam Potrzebuję pomocy !!!! Od miesiąca użytkuję piec Monster z Constalexa 24 kw i nie mogę dojść do ładu z ustawieniami sterownika. Piec wytwarza ogromne ilości żużla ( spieczonego popiołu) groszek jest podobno b. dobry znajomy pali tym samym i ma czysty popiół. Proszę podajcie mi jakieś ustawienia na jakich pracują wasze kotły. Parametry podane przes constalex się nie sprawdzają. poza tym węgiel pali się w środku retorty a nie na kopczyku....

Po pierwsze nie mamy w ofercie kotła 24 KW.Nigdy nie mieliśmy.Jak już to 25kW. Kotła z modelu Monster nie produkujemy już od roku.Obecnie mamy tylko nową wersję kotła Tytus.Widać nie dokładnie kolego z konkurencji przeczytałeś co produkujemy.Po drugie chyba spać nie możesz po nocy skoro po 0 godzinie umieszczasz takie wpisy...Nadmienię iż już wiemy kim jesteś i że produkujesz kotły...Myślę iż konkurencja chętnie się dowie że prowadzisz tak nieuczciwe praktyki.A wtedy twoi dobrzy koledzy nie powiedzą ci nawet dzień dobry .
Pozdrawiam.

Po pierwsze nie mamy w ofercie kotła 24 KW.Nigdy nie mieliśmy.Jak już to 25kW. Kotła z modelu Monster nie produkujemy już od roku.Obecnie mamy tylko nową wersję kotła Tytus.Widać nie dokładnie kolego z konkurencji przeczytałeś co produkujemy.Po drugie chyba spać nie możesz po nocy skoro po 0 godzinie umieszczasz takie wpisy...Nadmienię iż już wiemy kim jesteś i że produkujesz kotły...Myślę iż konkurencja chętnie się dowie że prowadzisz tak nieuczciwe praktyki.A wtedy twoi dobrzy koledzy nie powiedzą ci nawet dzień dobry .
Pozdrawiam.

witam ponownie. widzę że trafiłem w drażliwy temat, ale w woli wyjaśnienia piec kupiłem faktycznie ponad rok temu jednak data zakupu 10-12-2011 jeśli to pomoże to podaję również nr. karty gwarancyjnej 139/11 więc sobie szanowny kolega może mnie zidentyfikować w swoich dokumentach. Moc faktycznie 25 KW. Piec niestety dopiero niedawno uruchomiony gdyż do tej pory funkcjonowało mi i dalej funkcjonuje grzanie gazem. Mój wpis na forum nie był wynikiem złośliwości tylko bezsilności co do wielu prób ustawienia parametrówspalania. Więc napiszę w prost z pieca jestem zadowolony z wyjątkiem spalania które ni jak ma się do ideału lub przynajmniej do poprawnego funkcjonowania. Więc jeszcze raz prosze o to co było w treści poprzedniego postu. NIE POTRAFIĘ USTAWIĆ PRAWIDŁOWEGO SPALANIA. węgiel spala się wewnątrz retorty i prawdopodobnie dlatego tez twoży się żużel. Mój wpis w żadnej mierze nie był anni nie jest złośliwy tylko prosiłem innych użytkowników takiego pieca o pomoc może jakieś niestandardowe ustawienia musza być wprowadzone. Więc jeśli tak bardzo uraziłem kogoś z Constalexa to może tym bardziej zechcecie się pochylić nad problemem i mi pomóc a nie brać mnie za konkurencję. ( pracuję w zupełnie innej branży). Pozdrawiam Bartek

Panie Bartoszu,Prosimy o telefon do firmy na numer 794-001-009, najlepiej w godzinach popołudniowych to ustawimy prawidłowo sterownik jak będzie Pan przy kotle..Pozdrawiam

Mam ich piec od jesieni.Dobrze jest.Pali jak należy.
Geniu

Jaki sterownik wybrac do kotła Jukon-ds? z PId czy bez?

Tylko z PID. Jednak przy starcie mało kiedy w komin łupnie.

Kocioł constalex mjukon-ds - ja mam taki właśnie .Mam go już około pół roku i działa bez zarzutów . Nie trzeba przy nim dużo robić ,a to plus ,bo nie tracę na niego czasu .

Dobre kotły.Ja polecam.Cena adekwatna do jakości.czasami warto dać kilka stówek więcej i cieszyć się dobrą jakością...

Zgadza sie. Odebrałem i jakoś wysoka.Spodziewałem się nie tak dobrze wykonanego kociołka a dostałem piec jak te sklepowe droższe.
Dobre podzespoły i uczciwie mówią ze tańsze są też ale warto dołożyć do ich części by mieć kocioł fajny w obsłudze.
Bardzo mi się to podobało przy kupnie.Bo za 500zł dopłaty dostałem to czego oczekiwałem.Jakość,wygodę,estetykę i spalanie mniejsze o wiele jak stary kocioł bez kanałów wodnych w górnej części kotła.Warto-śmiało kupujcie.

Kocioł dotarł przedwczoraj.Jeszcze nie zamontowałem ale oglądałem go dokładnie.Zgodność z opisem.Uczciwa firma.polecam.Dariusz

Użytkuję (teraz będzie 4 zima) kocioł Constalexa jukon-27KW. Jestem bardzo zadowolony z pieca.Pierwsza zima była tak sobie udana ponieważ człowiek uczył się obsługi nowego :) Było dużo szlamu w piecu,woda lała się strumieniem z tyłu pieca przez komin ale, jak tu już kolega powyżej pisał to wszystko jednak była wina zbyt małej temperatury na piecu którą ustawiałem i jakości paliwa.Wiadomo-człowiek sie uczy;-) .Przy zasypie dobrym węglem i min.temperaturze można na 15-18 godzin zapomnieć o piecu.Ogrzewam dom nieocieplony 180m/kw.Moim zdaniem kocioł jest super..Obsługa po zrozumieniu podstaw jest banalnie prosta.Chciałem spróbować załadować piec miałem i odpalić od góry,gdyż piec ma taką możliwość,ale jakoś jeszcze się do tego nie zebrałem by zrobić próbę :) Ja zachwalam.pozdr.Jasiu

Dobry kocioł.Dotarł ekspresowo,nawet przed czasem.Nie byłem ani troszkę rozczarowany.Polecam zakup przez internet.Idzie kupić kocioł tanio a jakościowo Bdb.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.