273
278
226
280
Strefa ekspertów HVACR

komin wentylacyjny

nasze zabezpieczenia antywirusowe w komputerach traktują mejla z pana elektronicznej skrzynki pocztowej jako wirusa.
Do Siego Roku i wytrwałości może coś się w tym roku zmieni na lepsze w pańskiej sprawie.
Życzę dużo zdrowia dla Pana i szanownej małżonki oraz dla rodziny aby więcej uśmiechu gościło na pańskich ustach.

Kkp ja zawsze z uśmiechem staram się podchodzić do wizyty kominiarza. Bo jeszcze się w ciągu 13 lat nie zdarzył fachowiec, który rozumiał by jak działają kominy i nawietrzaki w moim mieszkaniu. Gdyby nie demolka mojej kuchenki, to dalej traktował bym to jako przedstawienie jasełkowe. Ale po zmianie normy w UE ze zdziwieniem przyjmuję opór z jakim te wymagania odnośnie kryteriów nie mogą przebić się ani do specjalistów sanitarnych, ani nie budzą zainteresowania kkp. Rozmawiałem z wieloma specjalistami, głownie z tymi co piszą artykuły i podręczniki, ale nie znalazłem odpowiedzi dla czego poza 1 nikt nie podaje wyników obliczeń komina zgodnego z PN. ITB zachęca do dyskusji o zmianie norm. Nie jestem zwolennikiem cytowania cudzych wyników i dla tego czekałem na miernik. Teraz wiele problemów potrafię wyjaśnić w oparciu o moje wyniki pomiarów. Może coś się w tym roku zmieni na lepsze i tu liczę na pomoc kkp z Warszawy i Opola. Bo na kkp: Korporacja Kominiarzy Polskich Stowarzyszenie Zawodowe Oddział Kaszubsko-Pomorski nie liczę poza dalszą działalnością "rozrywkową" i terrorystyczną . Napiszcie do mnie lub na forum jakie czynności kontrolne powinien wykonać Pan kominiarz i jak zamierzacie wytłumaczyć działanie swoim członkom, że w lecie nie ma co przystawiać wiatraczka do kratki? Mnie chodzi o obronę innych ludzi przed ciemnotą inaczej sprawię , że guzik w waszym uniformie będzie symbolem waszej wiedzy o przepływach w kominie. A zrobię to oficjalnie nawet w Parlamencie UE! Moje żądania są proste. Te postulaty:
1. Wprowadzić Prawo Newtona do budownictwa!
2. Wprowadzić PN-EN 15251 jako obowiązujące kryterium, przy czym obliczenia komina wykonać, że w mieszkaniu zarówno dziecko jak i dorosła osoba, jak i kuchenka gazowa są producentami CO2.
3. Uznać że gradient ciśnienia, a nie cud decydują o przepływie.
No i polecam zastanowić się nad wpływem wysokości pomieszczeń w urzędach na kwasowości mózgów urzędników na Prawo budowlane z uwagi na procesy mineralizacyjne.
Dużo świerzego powietrza w 2010 r. Życzę kkp jako S MARC mający miernik CO2- czyli DOTLENIONY!

Kaszunio@vp.pl dotarły do ciebie zdjęcia: "Czadowy dom" i jak wygląda moje kolejne szczęście ogladania korporacyjnego idioty z wiatraczkiem w upały. Ciekaw jestem Zbych czy już skorzystłeś z moich rad i zajrzał do biblioteki. Zbychu takich jak ty są w Polsce miliony i wszyscy czekają na cud, albo na rady. Wierz mi Zbychu Newton się uparł i nawet kkp nie odpuści! Zbychu ja Ci podałem najlepszą literaturę, bo jak zajrzałem do Recknagla 08/09 , gdzie nie tylko nie cytują aktualnej normy PN- EN-15251:2007, to jeszcze będziesz miał kłopoty dowiedzieć się jaki komin Ci przysługuje wg. PN- B- 03430:1983, aby powstał w nim normatywny ciąg przt Tz = + 12 st C! Zobacz do dziennika i zobacz jak zdenerwowało to naturę ( a może i Boga?). Bo jęki zostały wysłuchane i przy -55 st C, to nawet taki nienormatywny komin powinien dostać kopa, no chyba, że kaloryfery pękną i aby się ogrzać przy gromnicy ręka ci zamarznie przy zapalaniu zapałki! Zbychu jak PN się nie zmieni na PN-EN to ja ( czytający nawet "Raport Pentagonu") już zapowiadam kolejną erę zlodowacenia!

http://www.sobieradek.pl/standard/shop/9---Wentylacja.html
Super sklep. Sprawdzeni dostawcy i wszystko jest na swoim miejscu.
POLECAM :)

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.