273
278
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Jaki piec? Miałowy? Eko Groszek?

Bo tak w dzisiejszych czasach ma wyglądać sprzedaż.
Do tej pory kupując piec nikt o takie istotne sprawy nie pytał.
Sprzedawano co mieli na stanie i bay bay.
A później użytkowniku staraj się sam.

Dzięki Andrzej za namiary. Postanowiłem sprawdzić to co napisałeś o tym sprzedawcy no i faktycznie po wielu odwiedzinach marketów, hurtowni, sklepów doznałem lekkiego szoku. Nawet po zadzwonieniu gościu powiedział żeby się rozłączyć i do mnie oddzwoni. Cała seria pytań jak na spowiedzi co do domu, powierzchni, zamontowanych okien, ocieplenia ścian, dachu itp.
Dopiero zaczął się dobór mocy kotła i omówienie ich a także sterowników w jakie są wyposażone i co one oferują. Nie wiedziałem że nawet coś takiego jest u nas dostępne.
Kociołek zamówiony, dostawa w tym tygodniu po weekendzie i jak instalator zdąży to zaraz montaż.
Jak zamontuję to na pewno się odezwę i zobaczymy czy jest tak jak mi mówił.

Ja szukając na Śląsku znalazłem sklep internetowy "minertu".
Podobnie jak u Zbyszka,Pan oddzwonił do mnie i zadawal pytania jaki dom,powierzchnia,z czego zbudowany,czy ocieplony.Normalnie szok.Jak po sklepach chodziłem to nikt takich pytań mi nie zadawał.A tu? obsługa raczej nie spotykana ,bez owijania w bawełnę.Rzeczowo przedstawiona oferta.Jestem mile zaskoczony uzyskana informacja na temat kotłów,pomp a nawet jak kocioł zainstalować.

W dobie dostępu do Internetu i możliwości wyrażania swoich opinii publicznie na blogach, forach itp, polecam po prostu zapoznawać sie przed zakupem nieco z tematem. Na co zwrócić ywagę przy wyborze, czym się różni stalowy od żeliwnego, jakie są zalety podajnika, itp, itd. Zwykłe, suche fakty. Wiele czasu to nie zajmie, a pozwoli ocenić "doradcę".
Zawijana kojarzę z forum muratoradom.pl, można na niego liczyć jeśli macie pytania czy potrzebujecie znaleźć rozwiązanie na naprawę kotła.

Dobrego doradcę właśnie można poznać po tym nie jak rzuca nazwami dobrych kotłów, a po tym jak zbiera informacje o miejscu jakie trzeba ogrzać. Parametry, liczby, ocieplenie, osobiste preferencje... to wszystko składa się na optymalny wybór.

Ja mam w domu kocioł Galmetu eko gt kwp 17kw z podajnikiem. Jestem z niego bardzo zadowolony. Dzięki dobrze ustawionemu sterownikowi mam spokój na kilka dni. Zaufałem tej firmie i zakupiłem pół roku temu bojler. Wszystko działa jak działać powinno.

Ale wybór zależy od wielu rzeczy, tak jak napisałem. Kupujcie z głową.
Pozdrawiam.

Sklep internetowy? Tylko w wypadku, gdy znajduje się blisko Ciebie. Dopłacisz za transport tyle, że wyjdzie na to samo. Lepiej jechać do zwykłego sklepu gdzie poglądasz wszystko sobie dokladnie. Dowóz czasem gratis, ale obsługa i tak o niebo lepsza. Zawsze jakies porady, wskazówki uwagi. Z człowiekiem jak nie pogadasz normlanie to żaden mail, telefon Ci nie pomogą. Kupować najlepiej od firmy, które mają serwis w całej PL. Kupisz od mniej znanej firmy przez net i co? Serwis, instalator, sklep... na pewno jest jakis do 30km w twoim mieście. Ja zainwestowałem w galmet własnie dla tego, ze dbają o klienta. Serwis na wysokim poziomie.

Czyli uważasz ,że sklepy internetowe sprzedają tylko przez internet?Kupisz również na miejscu.
Jeżeli sam nie będziesz się znał to słysząc odpowiedzi będziesz przytakiwał
kiwając głową i stwierdzisz,że ten Pan ,z którym rozmawiałeś na żywca wie lepiej od tego ,z którym rozmawiasz przez telefon.Jak najbardziej błędne myślenie.
Do tego kupując przez internet zazwyczaj transport masz w cenie bądź za niewielka dopłatą.Co do znanych firm i serwisu to się z Tobą zgodzę.

Nie sprzedają tylko przez Internet. Ale warunki sprzedaży przez Internet różnią się dosyć często. Kupowałem router w sklepie, w którym sprzedawali też przez internet. Ceny się różniły, a jak powiedziałem, że w ich sklepie internetowym jest taniej to powiedzieli bym sobie kupił przez internet. Tyle dobrze, że zaznaczali, że istnieje możliowść odbioru osobistego bez wysyłki. Wyszedłem z budynku, przez telefon kupiłem router i powiedziałem gościowi, że to ja. Potwierdzając mu to. Paranoja. Kupiłem przez interent będąc w sklepie. I na lepszych warunkach. Śmieszne.
Lepiej się rozmawia jak jesteś w sklepie niż przez telefon. Zobaczysz, dotkniesz, poza tym widzisz człowieka z którym rozmawiasz. Czyż nie lepiej?

Ja tam mam piec na ekogroszek z podajnikiem. Świetna sprawa i wygodna. Choć nie mam Galmetu tak jak chłopaki to mogę go również polecić. Mój znajomy ma i wiem jak działa.
Co do wyboru paliwa i w zasadzie innych pytań, polecam fajny blog
http://zawijan.wordpress.com/
nie jest mój, ale kiedyś znalazłem na jednym z forów.
Zawijan wprowadza laików do świata ogrzewania :)

Ja posiadam w domu EKW - RAPS PLUS firmy Kotły Witkowski z podajnikiem tłokowym i rusztem żeliwnym i jestem zadowolony. Palę tak drewnem i węglem, jak i czasami nawet pelletem - na ogrzewanie domu zużywam o wiele mniej opału niż miało to miejsce przy starym piecu. Tak samo dobrze się pali i nie trzeba co chwilę schodzić do kotłowni, nic nie kopci.

Kotły Ekowitt są niezłe . Mam od nich kociołek i super się sprawuje . Oto on : http://www.kotly-ekowitt.pl/index.php/kotly-firmy-ekowitt/z-podajnikiem-slimakowym/ares-lux . Działa bez zarzutów , łatwo się czyści i mało czasu przy nim spędzam . Wart uwagi .

ja mam piec, w którym palę głównie eko groszkiem - KMB Rp Witkowskiego z podajnikiem ślimakowym. z pieca jestem zadowolony, nie ciągnie wcale dużo paliwa, także opłaty na dobrym poziomie. bardzo odpowiada mi sterownik w tym kotle, bo można naprawdę dostosować piec do swoich potrzeb - nie tylko w teorii (tego się obawiałem), ale w praktyce jak najbardziej.

Te wpisy są żałosne, jak jeszcze ktoś się na to łapie.
Żadnych konkretów, jedynie reklama producenta.
Kiedy ktoś wpadnie na to żeby w końcu do napisania posta trzeba będzie się chociaż zarejestrować.
Niektórzy z forum zrobili sobie hurtownię bez której pewnie sprzedasz by nie istniała.


Ja nie napisze jaki mam kocioł bo zaraz pewnie zostanę zganiony
Tylko dziwię się koledze KAROKA i jego ostatniej wypowiedzi, bo zaledwie kilka wpisów wcześniej jest i coś o nim .... to chyba nie zbieg okoliczności , tylko jeden z tych - jak to kolega nazywa - "żałosnych " wpisów - można by powiedzieć "cudze ganicie, swoje chwalicie"...

[quote: Andrzej]Podobnie jak większość tutaj miałem ten sam problem co wybrać.
Wertując kolejne fora znalazłem namiar na tą firmę: karoka.eu
Polecam wszystkim, zadzwoniłem i dopiero trochę mi się rozjaśniło w głowie.
Wyczerpujące informacje na temat palników a przede wszystkim co uważałem za sprawę drugorzędną to wybór odpowiedniego sterownika do kotła.
Facet kopalnia wiedzy. Pierwszy raz ktoś zapytał czy to nowy czy stary dom, o powierzchnię budynku i jak jest ocieplony.
Po rozmowie okazało się że potrzebowałem pieca prawie o połowę mniejszej mocy niż zaproponował mi mój instalator.[/quote]

Bez komentarza

Ja Andrzeju wiem co sprzedaję, nie jestem producentem który robi oczywiście najlepsze kotły i obsrywa swojego sąsiada na forum który robi to samo co on.
Zobacz na inne fora np.muratora, budowlane. Zawsze podpisuje się swoim nickiem a nie co chwila piszę pod innym żeby się samemu pochwalić co za cuda sprzedaję. Ściągnij klapki z oczu, chyba że też jesteś producentem którego boli co piszę.

Przepraszam Andrzeja bo to raczej do gościa " żałosne"
Jak chcesz to zadzwoń i sprawdź czy Andrzej napisał prawdę, przecież nie wiem kim jesteś ani nie znam twojego telefonu.
A może wiem kim jesteś.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.