265
264
226
Strefa ekspertów HVACR

Jaki piec? Miałowy? Eko Groszek?

Witam,

posiadam stary piec centralnego ogrzewania, który po tej zimie zamierzam
wyrzucić a w to miejsce kupić nowy piec..... no i tu mam dylemat.....
Po pierwsze musi byc to piec najlepie cało dobowy, ze np. wieczorem
dosypie miału i wegla ustawie mała temperature na noc, a rano przed praca tylko zwieksze temperature tak aby cały dzień było ciepło.
Dmuchawa musi być a co do podajnika to słyszałem złe opinie ze po 2 latach trzeba wimienić lub naprawic bo się zużywa.....
Druga sprawa to jaki piec na jakie paliwo?? Miał czy Ekogroszek??
Podobno Ekogroszek ma wieksza kalorycznośc jest w workach wiec nie
ma bałaganu w piwnicy...
Prosze o rade w mojej sprawie...
Pozdrawiam

NIE POLECAM klimosz u 22. Opinie można było zamieścić na ich stronie ( klimosz ) a już nie można czyli mówi to samo za siebie. Poleciałem na 10 lat gwarancji, bo nie wiedziałem, że stalowe kotły też tyle mają. Rozmawiając z przedztawicielem firmy klimosz, że ma buć ten piec do domu poniemieckiego nie powiedział mi, że musi być on poza pomieszczeniem mieszkalnym, bo dymi się z niego po przymknięciu czopucha. Wg tabeli miał mieć 50 KW a na tabliczce znam. napisali 46 KW. Ma podłączenia z tyłu więc woda nie przechodzi przez cały piec jak w stalowym, bo tam jest przyłącze z tyłu i z przodu - bok. Gabaryty pieca są mniejsze niś stalowego za te same pieniądze wiec powierzchnie wymiany mniejsza. Spaliny lecą prosto w komin bo nie ma kanałów, bo składa się z takiej samej budowy członów, które trudno czyścić, zakamarki - nie jest to prosta blacha, a jak siezasmoli to zupełnie wszysto w komin leci. Ruszka wodne ale elem. idą w poprzek czyli haczykiem trzeba pod dolnymi drzwiczkami , a jak trzeba tylko z tyłu to siepoprostu nie da. Od dołu do rusztu bardzo mała odległość, czyli popiól to na kolanach. Piec jest niby na drewno z powiększonym otworem zasypowym ale co z tego jak następny człon przysłania otwór od góry, czyli nic grubego i tak nie wejdzie.

Gość: jacek

Polecam kocioł Defro Optima Komfort 20+ sterownik Tech. Palę węglem orzech (miał to syf, eko-groszek za drogi), przy nastawie na tylko 45 C, w domu gorąco i bardzo małe zużycie węgla. Piec solidny z blachy 6 a nie 4 jak u innych. Polecam.

Jako fachowiec za najlepsze uważam kotły Taurus ze wzgledu na stal kotłowa i gwarancję

Na potwierdzenie:
http://www.fuego.pl/4224_TAURUS_GAUR_DUO__18,5_kW.html

dla mnie BOMBA

Zainteresuj się kotłem OGNIWO-EKO z podajnikiem żeliwnym BRUCER na miał i groszek oraz ich mieszanki, ze sterownikiem ecoal. Od roku mam taki kocioł o mocy 35kW i nie mam żadnych problemów. Produkują także 15 i 24kW.
Zobacz http://ogniwobiecz.com.pl/index.html
Zobacz także poradnik o kotłach http://zawijan.wordpress.com/

również polecam kocioł OGNIWO, tutaj więcej informacji http://instalowac.pl/ogrzewanie/kotly-co/1322,kocio-ogniwo-eko-35 ale to dobra inwestycja

Ja mam piec Beta 25kW z firmy GIZEX i moge powiedzieć że sprawuje się on wyśmiecie. Mam go prawie 2 lata i nie miałem z nim żadnych problemów (poza zrywaniem zawleczki swojego czasu ale to wina kiepskiego groszku). Polecam

Ja na Pana miejscu zastosowałabym moderator zimnoplazmowy
JOGI z firmy "YOX-POL" z Wrocławia. Jest to aparat elektryczny i prawie wogole nie zajmuje miejsca i nie trzeba koło NIEGO chodzić a koszty ogrzewania w najgorszych miesiącach zimą nie przekraczały 1,30 za m3 na miesiąc razem z CWU. Posiadam adaptację strychu na mieszkanie 128 m2. Mam go od 2002 roku i jeszcze działa. Pozdrawiam.

Przyjmując, że przeciętne mieszkanie ma ok. 2,5 m wysokości, pomnożyć to przez 128 m2 powierzchni mieszkania, otrzymujemy ok. 320 m3 objętości pomieszczenia.
Czyli miesięczny koszt ogrzewania wynosi:
320 m3 x 1,30 zł/m3/m-c = ok. 416,00 zł/m-c

Czy to aż taka rewelacja? No, nie wiem ....

Jedno i drugie paliwo jest dobre chociaż miał jest trochę tańszy niż ekogroszek. Jeśli chodzi o kocioł to polecam serwis kotły.eu. Duży wybór kotłów na jedno i drugie paliwo.

my zdecydowaliśmy sie na piec firmy Dębic i przez 1,5 roku korzystania nie mielismy żadnych problemów i nie jest zbyt łakomy

Zobacz to

http://allegro.pl/kociol-piec-10kw-uniwersalny-konstal-solidny-i2281858578.html

Ja bym sprawdził kotły firmy Zębiec , wiele osób je chwali, sam o taki myślę jak przyjdzie czas czyli pewnie niedługo bo mój już ledwo zipie

Podobnie jak większość tutaj miałem ten sam problem co wybrać.
Wertując kolejne fora znalazłem namiar na tą firmę: karoka.eu
Polecam wszystkim, zadzwoniłem i dopiero trochę mi się rozjaśniło w głowie.
Wyczerpujące informacje na temat palników a przede wszystkim co uważałem za sprawę drugorzędną to wybór odpowiedniego sterownika do kotła.
Facet kopalnia wiedzy. Pierwszy raz ktoś zapytał czy to nowy czy stary dom, o powierzchnię budynku i jak jest ocieplony.
Po rozmowie okazało się że potrzebowałem pieca prawie o połowę mniejszej mocy niż zaproponował mi mój instalator.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.