273
278
276
226
Strefa ekspertów HVACR

gruntowy wymiennik ciepła

Ci co u mnie chcieli ten temat(klimy) nie tylko poruszać, ale nawet montować dawno wylecieli.
Ich problem...że wogóle przyszli:)
A dla Pana pojęcie klimy to tylko domki?:)... wymagania komfortu tylko wg Pana kryteriów ? :)

Przy 50mb i 200m3/h powietrze będzie cieplejsze niż przy 20mb i mniejszej ilości zakrętów. 50m to znacznie wiekszy opór, więc i zużycie energii i ciepło z wentylatora. Powietrze wentylacyjne ma zbyt mały strumień by wykorzystać rozbudowene GWC. Na dom 200m2 gwc materiał + robota to max 2000zł!
Jak się robi GWC z rury 160 to nie dziwie się, że GWC stawia znaczący opór. A wystarczyłoby go zbudować z rury 200 czy 250 i po sprawie. Robił Pan kiedyś obliczenia hydrauliczne i porównywał spadek ciśnienia przy stałym strumieniu i różnych średnicach? Po takich tekstach od razu widać, że nie. Co do długości to akurat zgodzę się, że więcej niż 25-30mb to naciąganie klienta.

To proszę sprawdzić, że przy 100m3/h , nawet 200m3/h , że 50 mb 250mm z 6 kolanami 90 da większy opór niż 20mb 160mm z 3 kolanami90

To proszę sprawdzić, że przy 100m3/h , nawet 200m3/h , że 50 mb 250mm z 6 kolanami 90 da większy opór niż 20mb 160mm z 3 kolanami90
I czego to dowodzi :) Kurna co za przykład ... i nie wiem czemu ma służyć :)
A czy uwzględnia Pan w obliczeniach że kolana mają 89 stopni?:)

To po co tak dużo pisać, jak się nie wie.

To po co tak dużo pisać, jak się nie wie.
Po co tyle paplać głupot na forum, Panie T.B. jak się nic nie wie?

Widzi Pan, według mnie to Pan głupoty wypisuje, obraża. Nawet wiem dlaczego!!! Bo pewne sprawy do Pana dotarły, co niemiernie mnie cieszy! Jak w szkole, różnym, trzeba wykładać na różnym poziomie, ale zawsze cierpliwość, kultura, i znajomość tematu dadzą efekty!

Widzi Pan, według mnie to Pan głupoty wypisuje, obraża. Nawet wiem dlaczego!!! Bo pewne sprawy do Pana dotarły, co niemiernie mnie cieszy! Jak w szkole, różnym, trzeba wykładać na różnym poziomie, ale zawsze cierpliwość, kultura, i znajomość tematu dadzą efekty!
Zmartwię Pana - przekonać mnie do Pana teorii będzie bardzo trudno ponieważ nie ma Pan do tego dostatecznej wiedzy technicznej.
A kultura i cieprliwość, której mi bynajmniej nie brakuje, nie rekompensują Pana dyletanctwa.
Stwierdzenie to nie powinno być dla Pana obraźliwe - bo to po prostu fakt dobrze Panu znany.

Zgadzam się, że przekonywanie do "teori" jest w Pana przypadku niemożliwe, ale jak sam Pan pisze, ma Pan wiedzę książkową, czyli teorię, Ponieważ książek o domowych wentylacjach z odzyskiem ciepła w 89 nie było, więc wszystko sam badałem, podobnie zresztą z izolacją. Teoretykiem to Pan jest, mało tego, mimo, ze nie chce Pan się ujawnić to domyślam się po agresji, że moje doświadczenie Panu szkodzi, ale świat idzie do przodu i tego, podobnie jak cen energi,wymuszania zmniejszenia emisji CO2 i wyeliminowaniu substancji kontrolowanych, Pan nie zatrzyma, nie tylko brakiem kutury, ale i doświadczenia w omawianych tematach.

Wiedzę teoretyczną? - ok ....wymienimy się listami referencyjnymi:)
Pana teorie mi nie szkodzą - szkodliwa jest Pana tu obecność jako osoby niekompetentnej.
O jakim ujawnianiu mowa? Czy ta kwestia ma jakiekolwiek znaczenie?
Zaproponowałem konfrontację na której poznamy się osobiście i mam nadzieję że w jak najszerszym gronie.

Szkodzą , szkodzą. Przecież to z daleka widać!!!

Szkodzą , szkodzą. Przecież to z daleka widać!!!
fakt .... szkodzą nie mnie ...zainteresowanym poradami na tym forum...jak i Pana klientom:)

Fajne wymienniki ma firma tenez mozesz poczytać :
http://www.hard.com.pl/wymienniki/

Fajne wymienniki ma firma tenez mozesz poczytać :
http://www.hard.com.pl/wymienniki/
a co to ma wspólnego z tematem? że wymienniki?:)


To ja proponuję poczytać o tym:
http://anastazja.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=50&Itemid
"Wirowy generator ciepła z udziałem zimnej syntezy jądrowej"
Brrrr ...strasznie brzmi :)

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.