273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Elektromet-pomocy-kocioł 25kv nie chce grzać

witam
My mamy także piec elektromet 25 kw ze sterownikiem REG 05.
Kiedy było ciepło na dworze , chodził jak ta lala. Jednak kiedy przyszła niska temperatura mąż zauważył niepokojące zachowanie pieca tzn. kiedy wrócił z pracy piec się zatrzymał i wyskoczył napis : STOP BRAK PALIWA.
Okazało się ,że jedna z pomp nie chodziła. Teraz jest jeszcze gorzej - nie może nastawić a piec głupieje i się wyłącza. Zamiast niczym się nie martwić i zaglądać do pieca od czasu do czasu - my wstajemy w nocy sprawdzać czy przypadkiem się nie wyłączył.
bardzo proszę o pomoc

Ten piec to moja pasja!
Jest wyjątkowo trudny do ustawienia.
Ale was zagnę.
Moje parametry kotła to do 75 stopni
oczywiście trzeba zmienić temp przegrzania max 85 stopni
C W U do 50 / 60 / 65 stopni w zależności od potrzeb
(a potrzeby mam duże bo mam pralnię)
Powierzchnia grzania to ok 300m2 na dwóch obiegach
W ostatnie mrozy nocą do ~~28 stopni temp w pomieszczeniach była pomiędzy 21 do 23 stopni
Na forum nic sobie nie pomożecie
Wasze informacje są zbyt niedokładne
Podstawa to czym palicie
Pozdrawiam "Tom"
W razie potrzeby piszcie na mail. semax6251003045@gmail.com
Prześlę zdjęcia z ustawieniami i wtedy pobyt przy piecu może stać się świetnym miejscem na pozbycie się stresu.

jak się włącza stop brak paliwa to musisz wejść w nastawy serwisowe i wyłączyć tę funkcje, wtedy nawet gdy faktycznie zgaśnie w piecu wentylator będzie pracował

Witajcie.
Problem z rozwijaniem właściwej temperatury to często wina wypalonego sznurka szklanego w koronie. Wtedy powietrze z dmuchawy ucieka pod koroną i płomień jest słaby i mało skuteczny. Przerabiałem to. Mimo takich problemów mój piec często samoistnie przechodzi w stan wygaszania mimo np 30 st. na kotle. Jutro będę robił eksperyment z innym czujnikiem temp.

Mam piec Frimy Energia z Rudy Śląskiej 25 KW sterownik Geco. Problem mam następujący. Piec nie potrafi nagrzać temperatury zadanej nawet minimalnej na sterowniki 49 stopni. Węgiel jest dobej jakości bo dając go bezpośrednio do pieca rozpala bez problemu. Może ktoś podpowiedzieć co zrobić? Bo piec chodzi na okrągło a nie nagrzewa :(

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.