273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Ekogroszek czy pellet

Zależy jak dużą przestrzeń ogrzewasz i czy palisz w okresie wiosennym, czy zimowym. Dotychczas korzystałem z ogrzewania gazowego. O ile w okresie wiosenno - jesiennym różnice w kosztach są niewielkie tak w okresie zimowym dość znaczące. Uważam poza tym, że kocioł na pelet może nie należy do tanich, ale nie sprawia trudności w codziennym użytkowaniu i wygodny.

Mam nadzieję, że jednak nie wyjdzie mnie to, aż tak drogo. Słyszałem, że wbrew pozorom różnice w kosztach przy paleniu ekogroszkiem, a peletem wbrew pozorom nie są takie duże. Miałem obawy, ale zdecydowałem się na wspomniany piec Lazarta, m.in: też dlatego, że była fajna promocja i mam blisko swojego domu serwis. Oczywiście mam nadzieję, że nic się nie będzie działo, bo piecyk wygląda solidnie i ładnie "śmiga", ale "przezorny zawsze ubezpieczony" ;)

Nie są duże. Ja palę peletem już od długiego czasu.Jestem bardzo zadowolony. Tylko ważne, żeby jeśli oczywiście masz taką możliwość kupować pelet przed sezonem grzewczym kiedy jego ceny są z wiadomych względów niższe.

Spoko. Cenowo nie wychodzi źle. Znajdź zaufanego dostawcę peletu (najlepiej "czysty " pelet kupuj , bez mieszanek) i jeśli możesz nabywaj go przed sezonem grzewczym , bo potem wszyscy na "hurrra" kupują. Kocioł na pelet nie gryzie ;)

a jakiego pelletu używacie??

Ja u siebie używam Olimpu ze Stelmetu. Według mnie najlepszy obecnie na rynku.

Ja używam pelletu ze stelmetu, odpowiada mi dlatego nie paliłem żadnym innym.

Ja przetestowałem kilka i dopiero stelmetowski Lava mi się sprawdził. Chwalę sobie jego wysoką kaloryczność i jakość.

Dzień dobry,

W celu przeprowadzenia symulacji wydatków zachęcam do zapoznania się z naszym kalkulatorem kosztów online, dzięki któremu można obliczyć orientacyjny koszt ogrzewania pelletem marki Stelmet. Wystarczy podać metraż swojego domu. http://www.polishpellet.com/kalkulator_kosztow/

Natomiast jeżeli chodzi o kaloryczność naszych pelletów, prezentuje się ona następująco: Lava to min 5,3 kWh/kg w stanie suchym, a Olimp to min 5,5 kWh/kg w stanie suchym.


W razie pytań służę pomocą. Pozdrawiam.
Andrzej Wysocki, eRzecznik pelletów Stelmet

W moim przypadku pierwsze miejsce zajmuje pellet . Opał ekologiczny , łatwy w obsłudze. Z wielu wypróbowanych najlepszym okazał się olimp.

Zaś mi podpasował Lava oczywiście ze stelmetu. Palę już drugi sezon nim, wcześniej paliłem od innego dostawcy ale ten jest lepszej jakości.

Dzień dobry,

Pozwolę sobie jeszcze dodać dość istotną informację o naszych produktach.
Pellety Stelmet charakteryzują się również bardzo małą ilością pozostałego po
ich spaleniu popiołu. Z 1 tony spalonego pelletu LAVA bądź OLIMP zostaje
ok. 2 kg popiołu, który można wyrzucić do ogródka.


W razie pytań służę pomocą. Pozdrawiam.
Andrzej Wysocki, eRzecznik pelletów Stelmet

Konkretnie z jakich drzew jest pellet waszej firmy.

Najlepiej zainwestować w kocioł, który umożliwia palenie jednym i drugim.

[quote: Ala]Konkretnie z jakich drzew jest pellet waszej firmy. [/quote]

Do produkcji wykorzystujemy wyłącznie trociny z drzew iglastych (sosna, świerk) które charakteryzują się bardzo dobrą spoistością, zaś wyprodukowany z nich pellet - jasną barwą. dodam także, że unikamy nadpalenia materiału, jak również zanieczyszczenia go sadzą czy spalinami.

Pozdrawiam
Andrzej Wysocki
eRzecznik pelletów Stelmet

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.