273
278
226
280
Strefa ekspertów HVACR

Czy pan T.Brzęczkowski jest tylko ignorantem czy oszustem?

Drogi gościu to przeczytałem wyżej
T.B
80-120 W/m2 ale tylko ogrzewanie elektryczne niecentralne. W systemach centralnego nawet chwilowa nadprodukcja ciepła jest błędem, płacimy tak naprawdę za ciepło wytworzone, więc opłacalne jest montowanie pieców nawet o lekko zaniżonych mocach w stosunku do potrzeb. Natomiast w ogrzewaniu niecentralnym płacimy wyłącznie za ciepło odebrane,...
Co ty na to ale uczciwie? Gdzie tu mowa o przewymiarowanych kotłach???
Po pierwsze przewymiarowywanie kotłów podałem jako przykład na "mundrości tych co do 20 lat..."
A po drugie niby dlaczego w systemach centralnych płacimy za ciepło wytworzone a w systemach niecentralnych za odebrane ? Wybacz ale to stwierdzenie to taka horrendalna marketingowa BZDURA niepoparta żadnymi argumentami. Przecież mierząc 15 razy na sekundę wytwarzasz cosinus fi w kablu zasilającym o wartości ponad 100 tesli ! Wiesz jakie straty TO powoduje !

No przeciez te tysiace rekuperatorow trzeba czyms dostarczyc. Dziwne, ze w normalnym swiecie na 100 klientow na wentylacje decyduje sie 10. To gdzie te tysiace? Chetnie bym zobaczyl - pomogloby mi to w promowaniu wentylacji z odzyskiem. Moglbym powiedziec - Patrzcie Panstwo - tysiace ludzi to maja i wszyscy zadowoleni! Nie rozsmieszajcie mnie.

Przecież mierząc 15 razy na sekundę wytwarzasz cosinus fi w kablu zasilającym o wartości ponad 100 tesli ! Wiesz jakie straty TO powoduje !
No co ty Gnom. To nie straty - to zyski wliczane do bilansu. Tak jak czajnik, żelazko etc. Nie wiesz, że u TB nic się nie marnuje?

Co ty na to ale uczciwie? Gdzie tu mowa o przewymiarowanych kotłach???
Wacław ...albo jesteś nieświadomy tego co robi t.b. albo w moim 99-cio procentowym przekonaniu jesteś przejawem jego schizofremi - czyli jesteś t.b. podczas "ataku".

Psychol.

Psychol.
Prawda boli panie dyletancie t.b.?:)
Jeśli masz ochotę stroszeczkę pojechać sobie po mnie to przynajmniej rób to z podniesioną głową - miej troszkę odwagi cywilnej !

Panie TB
Myśłe,że dobzre by było jakby Pannapisał artykuł obszerny w sprawie 40kW/m2 i opublikował go na portalu.
To wyjasni szereg pytań i zastrzeżeń co do Pan wypowiedzi na Forum.
Wiem ,że trudno odpisywać na urywkowe pytania, więc proponuje aby Pan napisał OBSZERNY artykuł ze wszystkimi ZA i PRZECIW a Portal to opublikuje.
Ma Pan tytuł naukowy, więc ni ebędie z tym problemu.
To rozjaśni WSZYSTKIN nam (maluczkim i nie doświadczonym w tej materii) jak projektowac wentylację i ogrzewanie ZGODNIE z nowymi trendami .
Myśłę ,że może Pan podzielić sie tą wiedzą szerzej?
Co Pan na to p. TB?

Nie chciałbym zbyt obszernie, bo to proste sprawy, zaizolować i nie ogrzewać
http://www.wentylacja.com.pl/projektowanie/projektowanie.asp?ID=5060
Choć muszę przyznać, że nie zrozumienie niecentralnych systemów ogrzewania mnie zaskoczyło. Że ktoś (kto twierdzi, że ma techniczne wykształcenie)nie może pojąć, że to co jest wadą w centralnym (przewymiarowanie mocy zainstalowanej na m2) jest zaletą z elektrycznych systemach, że maty, kable, grzejniki, folie daje sie 100W.m2 niezalżnie od izolacji.
Do czasu gdy domy będzie sie dobierało do ogrzewania, a nie odwrotnie, do czsu jak będą pytania typu : postawiłem dom co wybrać węgiel (eko!!!groszek) czy olej?? Do czasu aż z podręczików nie zniknie najbardziej kretyński resunek domu ze strzałkami i procentami jak ucieka ciepło , TO MAM CO ROBIĆ!!! . Pozdrowienia.

W dalszym ciagu nie odpowiedział pan TB na moje pytania.
Pana artykuł, też nic nie wyjaśnił, na prośbę zorganizowania forum na żywo nie zareagował pan.
Podpiera się pan prawem francuskim, niemieckimi opracowaniami, ale nie polskimi. Przepraszam pana bardzo, ale czy jeżdząc w polsce samochodem stosuje się pan do angielskiego kodeksu drogowego?
Jeżeli pan Wally z forum Kossa uważa, że pan TB ma rację, to czemu nie ruszyła akcja prawna, żeby pozmieniać wartości współczynników w polskim prawie i normach, skoro swoją kampanie toczycie już parę lat. W tym czasie były przynajmniej trzy nowelizacji ustaw . Przecież można było wtedy to załatwić i usankcjonowac prawnie.

Potrafi Pani odpowiedzieć, czemu? Czemu zabrania się izolować, czemu jeszcze liczy sie potrzeby cieplne domu? czemu jeszcze w podręcznikach jest modelowy domek z 1990 roku z bzdurnymi strzałkami (% ucieczki ciepła) na którym oparto progrmy do obliczeń ? Może znajomość niecentralnych systemów grzewczych, jest na poziomie "0", (co dobitnie tu było widać przy dyskusji o mocy na m2) , może traktowanie izolacji jako termos, a nie jako ściana podłoga dach, nie leży w interesie lobby instalacyjnego, może nawet oczywiste kwestie by wentylacja była dla ludzi a nie dla domów, są na poziomie decydentów nie do przejścia. Może nowe normy unije wychodzą poza zakres możliwości pieców gazowych, (Tak jak tu ktoś pisał, że doradzono mu zmniejszyć izolację bo takiego małego pieca nie ma) więc się o nich nie mówi. Przecież to tu dowiedziałem się że obowiązkowe 40 kWh /m2 rocznie jest niemożliwe, a "fachowiec" oglądajc" projekt zamiast policzyć, pisze podaj adresy klientów.
Ale prosze się uzbroić w cierpliwość, z rekuperatorem drążyłem 10 lat (1990-2000) i się udało, udaje się też, choć wolniej (BO NIE MA INNEGO WYJŚCIA) z izolacją i nie-co.
Pozdrowienia.
Ps. Dyskusja na temat izolować czy ogrzewać w Europie już się odbyła. Pewnych spraw już się nie zatrzyma!

A ja chciałbym jedynie obejrzeć taki domek 40 kWh/m2 z grzejniczkami elektrycznymi prod. t.b. - niestety od ponad roku albo i więcej nie doczekałem sie propozycji wizji lokalnej.
hmmm tysiące klientów i ani jednego obiektu do obejrzenia ??
Bardzo podejrzane :)
Wally:
artykulik nic nie zmieni - zgodnie z moja wizją jedynie konfrontacja "praktyków" jest w stanie wyjaśnić wszystkie aspekty (co już proponowałem) - a i ja wyciągnę kilka asów które zburzą i Twoje wyobrażenie na temat systemów t.b.

Po pierwsze :Izolować się nie zabrania.
Po drugie : co pan zrobił na poziomie decydentów?
Po trzecie : pana spiskowa teoria bardziej bawi niż jest poważnie traktowana.
Brakuje jeszcze zdania, że jesteśmy ubeckimi agentami.........

To na czym polega oszustwo:
Żę za dużo izolacji?
Że zła wentylacja (rekuperator)?
Że przy małych potrzebach ciepła nie opłaca się centralne ogrzewanie?
Że niecentralnym wieksza moc na m2 to zaleta?

To na czym polega oszustwo:
Żę za dużo izolacji?
Że zła wentylacja (rekuperator)?
Że przy małych potrzebach ciepła nie opłaca się centralne ogrzewanie?
Że niecentralnym wieksza moc na m2 to zaleta?
Oszustwo polega na tym, że kiedykolwiek widział Pan dom ze zużyciem 40kWh/m2/rok

Czy Gnom mógłby uściślić:
Brzęczkowski oszukuje bo to jest niemożliwe, czy oszukuje , że jego sposobem to niemożliwe,?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.