273
278
280
226
Strefa ekspertów HVACR

Absorpcjyjne agregaty wody lodowej?

NIE zrozumieliśmy się. TO był koszt za urządzenie DIY. Jakbyś chciał takie kupić no to musisz zapłacić ok400-500$ /kW (urządzenie handlowe) oczywiscie i to nie jest do końca prawdą bo ta cena zależy od wielkosci urzadzenia oraz jego "ilostopniowości" czy iloefektowości" że tak powiem. Najmniejsze handlowo dostępne Yazaki kosztują w okolicach 18 000 $ za jednostkę. 35 kW chłodu. z tego co wiem musiłbyś uzbierać z 50 takich jednostek żeby uruchomili do tego linie. Seryjnie produkują 50 tonowe (1 tona = 3.5 kW) . KOszt ok 50 000$. No to tyle co tak mi przyszło do głowy.
A co to kwoty którą zamieściłem 1 raz ...te 7500$ to koszt samorobki. Takie coś robią goscie na cele badawcze (ale nie koniecznie). Najdroższa z tego wszystkiego jest automatyka i aparatura pomiarowa (przepływomierze, termometry , przetowrniki cisnienie itd, itd. A jak dyplom? projektujesz coś na papierze czy w "naturze". Z miłą chęcią przyłączyłbym sie do jakiegoś szalonego pomysłu zbudowania czegoś takiego. Oczywiscie pod okiem kogoś kto w praktyce miał z tym do czynienia (cała ta chemia...ph, jony , amoniak itd, itd)
pozdrawiam

Myślałem, że będzie większy ruch w temacie absorpcji. Możecie mi powiedzieć, jaka jest najlepsza firma produkująca absorpcyjne agregaty wody lodowej. Zarówno jednostopniowe, jak i dwustopniowe. Jeśli jest to możliwe, to podajcie proszę współczynniki wydajności chłodniczych dla urządzeń konkretnych firm z wyrównieniem na jednostopniowe i dwustopniowe. Pozdrawiam szanownych forumowiczów:) Jacek.

coż poszukaj trae, carrier, yazaki, voltas, dunham-bush, mcquay, york,termax sanyo, mitshubishi, hitachi, wire entropie i wiele innych pomniejszych firm szczególnie w krajach azji. poszukaj na necie jest trochę katalogów. pozdrawiam grzesiek

Cześc. Odzywam się trochę późno. Ale bardzo proszę o kontakt. Chciałbym uzyskać od Pana pomoc. Piszę pracę dyplomową na temat absorpcyjnych urządzeń chłodniczych. Chciałbym zrobić bilans jednostopniowego lub dwustopniowgo urządzenia. Mógłbym przyjechać do Pana. Porozmawialibyśmy sobie. Mam sporo materiałów na ten temat. Proszę o kontakt na forum lub na emaila: jacenty25@poczta.fm. Bardzo proszę o kontakt i ewentualną pomoc. Pozdrawia. Jacek.

Czu mozesz mi powiedziec z jakiej branzy byla ta firma, ktora produkowala az "taka" wode! Uwazam, ze to idealne warunki do zastosowania jakiegos jednostopniowego urzadzenia absorpcyjnego.

Witam
Panowie w Polsce jest już kilkanaście agregatów Libr .
Przy większości byłem,są to urządzenia od 20 kW do 4000kW różnych producentów. Na pewno tam nie agregatów Carriera i Trene.
Sam znam jeszcze 2 osoby które znają się takich chłodziarkach.
Rafał

[quote: Rafał]Witam
Panowie w Polsce jest już kilkanaście agregatów Libr .
Przy większości byłem,są to urządzenia od 20 kW do 4000kW różnych producentów. Na pewno tam nie agregatów Carriera i Trene.
Sam znam jeszcze 2 osoby które znają się takich chłodziarkach.
Rafał[/quote]

Dwie to trochę mało. Jest jeszcze Broad:)

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.