Gość: mirosław
2005-05-10 00:00
wklad kwasoodporny + wentylacja w 1 kominie
kupilem mieszkanie (parter kamioenicy 2-kondygnacyjnej))w ktorym jest zamontowany piec gazowy dwufunkcyjny. instalacja byla projektowana i wykonana 8 lat temu spaliny odprowadzane sa do komina za pomoca wkladu ze stali kwasoodpornej - piec jest w lazience a kanal ten jest w kuchni na dodatek wspolny z wentylacją kuchni. ciag jest dobry natomiast zamierzam w najblizszym okresie wymienic piec i co zrobic aby wklad kwasoodporny odizolowac od wentylacji kuchni:
nie ma mozliwosci przeniesienia przewodu do innego kanalu i nie ma mozliwosci przeniesienia pieca w inne miejsce ani zamontowania pieca z zamknieta komorą (budynek dwurodzinny).jakie jest inne rozwiązanie:

1. czy można "obudować" ten przewód spalinowy dodatkową - rurą kwasoodporną o większej średnicy która slużylaby jako kanał?
2. a może zastosować dodatkowy wklad kwasoodporny dla wentylacji? komin jest troche zagiety i kominiarz który to widzial powiedzial ze moze sie ten wklad nie zmiescic - chyba ze o mniejszej srednicy ale czy to jest dopuszczalne?
mieszkam na parterze - na piętrze współwłasciciel
Gość: Puchatek
2005-05-10 00:00
Re:wklad kwasoodporny + wentylacja w 1 kominie
To nie jest przeszkoda dla kotła z zamknietą komorą spalania i wyrzutem spalin przez scianę (DzU 75 poz 690 z 2003 ze zmianami):

"6. Do budynków wielorodzinnych zawierających dwa mieszkania stosuje się, z zastrzeżeniem § 217 ust. 1 pkt 1 lit. a) i pkt 2, przepisy rozporządzenia odnoszące się do budynków jednorodzinnych."