Gość: G.
2006-11-10 00:00
wentylacja w bloku
Witam serdecznie, kompletnie nie znam się na wentylacji, w związku z tym mam pytanko:
czy to normalne, że jeśli sąsiad gotuje cokolwiek, to w moim mieszkaniu roznoszą sie jego zapachy??
Mieszkam w bloku 10 piętrowym, i przyznam się że jest to uciążliwe.
Czy oznacza to że sąsiad ma zamontowany wiatraczek do kratki??
Czy jest jakiś sposób wyeliminowania tych zapachów??
Pozdrawiam
Gość: T. Brzęczkowski
2006-11-10 00:00
Re:wentylacja w bloku
Zrób czerpnię z miejsca, z którego chciałbyś brać powietrze i zrób mechanicznie lekkie nadciśnienie.
Gość: G.
2006-11-10 00:00
Re:wentylacja w bloku
Dzięki za odp. T. Brzęczkowski, ale czy mógłbyś napisać to tak "na chłopski rozum", bo przyznam się że nie mam pojęcia co oznacza czerpnia i jak zrobić mechanicznie lekkie nadciśnienie.....
Gość: Block52
2006-11-10 00:00
Re:wentylacja w bloku
Jesli masz w bloku gaz to nie jestem pewien ale podlaczanie okapow do kratek wywiewnych w kuchni jest chyba zabronione. Sasiad podlaczyl sie bez zgody administracji. Jak mieszkalem w bloku to jak przyszli ze spoldzielni sprawdzac ciagi kominowe to kazali mi moj okap odlaczyc bo tez mialem tam wpiety. W najgorszym wypadku zadzwon do administracji i powiedz, ze ci od sasiada daje smarzeniem i ze ma okap wpiety tam gdzie nie powinien to mu zrobia kontrole.
Gość: tom
2006-11-10 00:00
Re:wentylacja w bloku
Witam
Taj jeśli posiadasz urządzenia typu podgrzewacz wody lub kocioł gazowy wentylacja mechaniczna jest zabroniona jak również stosowanie wszelkiego rodzaju okapów podłączonych bezpośrednio do kominów. Okap może mieć zastosowanie jako filtr to znaczy można stosować ale nie podłączony do kanału, jeśli masz okna plastikowe zastosuj nawiewniki.
Na pewno za chwilę pojawi się post od Pana T.B że nawiewniki to bzdura ale za to rekuperacja najlepszym lekiem na złą wentylację
Pozdrawi
Gość: Kominiarczy
2006-11-11 00:00
Re:wentylacja w bloku
Jeżeli G. zadajesz pytanie to podaj jeszcze, na którym piętrze mieszkasz, bo jak masz w budynku system zbiorczy wentylacji grawitacyjnej to położenie mieszkania względem płaszczyzny wyrównania ciśnienia statycznego dla budynku 10 piętrowego ma pewne znaczenie i po pierwsze wzywa się inspektora administracji, aby sprawdził czy twoje indywidualne kanały lub przykanaliki w systemie zbiorczym spełniają przepisy techniczno-budowlane dla danego systemu wentylacyjnego oraz czy jest zachowana prawidłowość przyłączenia otworów wywiewnych do kanałów lub przykanalików wentylacyjnych i wtedy można odpowiedzieć na pytanie: czy wina leży po stronie kanału lub przykanalika wentylacyjnego, czy wina leży w wyniku nieprawidłowego podłączenia, czy wina jest twoja, że nie rozszczelniasz skrzydła uchylnego w pokoju lub w pokojach.
Gość: Maciej
2006-11-11 00:00
Re:wentylacja w bloku
Przy urzadzeniach z otwarta komora spalania wentylacja mechaniczna wywiewna jest zabroniona.Wentylacja zrownowazona lub nadcisnieniowa jest dopuszczalna.