Gość: Andrzej Acheheniepowiem
2010-03-23 18:01
problem z odbiorem wentylacji
Problem taki......
Blok stoi 10 lat(4p), temat tyczy sie kuchni.
Do kanału wentylacyjnego podłączony jest okap oraz oddzielny otwór na wentylację powiedzmy"grawitacyjną".
Przez 10 lat przechodziłem każdą kontrole gazową, aż do wczoraj ....
Pan stwierdził i słusznie bo chyba tak mówią przepisy, do kanału grawitacyjnego nie można podłączać wymuszonego obiegu powietrza,mechanicznego.

Układ wygląda mniej więcej jak na zdjęciu.
http://img404.imageshack.us/img404/5291/beztytuuxo.jpg />
Z tym że Pan nie zadał sobie tyle trudu a mi nie przyszło to do głowy żeby sprawdzić, że przewód z okapu nie wchodzi do tego samego kanału

Skąd mam widzieć czy... kanał wentylacji łazienkowej jest grawitacyjny i czy mogę do niego podłączyć sie w takiej sytuacji?

Dodam że kontrole kominiarskie również przechodziłem zawsze bez problemu, a Pan gazownik kazał zwrócić mi sie do kominiarza o wyznaczenie nowego kanału do okapu?

Czy nie każdy kanał jest grawitacyjny?
Gość: jaca
2010-03-24 19:52
Re: problem z odbiorem wentylacji
A kto to jest ten Pan że się wymądrza w twoim domu. A ten Pan powołał się na jakiś konkretny przepis czy poprostu stwierdził, że sam jest wyrocznią i trzeba go słuchać zawsze i wszędzie. Dlaczego nie kazałeś temu Panu s........ć z twojego domu. To na barkach tego pan należy sprawdzić co to jest za kanał i wytłumaczyć Ci, że zgodnie z ustawą, rozporządzeniem, zdrowym rozsądkiem nie powinienneś robić tego, albo zrobić to w ten sposób. Powinien Ci także, że jeżeli tego nie zrobisz to zgodnie z ... wyłączy Ci np. dopływ gazu do mieszkania. Napewno Pan gazownik nie może Ci nic kazać.
Ludzie nie dajmy się zwariować. Kominiarz, gazownik, kanalarz itd. są po to aby nam pomagać, a nie rozkazywać.
Pozdrawiam
Gość: andrzejac
2010-03-25 22:43
Re: problem z odbiorem wentylacji
"To na barkach tego pan należy sprawdzić co to jest za kanał i wytłumaczyć Ci, że zgodnie z ustawą, rozporządzeniem, zdrowym rozsądkiem nie powinienneś robić tego, albo zrobić to w ten sposób."

Mógłbyś sie na coś powołać, ustawa, lub obowiązki osoby zajmującej sie kontrolą instalacji i spr. szczelności w budynkach mieszkaniowych?

Bo wzywając kominiarza, łaskawcę co mi przyjdzie z dmuchawcem żeby włożyć go do kratki went. kosztuje i chociaż 50zł to nie majątek bo licze że więcej jest niemożliwe to jeżeli kominiarz wsadzi głowę tam gdzie ja i uzna instalację za prawidłową to kto wtedy ma pokryć koszta jego przyjścia?

Jeśli nie otrzymam precyzyjnej odpowiedzi, najlepiej podpartej ustawą lub przepisem co do mojego układu, zlewam sprawe i czekam na upomnienie.

Pan mnie nie pouczył i nie powiedział że mi odetnie gaz.
Gość: Sklep-Ppoz
2010-04-02 12:23
Re: problem z odbiorem wentylacji
Szczerze mówiąc nie wiem jaka ustawa reguluje ten przepis,ale warto skorzystać z wyszukiwarki lub zasięgnąc porady prawnika. Nie widze innego rozwiązania.
Gość: maciej
2010-08-24 00:33
Re: problem z odbiorem wentylacji
Wiecie co ? Śmiać mi się chce.A wiecie dlaczego?
Jak widzę że baran baranowi każe mieszać w takie coś prawnika to śmiać mi się chce z " Instalatorków" a wiem z doświadczenia że panowie instalatorki potrafią bajki pisać na temat " Przewodów kominowych" nie mając do tego podstaw!
Po pierwsze:
- Gazownik może zająć się szczelnością instalacji,emisją spalin
Po drugie:
- Montując w kuchni okap elektryczny oraz wentylację grawitacyjna,przy oknach PCV - kratka wentylacyjna grawitacyjna przy włączeniu okapu zamienia się przez podciśnienie w nawiew.( Nawet przy nawietrznikach!)
Po trzecie:
- Jak nam się zamieni w nawiew wentylacja grawitacyjna to,chociażby byłaby instalacja gazowa nie szczelna to gdzie ten gaz ma uciec? do okapu?który jest nisko? a gaz mamy lżejszy od powietrza no nie?

I po takich radach wystarczy wejść do pomieszczenia w/w gdzie rozszczelniła się instalacja gazowa i zaświecić światło i co wtedy??
BUUUUUMMMMMM
Gość: Rekuperatory24.pl
2010-09-06 14:22
Re: problem z odbiorem wentylacji
Sprawdzić szczelność wszystkich instalacji w domu lu8b mieszkaniu może zając się również profesjonalna firma,a tak sie składa że to nasza branża. W czym dokładnie mogę pomóc?

www.Rekuperatory24.pl
Gość: as
2010-09-06 14:36
Re: problem z odbiorem wentylacji
widze ze rekuperatory24 mają g...o do roboty że sie tak udzialają na forum. Wujek dobra rada radzi zabrać się do roboty!!!
Gość: gość@92
2012-08-09 11:23
Re: problem z odbiorem wentylacji