Gość: Artur
2017-02-25 23:02
"Pozioma" wentylacja w łazience
Witam.

Szukałem nieco w sieci sposobów na umiejscowienie wentylacji w łazience bez przewodu kominowego. Dom jest z ok 1980 roku (może nieco starszy), łazienka jest w miejscu byłej spiżarki, w związku z czym brakuje w niej wentylacji.
Na jednym z for znalazłem informację, że można zastosować wentylację "poziomą" z elektrycznym wentylatorem wywiewającym.

Wewnątrz łazienki zamontowałbym na ścianie zewnętrznej wentylator z czujnikiem higroskopijnym, a na zewnątrz kratkę z zaworem klapowym zapobiegającym cofaniu powietrza. Całość z minimalnym spadkiem ku zewnątrz.

Z mojego punktu byłą by to dla mnie łatwa i szybka alternatywa dla wentylacji, jednak chciałbym się zapytać, czy nie będzie problemów z odbiorem kominiarza (po ostatniej wizycie spisał protokół, w którym wpisał tą jedną nieścisłość).
Nie wiem czy wcześniej był wzywany kominiarz itp, jednak po mojej przeprowadzce chcę wszystko mieć wg prawa, żeby uniknąć jakichkolwiek problemów.
Gość: Kaja
2017-04-15 23:45
Re: "Pozioma" wentylacja w łazience
1. To powietrze nie woda, nie musisz mieć spadku. 2. Wyrzutnie możesz umieścić w ścianie jeśli ściana przeciwległego budynku jest w odległości min 10m, a okna na tej samej ścianie w odległości min 3m.