Gość: Mr. Mushroom
2010-08-22 15:24
Oczyszczacz Airfree dla pokoju bez wentylacji
Witam

Od jakiegoś czasu (mniej więcej rok temu) przeniosłem się do malutkiego pokoiku. Pokoik ma ok. 15m2 (razem z mini-garderobą i mini-przedpokoikiem). Tutaj śpie, żyje i funkcjonuje. Niestety nie ma ani jednej kratki wentylacyjnej. Jest tylko jedno uchylne okno (ok 1100x800). Staram się wietrzyć i mieć je uchylone, kiedy tylko moge. Niestety pojawia mi się coraz więcej pleśni i grzybka, czy to na butach, czy na plecakach, czy nawet czuć go w ubraniach. Pokłady kurzu w pokoju są ogromne. Ledwo wszystko wysprzątam i już zaraz znowu się pojawia. W powietrzu, pod słońce widać jak non stop latają drobinki kurzu.

Szukając rozwiązań na beznadziejną wentylacje natrafiłem na oczyszczacze powietrza. Wydaje się być tym czego szukam. Najbardziej spodobał mi się produkt Airfree (ponieważ nie trzeba wymieniać filtrów i są bezgłośne). Ktoś miał już z tymi oczyszczaczami do czynienia? Ktoś poleca lub odradza? Cenowo nie wychodzi najtniej, ale jeśli faktycznie ma pomóc to jestem w stanie dać te 800zł i mieć w końcu spokój. Codziennie przez ten kurz kicham i momentalnie pojawia mi się katar. Niektóre rzeczy są już tak przesiąknięte grzybkiem, że musze wyrzucać. Co do tego jeszcze by się przydało? Nawilżacz powietrza? Jakiś jonizator? Większość czasu siedze przy laptopie i znalazłem taki gadget: http://allegro.pl/item1191169363_jonizator_powietrza_oczyszczacz_komputerowy_usb.html Jest to tylko gadget, czy faktycznie COŚ tam jonizuje?

Za wszelkie sugestie i podpowiedzi - dzięki
Gość: Mr. Mushroom Mr. Mushroom
2010-08-22 15:25
Re: Oczyszczacz Airfree dla pokoju bez wentylacji
Zapomniałem jeszcze dodać link do tego Airfree - http://www.oczyszczacz.pl/produkt_p60.php
Gość: Maks
2010-08-24 10:08
Re: Oczyszczacz Airfree dla pokoju bez wentylacji
Oczyszczacz powietrza nie usunie wilgoci z powietrza, a ona jest głównym problemem.
Proponuje montaż w ścianie zewnętrznej rekuperatora ściennego,
np. RE 100 S, RekuMINI 25.

Gość: Mr. Muschroom
2010-08-25 21:25
Re: Oczyszczacz Airfree dla pokoju bez wentylacji
No tak... wilgoć. Rekuperator niby w porządku, ale

- Głośność w odl. 3 m
- dla prędkości dyżurnej - 16,8 dB(A)
- dla prędkości turbo - 49,2 dB(A)

Przy jedynej ścianie zew. jest akurat łóżko :/ zaraz obok biurko. Czyli siedziałbym i spał dokładnie przy rekuperatorze. Chyba nie wytrzymam jak mi to tak będzie bzyczeć. Co jeszcze wchodzi w gre? Jakieś osuszacze powietrza? Jutro będę chciał wymontować blokade uchylną okna, tak żeby chociaż całe się otwierało i wietrzyć ile się da.
Gość: Mr. Mushroom
2010-08-26 21:00
Re: Oczyszczacz Airfree dla pokoju bez wentylacji
Może taki niemiecki wynalazek: http://allegro.pl/osuszacz-powietrza-pochlaniacz-wilgoci-germany-i1197711474.html ? Albo takie Pochłaniacze wilgoci, co się do nich tabletke wrzuca i chłoną? Zależy mi przede wszystkim, żeby to jednak było bezgłośne.