Aby utrzymać optymalny poziom wilgotności powietrza w domu czy mieszkaniu należy wybrać odpowiedni osuszacz powietrza. Wybór musi być świadomy. Nie należy doprowadzić do zbyt niskiej lub zbyt wysokiej wilgotności powietrza, ponieważ może to wpłynąć negatywnie na użytkowników pomieszczeń, jak i zebrane w nich przedmioty. Zbyt duża wilgotność doprowadza do rozwoju pleśni i drobnoustrojów, tym samym powoduje złe samopoczucie i choroby. Zbyt suche powietrze w domach powoduje podrażnienie górnych dróg oddechowych i wysychanie elementów drewnianych w pomieszczeniu.

Jaki osuszacz powietrza kupić?

Optymalna dla zdrowia człowieka wilgotność powietrza w pomieszczeniu wynosi od 40 do 60%. Taki poziom wilgotności jest korzystny dla ubrań, elementów wyposażenia wnętrz czy książek. Jeśli parametry te są notorycznie przekraczane to nadmiar wilgoci skrapla się na ścianach, szybach, pojawiają się problemy nawet z wysuszeniem prania. Najprostszą metodą zapewnienia optymalnej wilgotności powietrza jest regularne wietrzenie. Jednak w deszczowe dni lub gdy mieszkanie znajduje się blisko cieków czy zbiorników wodnych wietrzenie jest niewystarczające. Wtedy warto pomyśleć o zainwestowaniu w dobrej jakości osuszacz powietrza.

Osuszacz powietrza Dorai to skuteczny i efektywny sposób walki z wilgocią. Wykonany według najnowszej, japońskiej technologii chłodniczej zapewnia ochronę pomieszczenia przed wilgotnym powietrzem. Jego głównym zadaniem jest zebranie z powietrza pary wodnej, skroplenie jej i umieszczenie w specjalnym zbiorniku. Osuszacz jest pomocny w zmniejszeniu wilgotności powstałej w wyniku gotowania czy suszenia prania. 

Osuszacze coraz częściej stają się również podstawowym wyposażeniem remontowanych budynków, w których wspierają i przyspieszają proces osuszania tynków czy świeżo malowanych ścian. Co ważne dzięki swoim właściwościom osuszacze potrafią także złagodzić symptomy Syndromu Chorych Budynków, który to wg badań WHO dotyczy 30% nowopowstałych budynków. W tym przypadki Ich zadaniem jest, nie tylko usunięcie z pomieszczeń nadmiaru wilgoci, ale również poprawienie jakości powietrza. Temat odpowiedniej wentylacji powietrza jest często bagatelizowany w trakcie projektowania budynku, a zła jakość powietrza wpływa na negatywnie na zdrowie, powoduje trudności w oddychaniu, bóle głowy, może wreszcie doprowadzić do omdlenia. Dlatego osuszacz Dorai został wyposażony w Super Jonizator iAIR, który neutralizuje zanieczyszczenia, eliminując z powietrza wirusy, bakterie, roztocza i alergeny. Dzięki temu pozostawia czyste i odświeżone powietrze, co bezpośrednio przekłada się na dobre samopoczucie osób korzystających z pomieszczenia.

Osuszacz Dorai posiada programator umożliwiający sterowanie czasem włączenia i wyłączenia jednostki, co więcej można w nim zdefiniować żądany, a wiec najbardziej optymalny  dla nas poziomu wilgotności.

Osuszacz Dorai jest kompaktowy i lekki, a jego minimalistyczne wzornictwo sprawia, że pasuje zarówno do klasycznego, jak i nowoczesnego wnętrza.

Sprawdź ofertę na osuszacze Rotenso Dorai