273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Zarobki montera-serwisanta

Oczywiście masz rację, że z takich pensji to niemozliwe, ale nie zawsze się tyle zarabia, to są zarobki gwarantowane. Przeważnie jest więcej. A co do godzin pracy... wchodzi się do domu, zakłada kanały i rekuperator nie licząc godzin i na następną robotę.

Oczywiście ,że "sezon" trwa cały rok a nie od czerwca do sierpnia. NIKT tutaj nie wspomniał co serwisanci robią w tych "8"godzinach. Bo mnie się zdarzało ,że odwalają własne fuchy. Od 10 lat jak prowadzę serwis tylko na poczatku miałem dobrych ludzi.Ostatnie 5 lat to co drugi serwisant odwalał fuchy na mój koszt.Generalnie stawki dla serwisantów oblicza się z ilości zakontraktowanych serwisów. Trudno znaleźć dobrego serwisant , bo ten jak już pracuje , matakże "własnych klientów: i nie chce zmieniać pracy bo ma dodatkowe dochody , które utraci jak zmieni pracę.
W poprzednim poscie ktoś powiedział ,że w Grasso płaci 8 tys, ale chyba nie za serwisanta , tylko za dobrego inżyniera handlowca. Taka stawka mnie nie dziwi , bo ja płacę jeszcze więcej za takiego człowieka. Dobry facjowiec przynosi pieniądze i jemu trzeba płącic ile chce.

Przeczytałem wszystkie informację na tenmat zarobków serwisantów, posiadam firmę i prowadze serwis chłodniczy i klimtyzacyjny, ale skąd takie wysokie wypłaty podajecie to nie wiem. W tej chwili to jest wycinanie się z przeglądów niskimi cenami, no to gdzie wszystkie opłaty ????

Ja na rękę daję 4500 ale mało robimy w W-wie.
Z prostych obliczeń (uwzględniając urlopy ,ew. zwolnienia ,narzuty na koszty administracji oraz zysk kalkulacyjny )wychodzi mi że Twoja firma dla klienta oferuje stawkę roboczogodziny około 250-300 zł.
Założyłem oczywiście ,że podane zarobki dotyczą ustawowych godzin pracy.
Może w dużych aglomeracjach jest to stawka akceptowalna na moim terenie nie.
Mogę się jedynie domyślać,że wykorzystujesz zawyżone normy zużycia czasu pracy.
Nie o tym jednak chciałem napisać,mój problem polega na trudności w znalezieniu fachowców.
Jesteśmy działającą od 1985 roku firmą serwisową,i handlową.Zajmujemy się obsługą m.in.sprzętu a marketach (n.p.w Intermarche i innych)serwisujemy auto chłodnie i klimatyzacje w samochodach , autobusach i maszynach rolniczych.
Na pierwszy rzut oka "mydło i powidło"jednak wszystkie te dziedziny poparte są autoryzacją (carrier ,Hwa sung) ,i.
nne Nie chciałbym,aby mój post został odebrany jako reklama ale nie widzę możliwości aby serwisant mógł zarobić na rękę około 30 zł./h bez naciągania faktur za n.p.naprawy gwarancyjne nowego sprzętu.Płacąc mniej w konsekwencji szkolę każdorazowo przyszłego "konkurenta"z szarej strefy
Sądzę,że sytuacja taka jest spowodowana m.in.fikcyjnym bezrobociem i działaniami z tym związanymi.
Osobiście mam stale złożone zapotrzebowanie na pracowników w Urzędzie Pracy i nie mam zbyt wielu okazji do złożenia propozycji wysokości zarobków bo nie ma zbyt wielu chętnych.Zarejestrowani bezrobotni wyjeżdzają na saksy lub pracują na czarno.

Prowadze firme od 1991r.ludziki na monta.i ser.zarabiają u mnie liniowo. Czyli z biegiem lat oraz znajomością fachu dostają coraz więcej na ręke.pierwszy rok to ok10zł na godz.max.mają trzy osoby 1 monter i 2 ser. jest to ok.30zł.
Na południu śląsk spokojnie wychodzimy na swoje,ale są to godziny udokumentowane listą godz.pracy.

Prowadze firme od 1991r.ludziki na monta.i ser.zarabiają u mnie liniowo. Czyli z biegiem lat oraz znajomością fachu dostają coraz więcej na ręke.pierwszy rok to ok10zł na godz.max.mają trzy osoby 1 monter i 2 ser. jest to ok.30zł.
Na południu śląsk spokojnie wychodzimy na swoje,ale są to godziny udokumentowane listą godz.pracy.
Co to są konkretnie "godziny udokumentowane listą godzin pracy",co w trakcie urlopu lub zwolnienia lekarskiego.
Kończąc chciałbym podzielić się małym spostrzeżeniem i pytaniem: jak to jest,że firmy,które płacą serwisantom wysokie stawki występując w przetargach wskazują koszt całkowity roboczogodziny w granicach n.p.50 -70 zł.
Jednym słowem całość przychodu dla pracownika i jeszcze z własnej kieszeni ZUS itp.

Miałem taki przetarg , gdzie wymiana roczna filtrów na ok 30 urządzeń kosztowała rocznie ok 5 tys zł ni elicząc miesięcznych wizyt i konserwacji. Facet dał oferte na 2tys zł. Na szczęście byli na tyle świadomi ,że odrzucili jego ofertę, bo był to ośrodek medyczny i nie mogli sobie pozwolić na taką umowę , z której NIC by nie dostali w zamian , a facet dostałby pieniądze za nie robienie. Tacy własnie psują nam rynek- niska cena , potem zerowa usługa , ni emożna rozwiązać umowy bo roczna i kłopota mamy.My nie mamy pracy a taki ma kase i nic nie robi. Zaniżanie przetargów, a potem zerowe usługi są częstym przypadkiem. Wystarczy tylko wejść do banków i urzędów i patrzeć na te pobrudzone sufity z powodu braku wymiany filtrów , teznaki wskazują jak sa konserwowane. A ile razy pytam sie o to , to odpowiadają,że mają serwis, "który coś tam robi". Zamiast o zarobkach należy pisać otwarcie a takich serwisach, firmach , które świadomie wygrywają 10 takich pzretargów po niskich cenach i mają z czego życ cały rok nie robiąc NIC. W warszawie widze to codziennie. Albi jak wygram kontrakt i patrzę na robote co zostawił mnie " serwisant z popzredniego roku" - to widać ,że filtry nie były wymieniane częściej jak raz na rok, a inne rzeczy są na krawędzi rozpadu z braku stałej konserwacji. Brak etyki zawodowej. Szef nie jest w stanie sprawdzic pracę serwisanta każdego dnia, dobrze wykonana praca zależy od serwisanta, a często im sie nie chce zrobic wszystkiego.

wentylek co tak mało u Ciebie zarabiają, u mnie 12.500,00 minimum :) Trzeba się cenić

Jeśli serwisantowi zapłacisz uczciwie, to i serwisant robi uczciwie, ale jeśli płacisz 10 zł/h to zapomnij o dobrej pracy

Przeczytałem uważnie Panów rozważania i mam tylko takie pytanie jak to jest że np firma która jest w pierwszej trójce importerów na polski rynek płaci ludziom po jakieś 1450zł "na ręke"???? Pozatym Panowie piszą o roboczogodzinie na poziomie 250-300zł. Więc sobie wyobraziłęm że przyjeżdza serwisant na przegląd urządzenia kasetonowego i poświęce na to najmiej 3 godziny, materiały i dojazd więc za urządzenie które sprzedaliście panowie za powiedzmy 6500zł. netto z montażem bierzecie za serwis raz na 3 miesiące 1000zł. netto???? Montuje urządzenia od może 5 lat, w tym czasie zamontowałem jakieś 850 urządzeń iniestety nieznalzłem jeszcze żadnego tak chojnego klienta. Pozatym duże renomowane firmy w Polsce walczą ceną bardziej niż 3 osobowa firma, to duże firmy psują rynek. Kiedyś za montaż standardowy dostawaliśmy 1500 do 2000zł netto a teraz są takie firmy że chcą zlecać montaż za 850zł. netto z dojazdem do 100km od miejsca lokalizacji firmy więc biorąc pod uwagę takie stawki po wszystkich kosztach materiałowychg i dojazdowych zostanie 250zł i zapłacenie 2 ludzią dniówki tak jak to któryś z Panów sugerował na poziomie 150zł dla jednej osoby to mamy 300zł a firma dokłąda 50zł i jest cacy.....

jestem serwisantem yorka powiem ci tak nie jest dobrze i nie hest zle

A czy wiecie jakie mogą mieć zarobki pracownicy renomowanych firm, pracujący jako handlowcy w takich firmach jak YORK, GRASSO, SYSTEMAIR, TERMO SCHIESSL?? I jak oni są rozliczani?? CZy ich pensja bazuje tylko na sprzedaży czy tez mają jakąś stałą pensje + prowizja??
Pzodrawiam
A mnie bardziej interesuje atmosfera panujaca w pracy w Grasso (i prosze mi nie mowic, ze 78% N2, 21 O2 itd., bo takie odpowiedzi sie juz zdarzaly). Jacy sa ludzie, jak sie z Nimi wspolpracuje. Moze troche o Menadzerach... Prosze wylacznie o rzetelne wpisy zarowno Pracownikow, jak i Wspolpracownikow oraz firmy handlowe i wykonawcze wspolpracujace z Grasso. Z gory wielkie dzieki za wszelkie sugestie.

Srednie zarobki to od 2700 do 4000 brutto dla serwisanta (podstawa). Duza firma (ponad 30 osob). Do tego premia od 0 do 2000 brutto zalezna od ilości pracy.
Robota jest caly rok, jak sie trafi wieksze zlecenie to premia czasami jest jeszcze wieksza.
Z konkurencja wygrywamy jakoscia uslug, czesto przejmujemy obiekty bedac drozszymi od poprzedniego serwisu.
80% to serwis, 20% to montaze.

Srednie zarobki to od 2700 do 4000 brutto dla serwisanta (podstawa). Duza firma (ponad 30 osob). Do tego premia od 0 do 2000 brutto zalezna od ilości pracy.
Robota jest caly rok, jak sie trafi wieksze zlecenie to premia czasami jest jeszcze wieksza.
Z konkurencja wygrywamy jakoscia uslug, czesto przejmujemy obiekty bedac drozszymi od poprzedniego serwisu.
80% to serwis, 20% to montaze.

Panski wspis dotyczy grasso?

nie, w zadnym wypadku. Firma zewnetrzna, nie dystrybutor czy producent.
Odnioslem sie do tematu.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.