265
226
264
Strefa ekspertów HVACR

Zamontowana klomatyzacja przez sąsiada przeszkadza mi

Mam pytanie: jeżeli zamontowana klimatyzacja sąsiada na dachu bloku /poddasze - nie ma stropu, tylko sama blacha/, przeszkadza mi jej szum w czasie pracy - czy można coś z tym zrobić ????.
Zakładamy,że sąsiad ma zezwolenie pisemne czy tam ustne od spółdzielni, czy ja jako sąsiad mogę się domagać aby jej nie włączał ze względu na uciążliwą pracę. Czy spółdzielnia może sobie ot tak wydać zgodę, nie patrząc na sąsiadów, czy powinna być podjęta uchwała. Szlak mnie trafia - nie mogę wytrzymać.
Ludzie pomóżcie !!!!!!!!!!!!!!

Udaj się do spółdzielni i zażądaj wykonania badania poziomu hałasu. Jeżeli będzie on przekraczał dopuszczalne wartości to masz podstawy do tego by żądać wyłączenia urządzenia. Jeżeli hałas jest w dopuszczalnych granicach to możesz jedynie pogadać z sąsiadem.

w mojej spółdzielni, musieli wszytscy wyrazić pisemną zgodę na zamontowanie klimatyzatorów markiz itp ...

od 6 do 22 mozna robic wszystko lacznie klimatyzowac sie natomiast potem obowiazuje cisza nocna ale pewnie z sasiadem mozna sie dogadac

Widzisz mieszkancu (* mam nadzieje ze to odczytasz ) własnie o tego typu problemach pisałem ci. I co zrobic w takim wypadku , jakie zaproponowałbys rozwiazanie zeby wilk byl syty i owca cała.

Spódzielnia - jak prezes sie wystraszy zrobi takie badanie ale jak okaze sie ze hałas nie jest przekroczony mozew obciazyc lokatora kosztami.

oprócz poziomu hałasu jest regulamin porządku domowego ,który przeważnie zabrania używania ich w nocy za wyjątkiem nadzwyczjnych upałów ale nie ma kto tego pilnować. norma nocna jest dużo niższa od dziennej i przeważnie klimatyzatory zewnętrzne ją przekraczają .Mnie też przeszkadza taki klimatyzator i chociaż prawo jest po mojej stronie sąsiad nie chce go usunąć.Trudna sprawa

weź dłuższą rurkę i uderz celnie w wiązkę przewodów dochodzącą do jednostki zewnętrznej

do gosc
wez mlotek i palnij sie w leb

qwert mądralo powiedz to Ani i Krzysztofowi, aby wzięli młotek i walnęli się w łeb bo ich sąsiedzi mają ich tam gdzie ty mnie możesz pocałować.

"qwert" zapoznaj się pierwej z PN-87/B-02151/02 - Akustyka budowlana a dopiero potem wypisuj takie bzdury

Problem leży też u producentów. O ile zajmują się cichością pracy we wnętrzach o tyle na zewnątrz już NIE. A przecież łatwo sobie wyobrazić osłonę lekką, dźwiękochłonną oddaloną od otworu wiatraka z 10 cm. Dodatkową zaletą może być cień jakie rzuca na urządzenie. Zewnętrzny strona tej zastawki może być w kolorze elewacji, udająca cegłę. Aby tylko producentom się chciało bo koszt niewielki. A może?

W mojej spółdzielni szef związkowej Solidarności założył sobie klimę, bo stwierdził, że ma zgodę Prezesa Spółdzielni. Nie musi pytać się o zgodę sąsiadów. Takie pisowskie cwaniactwo.

Widać, że nie masz pojęcia jak działa agregat sprężarkowy. Łatwiej swoją niewiedzę zatuszować zmową producentów.

https://wentylacja.com.pl/news/klimatyzator-na-balkonie-halas-nie-do-zniesienia-67566.html - trochę prawnych aspektów

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.