273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Zakup Kielar-eco

Witam, mam piec Kielara już 10 lat jestem zadowolona, oczywiście "kopci" ale daję radę:) rozpalam w nim w sobotę i gaszę w następną sobotę żeby piec wyczyścić. Palę na okrągło ale nie puszczam dmuchawy( puszczam wtedy gdy jest zimno albo nie chce się zbytnio palić-to zależy od pogody). Zastanawiam się nad kupnem do niego podajnika, gdyż wiem że jest taka możliwość, powiedźcie czy warto?

Zapewniam,że warto,przerobiliśmy taki kocioł 22kW dokładając palnik ekoenergii i sterowanie eCoal,Trzeba jedynie dołożyć katalizator ceramiczny w celu wyhamowania spalin.

Jak juz pisałem jestem zawiedziony tym piecem i jak najszybciej chce sie go pozbyc. Chetnie oddam za symboliczna zlotówke w cenie zlomu

Ja posiadam kielara -2 bez podajnika od 1992r (10 lat bez awari) ogrzewam 130m/kw + CWU , Od momentu gdy palę koksem (groszek), spalam ok.3tony/sezon, nie wygaszam, przykładam dwa razy na dobę, pieca nie czyszczę, popiołu jak na lekarstwo i sprawność wysoka. Uważam że jest to super ekologiczny piec ale jak się pali koksem. Węgiel "eco groszek" to tylko w nazwie.

małe sprostowanie - oczywiście od 2002 r

Ja jestem posiadaczem od 7 lat pieca kielar i nigdy nikomu tego pieca i firmy nie polecam dymi się wszędzie ciągle coś się psuje NIE NIE NIE!!!!

Mam pytanie , posiadam kielara 29 kw z podajnikiem ale jeszcze w wersji ze sterownikiem GECO (nie ma w nim ani priorytetów, mocy wentylatora i wielu innych bajerów... powiedzcie jaki ewentualnie zastosować żeby piec chodził jak należy. Mam podłogówke , kaloryfery na piętrze i 200l zbiornik CWU. A propo poprzednich wypowiedzi zastanowiłem sie co dałoby zastosowanie w tym piecu pwyrzej retorty takiego deflektora jak widziałem to w innych piecach- może te kominy nie byłby tak gorące a piec odbierał by należycie moc retorty.

ja na tak maM GO 10 LAT PODAJNIK EKO TOM Z PIASKU czyszcze kartony raz w tygodniu i duzo powietrza od dołu sadza pęknie sie spala lub namaczam ropą i podpalam

zupełnie nie kumam co autor miał na myśli pisząc te pierdy......

[quote: luk]ja na tak czyli bym go kupił 2-raz maM GO 10 LAT PODAJNIK EKO TOM Z PIASKU, czyszczenie pieca- podpalam kartony raz w tygodniu i duzo powietrza z dolnego paleniska sadza pęknie sie wypala lub namaczam zeberka ropą i podpalam ; uwaga na palace sadze w kominie [/quote]

Palę piecem Kielar od 1999 roku, 15 sezon w tym roku. Piec spisuje się bez zarzutu, ale używam wyłącznie koksu. Przez cały ten czas dwa razy była wymieniana trójkątna furtka zamykająca palenisko i jeden raz dmuchawa. W tym roku powinienem wymienić drzwiczki górne i dolne bo wykruszyła się z nich od wewnętrznej strony warstwa chroniąca przed przegrzewaniem i trudno mi utrzymać niższą temperaturę na piecu. Z uwagi na wysoką cenę drzwiczek, /ponad 600 zł,np. tylko górne/ drobniejszych akcesoriów, robocizny- mam nadzieję jakoś przebiedować zimę i być może pomyśleć o nowym piecu, bo remontować starego chyba sie nie opłaca? Co myślicie?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.