273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Zakup Kielar-eco

a ile spalasz, jaka pow. grzewcza?

czy masz już zamontowany ten kocioł? jak się sprawuje?

kocioł węglowy to porażka.

Posiadam ten piec (Kielar - Eco z podajnikiem) od dwóch sezonów - dla mnie, dno. Zeby uzyskać jako taką sprawność trzeba czyścić co dwa - trzy dni. A czyszczenie tego pieca nie należy do najprzyjemniejszych. Pełno zakamarków - praktycznie po jednym czyszczeniu szczotka nadaje sie do wyrzucenia. Chciałem kupić pierwotnie piec stalowy - ale po tym jak stalowy miałowiec "puścił" wodą po trzech latach, zdecydowałem się na żeliwniaka - nie polecam jednak Kielara - chyba że ktoś nie ma co robić tylko czyścić piec. Podczas palenia na górnym palenisku wszystko praktycznie idzie w komin czopół aż się świeci a na piecu 45 stopni - nieporozumienie.

Również szukam pieca z podajnikiem i nie wiem co wybrać. Kielar wydał mi sie dziwny, gdzyż do ogrzania pow. ok. 200m potrzeba 39kW a inni producenci do 200m podaja piece 18-20kW. Potrzebuje ze względu na wąską kotłownie płytki piec. Biore na razie pod ueawę Reco czy R-eco. Co o nim sądzicie?

To co poprzednicy mam go 4 rok piec ma 23,4 KW i do ogrzania dwuch mieszkań o łącznej pow. 120m2 w zime ma problem .Serwis jest do dupy nic nie potrafią tylko zwalają wine na zły węgiel a udowodniłem im że węgiel jest dobry a uszkodzona była koronka-dysza retorty na którrą sam wpadłem i wymieniłem.
Wady:
-kiepski sterownik
-dużo ciepła ucieka prosto w komin
-czyszczenie to co poprzeni rozmówca tragedia
-rączki z dżwiczek stopione
-konieczność stosowanie cegieł

Zalety:
-ładna obudowa
-dobry podajnik (nie ich firmy)
-dobre podłączenia zasilania, pompki itp.

Myśl do rozwarzenia
Szfagier ma dom i kupił piec z Zor stalowy i przez zime spalił 2,5 tony groszku na cały dom 1-rodzinny a , ja 5,5 ton na 120 metrów , teraz co sie opłaca tańszy piec o prawie połowe i spalić mało węgla czy kupić drogi i palić durzo .
Ciekawe ile osóbom pomogłem ?

Posiadam Kielar eco 2 z podajnikiem 35 kw. Ogrzewam nim już trzeci sezon przedwojenną willę o pow. 280m (wys.pomieszczeń 3m i 3.2m). Spala mi od 4 do 6 ton eko groszku, uzależnione jest to od zimy ale bardziej od jakości węgla. Dobry węgiel spala się czysto nie szlakuje i nie zamienia się w stertę popiołu. Panowie jeśli chcecie mieć pociechę z każdego kotła zlećcie wykonanie instalacji fachowcowi a nie "mistrzą od wszystkiego". Ja tak zrobiłem i nie narzekam. W moim domu instalacja CO była wykonana osiem lat temu i wówczas paliłem w starym żeliwnym kotle z lat 70-tych na koks. Zamieniłem go na Kielara wtedy jak ceny koksu przekroczyły 1200 zł. Osobiscie z kielara jestem b.zadowolony i prosze was nie piszcie bzdur bo ludzie gotowi w to uwierzyć.

Palę kotłem Kielar eko już 3 sezon i jestem zadowolony. Na ogrzanie 130 m zużywam 4,5 - ton węgla(ogrzewam od września do końca kwietnia a w jednym roku do końca maja przy ustawieniu 43 stopni C). Może są lepsze kotły ale nie mam porównania bo wczesniej był stosowany olej opalowy).

a ja mam eco-2 od 7 lat i nie jestem zadowolony, kopci niesamowicie przy dokładaniu węgla, i co 2 lata musze ruszta wymieniać bo sie przepalają. Dobry w nim jest tylko komputer

Jak żeliwny to tylko Viadrus, jak automatyczny żeliwny to Ling Combi.

Mój post z 2007-01-09 jest nie do końca prawdziwy. Otóż wtedy paliłem pierwszy sezon i testowałem ustawienia pieca. Teraz palę czwarty sezon i mam większą wiedzę zdobytą z własnego doświadczenia. Jest to kociołek cudo, istny mercedes, tylko trzeba go wyczuć, odpowiednio ustawić. Ja mam dom o powierzchni ok.220m + taka dobudówka 40m i spalam średnio 6,5 tony na jeden sezon(dom nie jest ocieplony), myślę że to dobry wynik. A dodatkowe palenisko to następny plus. Jeszcze jedno bardzo ważne; węgiel kupuję bezpośrednio z KWK Chwałowice a nie jakieś mieszane badziewie ze składów.
W razie pytań chętnie pomogę; toja1@poczta.onet.pl

mam piec kielar paliwa bierze jak smok, mam dom nieocieplony przedtem niz otrzymalam dom rodzice palili zwyklymi stalowymi kotlami ibylo cieplo teraz zmalutkim dzieckiem marzniemy czy to prawda,ze szwagier ma zwykly piec ktory malo spala i jest w domu cieplo gdzie go kupił.Co mam zrobic z moim piecem aby bylo tak cieplo.Byla bym wdzieczna za informacje na mail

Moj mail
kwiaty57@vp.pl

Palę w Kielar-Eco 2 z podajnikiem 5 sezon.
Dom 240m2 - co sezon zużywa ok 5-6 ton węgla.
Typ pieca 29kW (te podawane przez producenta to dane prawdopodobne dla budynków z lat 80-tych).
Co do czyszczenia to nie ma co przesadzać - robię to 1x na 2 miesiące i żyję.
Co do temperatury na piecu - kielar ma małą pojemność wodną. Temperatura na piecu nie wiele mówi, bo bardzo szybko się wymienia z tą z instalacji. Dzięki temu temperatura w domu szybko rośnie.
Zasadne jest również włożenie szamotu do nieużywanego dodatkowego paleniska zwiększając akumulację.
Jeśli chodzi o kopcenie przy otwarciu drzwiczek to pomaga na to wyłączenie nadmuchu na tę okoliczność oraz bardzo dobre efekty daje założenie strażaka na komin.
Jeszcze ważne info.:
trwałość pieca Kielar - należy uznać ją za bardzo wysoką, gdyż po 4 sezonach ślimak podajnika jest jeszcze sprawny i rokuje na kolejny sezon (a przerzucił ok 20 ton węgla). Piszę o tym ponieważ sąsiad w Hefie podajnik wymieniał po jego awarii (starciu) w 3 sezonie.
Po czterech latach powiem jedno - to był dobry wybór.

a jakie masz ustawienia na sterowniku przy tym 29 KW??
bo ja tez mam taki i cos nie daje mi rady przy ogrzewaniu tez okolo 240 m
Po jakims czasie nie osiaga temperatury zadanej i wygasa
Moje ustawienia to temperatura zadana 45, czas podawania 15 s, czas przerwy 45 s, nadmuch 3/10 Węgiel spala sie na bialo

Totalne nieporozumienie . Komletnie zła gwarancja . Brak dobrej współpracy z firmą . Częste usterki rusztu i problemy z wyegzekwowaniem napraw . Jestem użytkownikiem tego ,,nieszczęścia " od 7.03.2002 . Zdecydowanie nie polecam .
Dodatkowo słaba wydajność grzewcza , nawet przy bardzo dobrej jakośći węgla .

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.