265
269
226
Strefa ekspertów HVACR

Zakup Kielar-eco

Kupiłem ten piec 6 lat temu w wersji zasypowej i to był dramat - mała komora spalania powodowała że trzeba było kilka razy chodzić i zaglądać do pieca by dosypać węgla. Trzy lata temu skontaktowałem się z producentem i w maju, gdy mają mniej pracy przerobili ten mój piec na wersję z podajnikiem i od tej pory jestem "przeszczęsliwy" - kocioł działa bez problemów. Raz w tygodniu wygaszam w miarę możliwości przeczyszczę dosypię groszku i rozpalam. Czyszczenie i zasypywanie suchym opałem powoduje to iż trzeba się ubrudzić, ale jest chyba normalne opalając dom węglem. Pozdrawiam

czy przeróbka Kielara eco2 zasypowego na eco groszek była w siedzibie firmy czy na miejscu u klijenta .Czy było to opłacalne.

Zebrałem swoje doświadczenia z 2 sezonów z Kielarem i wpisałem je tu:

http://www.czp.pl/kociol/kielar/kielar.html

może komuś się na coś przydadzą.

pozdrawiam

Piec totalne dno!!! co sezon to problem.Mam dziada 6 sezon i wymieniłem już: ślimak, sterownik po 3 miesiącach (gwarancja) ,silnik (ponoć miałem pecha bo bezawaryjny)
no i właśnie dziś zamawiam 3 dmuchawę . Dom ma 140m, w sezonie spalam ok 8 ton a w środku tak sobie. Najbardziej grzeje komin!!! tam całe ciepło ucieka. Krótko mówiąc NIE POLECAM nikomu tych piecy!!!!

No może całkowite dno to ten Kielar nie jest, ale na pewno nie jest to mercedes wśród kotłów. Mam go teraz trzeci sezon i jakoś chodzi. Grzeje Kielarem ECO2 35 kw powierzchnię 240 m2 i ostatniej zimy spaliłem 4580 kg ekogroszku z Juliana. No jedynie padł sterowni RecalArt to wymienili mi na gwarancji na nowy prostszy st37.

proszę o pomoc... mam problem z osiągnięciem temperatury zadanej, 56 st. gdy dam dłuższy czas postoju nie nagrzeje, kiedy wydłużę czas to spadają niedopalone kawałki...czy na dmuchawie potrzebna jest przysłona?

Witam

Podaj więcej danych co do ustawień, kotła, ocieplenia budynku i ekogroszku oraz ogrzewanej powierzchni.

witam. Mam 7 sezon kielara 35kw z podajnikiem i juz 2 razy wymienialem slimak 1 raz rure podajnika a wtym roku retort. Mam 190 mkw i nie moge go ogrzac a nowy budynek. Serwis to katastrofa 4 razy wymienialem sterownik 3 razy na gwarancji. Tak jak mowicie komin goracy a temperatura spada prawie non stop chodzi. W serwisi stwierdzili ze zly wegiel. Juz probowalem różny wegiel i poprostu kicha. Załuje ze go kupilem

Mam Kielar-eco 2 zasypowy i uważam to za jedna z największych porażek zakupowych swojego życia jak do tej pory. Używam go już 8 sezon, tak więc wytestowałem go na wszelakie sposoby. Paliłem węglem, koksem, miałem koksującym, drewnem, opałem ekologicznym, zwykłym miałem i efekt zawsze był ten sam- ściany komina nie dawały się dotknąć. Większość ciepła oddaje w atmosferę. Uważam że sprawność tego pieca to max 50% a nawet 40%. Wytrzymały to może on i jest, ale nie wszystkie części. Przy dodatkowym załadunku strasznie dymi. Najgorszemu wrogowi nie polecam tego badziewia! A nazwa Kiler to prawdziwy zabójca dla kieszeni! Pozdrawiam przyszłych użytkowników, bo ci co maja to "cudo" z technika z lat 40-stych to sami wiedza o co chodzi.

Dlaczego jesteś Taki szczęśliwy w cudzysłowiu. Czy nie jesteś aby pracownikiem tej pożal się boże firmy?

Masz źle ustawiony piec na programatorze i ciepło wydmuchujesz w komin.

[quote: slawek]witam. Mam 7 sezon kielara 35kw z podajnikiem i juz 2 razy wymienialem slimak 1 raz rure podajnika a wtym roku retort. Mam 190 mkw i nie moge go ogrzac a nowy budynek. Serwis to katastrofa 4 razy wymienialem sterownik 3 razy na gwarancji. Tak jak mowicie komin goracy a temperatura spada prawie non stop chodzi. W serwisi stwierdzili ze zly wegiel. Juz probowalem różny wegiel i poprostu kicha. Załuje ze go kupilem[/quote]

Witam

Fakt cudo techniki to ten kocioł nie jest a też mam Kielara 35 kw i pale trzeci sezon. Musiałem kocioł a zwłaszcza jego straty kominowe opanować i teraz jestem nawet umiarkowanie zadowolony ale początki były ciężki.
Kol. Sławek podaj swoje ustawienia na sterowniku - może faktycznie zbyt dużo powietrza.

Ja mam 8 s podawania 60 przerwy i 2 bieg dmuchawy. Aktualnie ze spalania jestem zadowolony. Swoje potyczki z tym kotłem tak jak pisałem wcześniej opisuje na mojej stronie poniżej.

www.czp.pl

Ja mam sterownik geco i nie mam ustawienia dmuchawy. Mam temperature 58 podawanie 11 sek co 35 podawanie

Witam

To faktycznie kiepsko z ta dmuchawą - pozostaje Ci zasłanianie klapą ilości powietrza do dmuchawy to może przyniesie jakiś efekt

Mam to badziewie 5 lat i uważam za jeden z większych błedów za konkretne pieniądze. Gwarancja 10 lat tylko na papierze bo w żeczywistości może wyłacznie na perforację kotła, Steroniki Geco w mojej wersji miały za słabe styki na podajnik (nie obejmuje gwarancja ) a ewidentna wada producenta, Ruszta (opcja) popękały i zablokowane Nie obejmuje gwarancja, Czyszczenie wymiennika dory dostęp ale kształt niszczy każdą szczotkę po kilku użyciach. A nie czyszczony wymiennik to komina się nie dotknie. Podajnik 2x wymiana slimaka. Silnik podajnika wymiana kondensatora, Dmuchawa sterowana przesłoną
Ogólnie nie wart ceny!!! a sprawność tylko na certyfikatach
Serwis wart samego pieca

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.