265
269
226
Strefa ekspertów HVACR

Zadłużone mieszkanie, problemy rodzinne.

Witam, przejdę od razu do rzeczy i mam nadzieje że ktokolwiek coś doradzi.
Około miesiąca temu znaleźliśmy mojego ojca martwego w mieszkaniu.
Leżał tam około 2tyg.. mieszkanie było w opłakanym stanie.
Wszystkie meble powyrzucaliśmy ale sprzęt elektroniczny zostawiliśmy ponieważ komornik latał za moim ojcem.
Mieszkanie jest zadłużone, hipoteka również..
Pożyczkę ojciec spłacał pożyczką.
Moja matka jest po rozwodzie z ojcem tak więc mieszkanie jest podzielone na pół..
Tylko co teraz?
Przejmie któreś z dzieci mieszkanie i automatycznie długi pójdą na rodzinę..
Macie może jakieś pomysły? Porady prawne gówno dały.
Błagam was.

Daczego porady prawne g. dały ?? - Jeżeli nic nie dały, to trzeba było za nie nie płacić.
Sprawa wygląda tak:
1) sprawdzić ile jest długów - (najlepiej w BIKu i KRD) - chociaż UWAGA - nie wszystkie banki, a i żaden parabank tam nie wpisuje swoich roszczeń
2) Jeżeli wysokość długów przekracza, albo jest równa wartości mieszkania - odrzucić spadek - UWAGA - spadek od przechodzi wtedy w dół, więc twoje dzieci, żony itp też muszą go odrzucić ( notariusz sie wypasie)
3) Jeżeli wartość ujawnionych długów jest mniejsza niż wartość mieszkania ( różnica powinna być warta świeczki, bo jeszcze jakieś długi mogą wyjść) - przyjąć spadek - Z dobordziejstwem inwentarza - czyli w razie jak jeszcze coś wyjdzie to odpowiadasz tylko do wartości spadku.

Jeżeli przyjmniesz spadek normalnie ( albo nic nie zrobisz) - to odpowiadasz za wszystkie długi!

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.