273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Wytyczne dla projektowania wentylacji i klimatyzacji marketu

A ja powiem ze swojego doświadczenia, że tak jak proponuje mój przedmówca czyli 4m2/1os projektuje się pasaże handlowe w centrach/galeriach handlowych. Natomiast takie sklepy jak Tesco, Real itp. zawsze robię z krotności i do obliczeń zakładam 6 wymian na godzinę. Nie bawię się w liczenie żadnych zysków/strat ciepła, zrobiłem już kilka takich "blaszaków", wszystko działa jak ta lala. Mam też na koncie dwie duże galerie, robione wg. założenia 4m2/os i też wszystko śmiga jak należy. Owszem, mógłbym się wysilić i liczyć to wszystko, stracić sporo godzin na wyliczanki, które i tak sprowadziłyby mnie w to samo miejsce. A tak, obliczenia, dobór centrali i wielkości nagrzewnic/chłodnic zajmuje mi godzinkę i po sprawie.

... że jesteś kretynem ? idiotą ? cwaniaczkiem ? kompletną beznadzieją. Oglądam projekty i widzę, że niektórzy projektanci poświęcają godzinę na jego zrobienie. Oczywiście mogą mówić jaka płaca taka praca. Ale to od nas zależy czy podpisując się własnym nazwiskiem będziemy się wstydzić za to co napisaliśmy. Niektórzy nie maja wstydu. Ostatnio widziałem projekt z krotnością 11 , w sali kinowej. Ale i tak nie działa.. Ja wiem, wszyscy chcą projekt budowlany, za pół darmo, Ale projekt budowlany wymaga pokazania przebiegu kanałów. Kreskę na podkładzie można narysować ale nie przez podciąg , komin czy drugi kanał. Nie bierzmy projektów wentylacji za pół darmo i nie rysujmy bzdur i nie podpisujmy się nazwiskiem pod bzdetami.I weryfikujmy dane przysyłane przez handlowców, Handlowcy abo wiedzą co sprzedają albo nie, im to "rybka" a my się podpisujemy i często obrywamy za beznadziejne dobory. Zwykle handlowcy nie maja pojęcia co oferują bo dane wygenerował program. Mają nas w 4literach,

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.