265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

!!!!!!!Wyłącznik bezpieczeństwa w centralach klimat.-went.!!!!

Czy należy używać wyłączników awaryjnych w przypadku central klimatyzacyjnych? Chodzi mi o wyłącznik zamontowany bezpośrednio na centrali. Nie mogę nic na ten temat znaleźć w normach. Z tego co wiem, trzeba go stosować. Czy wystarczy takim wyłącznikiem przerwać obwód sterowania, czy trzeba rozłączać obwody elektryczne wentylatorów, wymiennika obrotowego i siłowników przepustnic w centrali?

Wyłącznik bezpieczenstwa powinien odcinać zasilanie w całym systemie
dodatkowo powinien też być zainstalowany wył. serwisowy
dodatkowe dane w wytycznych i przepisach elektrycznych
pozdraw

Niby tak, ale co z funkcją przeciwzamrożeniową w centralach dachowych? W przypadku całkowitego odcięcia zasilania funkcja ta nie jest realizowana.

A czy Klimawent ma w swojej ofercie centrale dachowe???? i jeszcze jedno wył.bezpieczeństwa potrzebny jest do odcięcia zasilania w trakcie prac serwisowych i wypadku typu pożar w centrali, porażenie prądem, pojawienia sie, napięcia na obudowie centrali
Pozdrawiam

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.