273
278
280
226
Strefa ekspertów HVACR

Wyciąg z okapów kuchennych

Hej, jakie maksymalne dajecie odcinki poziomych przewodów od okapów do pionów w budownictwie wielorodzinnym.

Zależy jak klient płaci, jak z metra to jak najdłuższe

no jezeli jest okap z wentylatorem to no limits :)
oczywiście w rozsądnych granicach :))

A ja czytałem już o poziomej wentylacji grawitacyjnej!
W związku z kolejna wizyta kominiarza zaproszę Policję! Ostatno taki chciał mi zlikwidować okap, ale spółdzielnia której władza poarta jest na niedotlenieniu mózgu nie pokazała mi takliego protokołu! A przecież aby wyjść z cywilizacyjnej zapaści, to trzeba zrobić to co jest ważniejszego w życiu: odkryć w Polsce Prawo Newtona?

nie ma poziomych ani pionowych wentylacji tylko powietrze płynie od miejsca o wyższym ciśnieniu do miejsca o niższym ciśnieniu i w lato takie różnice stale występują właśnie dzięki grawitacji bo zawsze występują miejsca o różnym stopniu ogrzania i np. strona od strony północnej będzie chłodniejsza niż ta od strony południowej, a do tego występuje stale dyfuzja cząsteczek gazu z miejsca o wyższym stężeniu do miejsca o niższym stężeniu tylko w lato wystarczy uchylić okienka w mieszkanku a w zimę rozszczelnić w pomieszczeniach w zależności od zagęszczenia lub użytkowania. Co do wentylatorków lub pochłaniaczy to cała sztuka polega na tym aby zapewnić możliwość przepływu powietrza do przewodu wentylacji grawitacyjnej jak urządzenie do okresowego wspomagania wyciągu powietrza z mieszkania jest wyłączone.
www.kkp.pop.pl

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.