Witam
Projektuje wentylację w przychodni zdrowia. Dokładnie jest to modernizacja przychodni . W gabinetach lekarskich zastosowałem według wytycznych wentylacje higrosterowalną z wentylatorami zbiorczymi aereco. Powietrze na korytarze nawiewam i wywiewam centralą wentylacyjną. Część tego powietrza jest transportowana do toalet i pomieszczeń pomocniczych np magazyny. Wyciągi z toalet i pomieszczen pomocniczych zaprojektowałem na wentylatorkach osiowych tzw łazienkowych. Teraz kilka pytań:
1. Czy centrala wentylacyjna musi działać 24 h na dobę ze stałą wydajnością czy może powinna obiżyź swoją wydajność o połowę w godzinach gdy przychodnia jest zamknięta?
2. Czy wentylatorki w sanitariatach i pom. pomocniczych magazynach itp. do których transportowane jest powietrze z korytarzy gdzie nawiewa centrala muszą działać ciągle tak jak centrala czy mogą być włączane np razem ze światłem lub włącznikiem ściennym np z funkcją opóźnienia wyłączania lub z czujnikiem ruchu. Czy jest to zgodne z przepisami? Nie wiem czy takie wentylatorki osiowe są na tyle ciche i wytrzymałe żeby działały 24 h na dobę przez kilkanaście lat...